Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8327 2067

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

AndelkaZoubek
AndelkaZoubek
02.08.2022 4 z 5

První knížka, kterou jsem od této autorky četla. Autorka má cit pro výběr postav, jejich psychika je dobře propracovaná a uvěřitelná. Děj příjemně plyne. Na můj vkus byla knížka v některých ohledech trochu předvídatelná a v první půlce knížky mi chyběl takový ten pocit, že se od knihy nemohu odtrhnout, za to strhávám hvězdičku. Druhá půlka mě již do děje vtáhla. Před touto knihou jsem četla Normální lidi a tu hodnotím jako originálnější a pro mě chytlavější. Celkově má ale toto dílo takový příjemný nádech, což vnímám jako jeho hlavní charakteristiku, a četlo se velmi dobře. Od autorky Moyes si určitě budu chtít ještě něco přečíst, pokud budu mít náladu na oddechovou knížku, která pohladí na srdci.

Make20
Make20
14.07.2022 5 z 5

Knížku jsem naštěstí četla dříve, než jsem viděla film. Nevěděla jsem tedy, jak příběh dopadne. A takový konec jsem tedy nečekala, probrečela jsem ho. Autorka knížku napsala velmi pěkně. I když jde o romantiku pro ženy, kniha není přeslazená. Několikrát jsem se u ní i zasmála. Je to nejhezčí knížka od JOJO a rozhodně se k ní ještě vrátím.

loolee
loolee
13.07.2022

(SPOILER) Neměla jsem velká očekávání a proto mě překvapilo, jak se mi nakonec knížka líbila. Děj předvídatelný, konec ne (film neznám), a když už romantika, mohl být taky romantický. I tak docela fajn čtivo.

Ann58
Ann58
11.07.2022 4 z 5

K této knize jsem se dostala úplným omylem a to jen kvůli čtenářské výzvě. Ze zásady a nikdy nečtu nic romantického, ale musím uznat, že tohle mělo něco do sebe. Byl mi blízký humor hlavních hrdinů a díky Willově postižení byla tahle slaďárna přece jen něčím malinko jiná. Několikrát jsem se upřímně zasmála i poplakala. Další díl vyhledávat nebudu, filmové zpracování také ne, ale přečtení nelituju

Alexxxka
Alexxxka
10.07.2022 5 z 5

Už dávno som videla film. Hned jak prisiel do kin. Strasne ma sklamal, neverila som, že to naozaj spraví. Knihu som si precitala hlavně kvoli Vyzve a musím povedat, že s odstupom casu, po niekolkych rokoch, v kniznej podobe sa mi to fakt pacilo. Precitala som jediným dychom, na konci plakala... Dávám palec hore

Sixtínka
Sixtínka
16.06.2022 5 z 5

Tak toto bola fakt neuveriteľná pecka... Úžasný príbeh! Krásny, vtipný, dojemný, silný. Oboch hlavných hrdinov som si veľmi obľúbila, hoci Will sa na začiatku správal ako kretén a ľutovala som Lou, že musí znášať takého mrzutého chlapa. V závere som Willa zas neznášala, že sa rozhodol zomrieť. Na druhej strane som ho však chápala - ja by som sa na jeho mieste rozhodla rovnako. No revala som jak malé decko, pre slzy som ani nevidela na písmená, takže sa zdalo, že ten príbeh nikdy ani nedočítam. ODPORÚČAM!

Ivanule
Ivanule
14.06.2022 5 z 5

Tato kniha mi ležela v knihovně už pěkně dlouho, netroufám si říct,že snad z doby kdy vyšla (no to snad néééé:D). A musím říct,sakra,jakto že jsem si ji nepřečetla už dříve???Naprosto krásný příběh dvou naprosto odlišných lidí, které osud svede dohromady. Na konci knihy mě to úplně dostalo a stále jsem věřila,ano já stále doufala ....Ještě mrknu na film,ale já mám knihy vždycky radši:) Už se těším na další knihy od autorky

Lutzka
Lutzka
06.06.2022 3 z 5

Četla jsem, až po shlédnutí filmu a asi jsem byla knížkou trochu zklamaná. Film byl asi lepší. Trochu jsem se musela do čtení nutit. Příběh mi přišel až moc utažený za vlasy...

Jaklová.katka
Jaklová.katka
04.06.2022 3 z 5

Trochu zklamání.
Knihu jsem, ale četla až po shlédnutí filmu.
Další díly asi číst nebudu

Rapeh
Rapeh
30.05.2022 5 z 5

Krásná kniha, velmi smutná . Četla se velmi dobře

bara2004
bara2004
29.05.2022 5 z 5

Knížka mě nadchla. Byla krásná, příjemně vtipná a zároveň neuvěřitelně smutná. Autorka umí skvěle vyobrazit postavy a situace, které se dějí. Knížku jsem přečetla jedním dechem.

Film také určitě stojí za zkouknutí :)

001Terka456
001Terka456
27.05.2022 5 z 5

Četla jsem už před pár lety a moc mě knížka dojala, stejně jako film. Krásné a smutné čtení.

renulkam
renulkam
27.05.2022 5 z 5

Tuhle knížku mám ráda, četla jsem ji už dvakrát a pokaždé u ní brečím.

Janca001
Janca001
27.05.2022 5 z 5

K této knize je i film, který jsem teda viděla už dávno, a proto mě lákalo si přečíst právě knížku. Skvěle se čte, zasmějete si, ale i si pobrečíte. Bylo to vážně až dojemné. Moc, moc doporučuji.

jfialova
jfialova
23.05.2022 4 z 5

Kniha určená patrně převážně pro ženské publikum. Popisuje osudy lidí, kteří by za běžných okolností patrně vůbec nedošli do styku. Zásahem vyšší moci se však dostanou do velmi blízkého kontaktu a vzájemně ovlivní svoje životy. Vážné téma včetně práva nevyléčitelně nemocného člověka na eutanazii je uchopeno vtipně, přesto vkusně a citlivě. Film jsem neviděla, takže nedokážu soudit. Kniha je ale napsaná dobře, závěr není tuctový, i když asi předvídatelný.

Péťa Z.
Péťa Z.
14.05.2022 5 z 5

Tuhle knížku mi daroval můj přítel jen tak pro radost. Bylo to moje první setkání s autorkou. Příběh Lou mě zavedl k dalším knížkám od Jojo a já jsem za to moc ráda. Autorka je už jednou z mých oblíbených.

Samotný příběh hlavní hrdinky se dotkne kohokoliv v jakémkoliv věku, troufnu si říct.
Je to čtivě a svižně psané, dojemné, vtipné a nezapomenutelné.
Peťu, moc díky, že si tuhle knížku budu moct kdykoliv přečíst znovu! :-)

adel_pe
adel_pe
09.05.2022 5 z 5

Já jsem tušila, že se mi bude líbit, ale páni! Miluju ten příběh, ty postavy, humor, emoce, všechno.

KikinaK
KikinaK
04.05.2022 5 z 5

Tahle kniha mě dojala. Nádherně napsaná, velmi čtivá. Potěšila mě, velmi jsem si čtení užívala.

TerezKA.LI
TerezKA.LI
29.04.2022 5 z 5

Četla jsem už před lety, teď jsem se k ní díky čtenářske výzvě vrátila ve formě audioknihy a musím říct, že Eva Josefikova mě hrozně bavila. Má neuvěřitelný smysl pro ironický hlas, který se v případě Willa hodil :-). V hlasu Patrika to bylo ještě lepší, to jsem se musela až smát.

Moc hezky příběh, dojemný, už od začátku jsem Willa chápala. Každý by měl mít možnost volby nad svým životem.

Dominika76
Dominika76
24.04.2022 4 z 5

"Vedomosti nám dávajú moc." - Will
Z tejto knihy si beriem, že každý svoje trápenie prežíva inak a chce sa s ním inak vysporiadať. Je dôležité byť empatický a rešpektovať rozhodnutia iných a ich osobnú slobodu.
Kniha sa mi naozaj páčila, bol to neobyčajný romantický príbeh a aj slzičku som vyronila.