Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8346 2068

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

Miska9884
25.05.2023 5 z 5

Tady je 5* málo. To byla jízda. Jsem brečela od začátku do konce. Knihu jsem dostala na Vánoce,no veselo mi teda nebylo. Úplná pecka. Dobře napsané,nutí vás k zamyšlení,vyvolá emoce. Co víc si od knihy přát? Možná šťastný konec,ale život nemá vždy šťastné konce.

Farg
15.05.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala a ani pořádně nevěděla o čem je. Takže soudě jen dle obálky to vypadalo na oddychovou romantickou knížku. No nečekala jsem tohle. Děj mě úplně pohltil a emočně vyždímal. Pobrečela jsem si hezky.

miskaseverliska
14.05.2023 5 z 5

Musím uznat, že jsem neměla zas tak velká očekávání, ale po dočtení knihy mi došlo, že jsem takhle dobrou knihu dlouho nečetla strašně moc dojemný příběh. 5/5

twiggynka
27.03.2023 4 z 5

Tohle bylo moje první setkání s autorkou. Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a doufala v oddechové čtení. Některé situace mezi sestrami mi připadaly jako hádky teenagerů a byly chvíle kdy jsem se do knihy musela opravdu nutit, ale konečný celkový dojem je úplně jiný. Tušila jsem jak to dopadne, zázraky se nedějí, ale nečekala jsem, že mě to tak zasáhne a z oddechové knihy se stane příběh, který mě rozpláče. Stojí za přečtení a také by jsme měli myslet na to, že nic není samozřejmostí.

izinkaVENDULKA
14.03.2023 5 z 5

Krásná knížka. Volila jsem oddechové čtení, které jsem potřebovala do čtenářské výzvy. S Jojo jsem měla pouze jednu zkušenost, tak nastal čas na další. Moc pěkný příběh, i když jsem stále doufala v nějaký zázrak a konec dopadne jinak. Když ne, že by Will začal chodit, tak že si aspoň rozmysli tak radikální konec. No smutné, ale pěkně čtení.

maryska09
11.03.2023 4 z 5

Dobrá romantická knížka s neobvyklým příběhem. Konec se dal předvídat, ale na celkovém dojmu to nic nemění.

SelenaDemi428
10.03.2023 5 z 5

Knížka byla úžasně napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout od začátku do konce. Všechny postavy byly skvěle napsané, Louisa mě doopravdy vzala za srdce. Moc na knihy s převážně romantickými příběhy nejsem, ale tahle byla moc krásná a věřím, že se k ní v budoucnu vrátím.

Dasime
08.03.2023 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, zajímavý úhel pohledu, člověka, který měl hodně aktivní život a kvůli nehodě je postižený tak, že nemůže kontrolovat své tělo a je odkázaný na kompletní pomoc ostatních. Člověk si pak uvědomí, jak se máme dobře. Někdy oddechovka, ale jak šel příběh dál, tak to bylo čím dál tím smutnější a autorka to psala tak, abychom i my cítili kousek naděje, že si to třeba Will rozmyslí, ani láska však nestačila.

Snapeova
16.02.2023 5 z 5

Nemohu knize nic vytknout. Dostala jsem zhruba takové čtení, jaké jsem očekávala. Napsané to bylo skvěle. Asi od půlky jsem tušila jak to skončí. Pro knihu to byl dobrý konec, protože celý příběh díky tomu vyzníval hodně uvěřitelně. Postavy mě bavily a celkově jsem si čtení knihy příjemně užila. Autorka dobře zvládla zpracovat tohle nelehké téma.

jasminecka
04.02.2023 5 z 5

Filmovy trailer me nalakal, abych sahla po knize. Kdo videl nedotknutelne, zapletka ho nejspis neprekvapi, a bylo pro me tezke nesrovnavat. Presto se mi kniha moc libila - bavilo me "co na srdci, to na jazyku" a vnitrni poznamky Lou (i kdyz jich ubylo, vtipne to zustalo az do posl. stranky). Ocenila jsem vykresleni Willova vnitrniho sveta a ANO, ani ja se neubranila slzam v zaveru knizky. Jsem rada, ze jsem mohla nahlidnout, byt fiktivne, do prozivani cloveka upoutaneho na invalidni vozik a porozumet jeho pohledu na eutanazii.

vevebook
31.01.2023 5 z 5

Upřímně řečeno… u knížky nikdy tolik nebrečela. Těmhle emocionálním výplachům se dost vyhýbám a kdybych dopředu věděla, co se stane ani si jí nepřečtu. Každopádně jsem se do ní ve sladký nevědomosti zažrala a přečetla ji během jednoho dne. Je to vlastně vážně pěkný čtení. Chvilkama nudný, ale má to hlavu a patu. Dokázala jsem se vcítit do Lou, která nechtěla pochopit Willovo rozhodnutí…ale dokázala jsem se vcítit i do Willa a to bylo asi to co mě nejvíc dostalo-a kvůli čemu mám mokrej polštář, kapesník po celý posteli a řasenku všude, jen ne na řasách… To, jak strašně ho trápilo, že se k ní nemůže chovat tak jak by si přál a ona jistě zasloužila, mě mučil. Vědomí, že se nemohl zvednout, udělat jí snídani, obejmout ji a milovat se s ní, mě sžíral stejně jako jeho, protože, bože, tolik jsem jim to přála… Velice realisticky vykreslené charaktery, prostředí, do teď jsem nevěděla, že existuje něco jako asistovaná sebevražda a celkově mi to rozšířilo obzory ohledně vozíčkářích. Docela mě mrzelo, že tam nebylo pár kapitol z pohledu Willa asi bych se ráda podívala i do jeho hlavy. Rovnou se chystám na druhý díl a upřímně jsem dost skeptická…asi se jen tak nepřenesu přes Willovu smrt…

Evkaha
20.01.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla abych měla splněný bod ve čtenářské výzvě a celkově první seznámení s autorkou. Pěkný příběh, vůbec si neumím představit být v obou situacích hlavních hrdinů a konec mě dovedl k zamyšlení co je a co není dobře. S posledními stránkami jsem musela mimo aby si manžel neklepal na čelo proč zas u knihy brečím - prostě knihou skoro nepolíben. Určitě se s autorkou nevidíme naposledy

pohoda58
18.01.2023 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh dvou mladých lidí s odlišným přístupem k životu. Konec mne velmi zasáhl i slza ukápla. Viděla jsem i film, který je také skvěle zpracovaný. Doporučuji knihu i film.

pige
15.01.2023 4 z 5

Celou dobu jsem ke knížce přistupovala velice skepticky - prvoplánový příběh, jasná zápletka i její vyústění.
Myslela jsem si, že mě knížka nemůže ničím překvapit, ale nakonec jsem poslední kapitolu četla se slzami v očích.
Sympaticky protivná a odměřená hlavní postava si mě prostě a jednoduše získala. Ne proto, že bych ji litovala, ale díky tomu, že mi rozšířila obzory a pochopila jsem mnohé netušené.

avynka
02.01.2023 5 z 5

Krásné čtení ! Dojemný, lidský příběh, který snad nikoho nemůže nechat chladným. Tato kniha se mi zaryla hluboko do srdce a každému ji doporučuji. Benefitem k jejímu obsahu je skvělé namluvení audioknihy Evou Josefíkovou. Její podmanivý hlas mi ještě dlouho zněl v uších.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Krásná knížka, jen mi hodně pokazilo vjem z knihy to, že jsem dřív viděla film. Zajímalo by mě, jak bych ji vnímala, kdybych přes sebou při čtení neviděla Emilii Clark jako Louisu a neporovnánala děj s filmem.

chodícírohožka
29.12.2022 5 z 5

Krásný příběh, romantický, veselý a smutný.

sáně_v_létě
23.12.2022 4 z 5

Poutavý příběh s dojemným koncem.

Liana
18.12.2022 odpad!

Po čase som musela zmeniť tento komentár ku knihe. Podľa mňa je kniha preceňovaná a navyše mi príde plytká a povrchná. V živote sa ľuďom stávajú rôzne nešťastia a trápenia, nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou, ale samovražda rozhodne riešením nie je. A darmo to niekto zaobalí do super romantického príbehu na oblbnutie masy, samovražda ostane stále samovraždou a napomáhanie pri nej napomáhaním.

alishek
10.12.2022 4 z 5

Kniha, která má těžší téma, ale překvapilo mě s jakou lehkostí se to četlo, ač konec nepřekvapil, i tak mě to dojalo.