Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8347 2068

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

ŠárkaMonika
22.10.2015 5 z 5

já jsem docela odpůrce sladkých knížek, jsou předvídatelné a občas až příliš nerealistické, knihu jsem zvolila o prázdninách protože jsem po četbě 15 knih postapo, fantasy a WW2 dostala chuť na něco lehčího a musím říct že takhle uchvácená jsem dlouho nebyla, knihu jsem přečetla za jeden den, nebyla jsem schopná se odtrhnout a ten konec... jsem z ní vážně nadšená a strašně se těším až si přečtu Dívka již jsi tu zanechal protože podle popisu taky vypadá skvěle

lucie1782
22.10.2015

Skvělá kniha! Stojí za to si přečíst i jiné od autorky? Díky :-)

pageta
22.10.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. Líbí se mi, že to není až taková růžová romance, ale prostě život.Sice jsem na konci knihy nebrečela, jak tady ostatní píší, ale rozhodně ve mně zanechala silný odkaz. A ve skrytu duše bych si přála potkat muže, se stejnou povahou jako mněl Will. Takže, "Clárková, přestaň už žvanit!" ...

katulinka
22.10.2015 4 z 5

Ze začátku jsem byla napjatá, jak to s mladým, zraněným mužem dopadne (jsem speciální pedagog a tak mě knížky a filmy s podobnými náměty zajímají).. Skok k holce z kavárny mě dost překvapil... Pak jsem se chvilkami i nudila, ale nakonec i mě knížka dostala. Nepamatuju si, že bych u některé knížky tak brečela (pokud nepočítám Malého Bobeše)... Takže ano - ač to není úplně náročné čtení, myslím, že když si knížku přečtete, chybu neuděláte :)

Petra17
20.10.2015 5 z 5

Poslední stránky plné slz, jinak moc krásný a citlivý příběh

Horalka5
19.10.2015 5 z 5

Krásná kniha, u které jsem brečela jak malá holka :) Není to náročné čtení, ale pravdou je, že i tato kniha může pomoci nahlížet na život trochu jinak :)

Deny95
17.10.2015 5 z 5

Krásná kniha se silným příběhem, který vás chytne za srdce.

Občas jsem se u knihy i zasmála, ale poslední stránky jsem přes slzy skoro neviděla..
Musím říct, že jsem si do poslední strany přála, aby to dopadlo úplně jinak.

Jsem ráda, že jsem si tuto knížku koupila, určitě jí můžu s jistotou doporučit!!

šuš
16.10.2015 5 z 5

Krásná knížka. Poslední stránky jsem plakala a plakala. Knihu doporučuji.

Misha11
08.10.2015 5 z 5

Tahle knížka mě neskutečně chytla za srdce. Autorka píše krásně, čtivě a hlavně, UVĚŘITELNĚ.
Skvěle vykreslené postavy, prostředí a ten konec..
Za mě jednoznačně ano, a až tu nebudu psát to, co krásně vystihli ostatní, tahle knížka si prostě zaslouží pozornost a je to jedna z mála, u které je ta zlatá nálepka na obalu právem.

,,Prostě jen dobře žij. Prostě žij."

marcela6183
06.10.2015 4 z 5

Kniha je pro mne jednoznačně jedna z nejlepších červených knihoven, co jsem potkala (od doby, co čtu, podotýkám).
I přesto jsem z ní trochu rozpačitá. Ano - prvoplánovitá jednodušší verze charakterů mne mírně řečeno zlobila. Být to harlequin, napařím mu pět hv*zd a budu hledat šestou a sednou. Takhle jsem stále číhala na nějaké psychologično a vývoj hlavních postav. Ten vpodstatě nenastal. Katarzí prošla hlavní hrdnika (omezeně) a já dospěla k přesvědčení, že se jedná o jedinečný příběh na citlivé téma, který si ráda přečtu znova, abych si pořvala.
Mrzí mne, že moc keců o ničem nebylo přetaveno v pátou hvězdu myšlenkového posunu. Takže za čtyři.

Mášenka2000
04.10.2015

Tak tohle je absolutně nejlepší knížka.. Ze začátku se mi zdála poněkud nudná, ale tak po 10 stránkách byla tak neuvěřitelně poutavá, dojemná, no proste jedním slovem SKVĚLÁ - opravdu lepší knihu na můj vkus jsem ještě nikdy nečetla..

jitka2695
04.10.2015 5 z 5

Knížku jedině DOPORUČUJI. Krásný, ale smutný děj. Na konci knihy mi i ukápla slza.. Nedalo mi to a zapátrala jsem na netu - zmiňovaná švýcarská klinika opravdu existuje. Třeba je tento děj z části založen na skutečné události.

Germaina
04.10.2015 5 z 5

Paráda, dojemný příběh o tragických věcech braných s humorem. Žlutočerné punčocháče jako dárek mě naprosto dostaly....

Malinali
30.09.2015 5 z 5

Ačkoli preferuji spíše knihy historické a založené na skutečných událostech, tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Nádherně napsané, smutné a čtivé. Nemám více slov. DOPORUČUJI.

Hyjoska
30.09.2015 5 z 5

Podle názvu jsem čekala, že to bude další tuctový zamilovaný román. Nemohla jsem se však splést víc. Příběh se mě dotknul tak, jako jen málo jiných, myslela jsem, že snad ani nebudu schopná dočíst knihu do konce a dozvědět se, jak to dopadne. Tolik emocí, tolik věcí na zamyšlení, kniha vás donutí přemýšlet nejen o asistované sebevraždě, ale i o mnohem všednějších věcech, jako je plnění snů a odvaha "vylézt ze své ulity" a využít možností, které život nabízí. V něčem opravdu změnila můj pohled a ještě dlouho nebudu moct příběh dostat z hlavy.

lidunka1
28.09.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Pravda, dotkla se mě až tak, že jsem nebyla schopná mluvit. Došlo mi, jak důležité jsou v životě vztahy a to, aby si člověk srovnal životní hodnoty.

Verisvlckova
28.09.2015 5 z 5

Kniha mě teda velmi překvapila. Upustila jsem od svého žánru detektivek a opět jsem sáhla po nějakém tom románu. Už předem jsem knihu odsuzovala k záhubě. Ovšem kniha mě vtáhla okamžitě, je velmi čtivě napsaná. Také se mi líbí prolínání postav jako vypravěčů, kdy máme tedy možnost nahlédnout i do pohledu vedlejších postav. Možná škoda, že tam nebyla pasáž Will. Celou knihu jsem věřila v dobrý konec, jak už to tak u těch románů bývá. I když si nejsem jistá, jestli tohle právě dobrý konec nebyl, těžkou soudit. Snad první román, který mě opravdu chytl a co víc - dokázal mě i rozbrečet. 5/5

dalia1769
24.09.2015 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu je čtivě psaná a je jistě záslužné, pokud přitáhne pozornost k životu kvadruplegiků. Na druhou stranu je plná snad všech myslitelných žánrových klišé a příběh sám je velmi předvídatelný. Po první kapitole je prakticky jasné, jak se bude děj vyvíjet, a skutečně ničím nepřekvapí. Stejně tak postavy jako by vypadly z příručky o typizovaných charakterech pro pisatele červené knihovny. Jsou vesměs ploché a černobílé a měla jsem pocit, že už jsem snad každou z nich v některé telenovele potkala. Kapitoly psané z pohledu jiných postav by byly zajímavé, pokud by nebyly psány všechny stejným stylem jako ty z pohledu Louisy, takto jsem byla občas zmatená, kdo vlastně vypráví. Velmi mne překvapilo, když jsem se dočetla, kolik by mělo být Louise a Willovi let, zvláště Louisa se chová a uvažuje jako dívka maximálně dvacetiletá a ne jako 27letá žena, která navíc má za sebou dlouholetý partnerský vztah!! Dočetla jsem, ale znovu už bych se ke knize nevracela.

povitka
22.09.2015

Úžasně čtivá knížka, jako vždy lituji, že se pustím do smutné knížky. Život je i tak většinou smutný. Pracuji se zdravotně postiženými jako speciální pedagog, ale s těmi, kteří se rozhodli žít. Alespoň zatím. Probrečela jsem večer, ale pohrávám si s myšlenkou, že si přečtu i něco víc od autorky. (Doporučuji knihu,je fakt pro někoho ...logicky končící).

romana9089
21.09.2015 5 z 5

Tohle je asi nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Úplně jsem se do ní zamilovala. Úžasná, vtipná, ale i smutná. Dokonce jsem i na konci měla slzy v očích. Ještě teď jsem plná dojmů. Rozhodně doporučuji.