Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8346 2068

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Ruxandra
16.12.2015 5 z 5

Na některé knihy slova prostě nestačí...

vipera
15.12.2015 3 z 5

I přestože byla kniha celkem předvídatelná a ani její jazyk mne nijak zlášť neoslovil, dočetla jsem ji. A hele, něco ve mě i zanechala. Nejspíš až trošku moc povědomý smutek...

čmuchinka
14.12.2015 5 z 5

Nádherná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem a dlouho ji nemohla vypustit z hlavy ,,,,,,

mandukacek
14.12.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Čtivá a to tak že musíte stále číst. Člověk si uvědomí, jak je lidský život křehký a jak se může ze dne na den změnit. Máte vše ale to nejdůležitější Vám chybí a to ZDRAVÍ. Naprosto chápu Willovo rozhodnutí. Konec sice smutný, ale pro Willa vysvobození!!!

alexis818
12.12.2015 5 z 5

Krásné,smutné čtení.Jasně předvídatelný konec,ale stím se počítá.Tak jsem si pobrečela,a za čas se zase k této spisovatelce ráda vrátim.

daniela7015
12.12.2015 4 z 5

Kniha mě bavila, byla čtivá, ale tak trochu předvídatelná. Byla jsem ráda, že tam nebyl happy end v plné kráse ale jen v poloviční, ale tak nějak od začátku bylo jasné, jak se bude příběh vyvíjet, to mi trochu vadilo. To samé moc rychlý konec, resp. spoustu toho bylo popsáno jen okrajově, protože autorka chtěla vtisknout dlouhý a emotivní příběh na relativně málo stran (resp. 1 knihy), takže na plné hodnocení to pro mě není, ale jako knížku pro holky/ženy doporučuji.

veronika1928
06.12.2015 5 z 5

Krasna kniha u které i slza ukápne.Jo láska je láska .)

vivalamuff
04.12.2015 5 z 5

Kniha, která vás vezme za srdce.

InesRodriguez
04.12.2015 5 z 5

Až se mě někdo zeptá, jak si představuji opravdovou lásku, povím mu: "Přečti si Než jsem tě poznala. Nějak takhle."

Tenhle příběh se mi zaryl tak hluboko pod kůži a nevím, jestli je to tím, že jsem se v Louise našla, nebo tím, že Will je neskutečný sympaťák, nebo tím, že v knížce jsou vynechaná některá "love story" klišé a cukrování (naštěstí), tolik typická pro příběhy o lásce.
Nevím. Jenom vím, že autorce se podařilo slovy zachytit a popsat něco krystalicky čistého a krásného, co může vzniknout mezi dvěma osobami a co se nastane každému.

Někdo si stěžoval, že tahle knížka vlastně schvaluje smrt. Ale tak to není. Tahle knížka je o lásce a o životě a všech jeho podobách. Tenhle příběh přesahuje smrt.

Kaaramelka
03.12.2015 5 z 5

Tohle je kniha, kterou by si měl přečíst každý, aby věděl, co má. Aby každý věděl, čeho si má vážit. Nic není samozřejmost.

Kniha je čtivá, má jemné stránky, krásně voní... je plná emocí a dokáže čtenáře do sebe pohltit. Za mě je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

ZarudlaPrdel
02.12.2015 5 z 5

Naprosto mě bavilo, jak Will Louise oslovuje příjmením :)))... Je to krásný příběh, sice jsem od začátku dost předpokládala jak to dopadne, i tak se mi moc líbilo jak k tomu spisovatelka došla. Koukala jsem, že v roce 2016 má být v kinech film, tak jsem zvědavá jestli to dokáží, alespoň trochu natočit tak procítěně jak to bylo napsáno. Ale znáte to...filmy podle knih nikdy nejsou tak dobré. Za mě palec nahoru. Až budu zase chtít romantiku, tak sáhnu po JoJo

Danago
01.12.2015 5 z 5

Krásná knížka, můžu jen doporučit

warca
01.12.2015 4 z 5

Pěkný příběh, ale že bych se k němu někdy vrátila, to asi nehrozí :)

limetka2008
30.11.2015 2 z 5

Když někdo píše romantiku, která celým příběhem směřuje k happyendu, a pak do toho vsune celkem násilně špatný konec, připadá mi to jako podraz na čtenáře a mně to velmi rozhodilo náladu. Kniha se mi líbila přesně po tento konec příběhu. Zůstal mi z ní špatný pocit a nemůžu se zbavit dojmu, že to je skrytá obhajoba eutanazie a to mi z principu velmi vadí. Hrdinka navíc moc svým chováním nepřipomíná dospělou 27letou ženu, moje 18letá dcera to má v životě srovnané víc než ona. Tři hvězdy s odřenýma ušima za řemeslné zpracování.

kalabovak1b
28.11.2015 5 z 5

Moje první od Jojo Moyes, ležela mi v knihovně pěkně dlouho. Prostě se mi do ní, po přečtení komentářů, nechtělo.Bála jsem se, že se knihou probrečím od začátku do konce. Naštěstí a pro mou velkou úlevu, se tomu tak nestalo. Knihu jsem přečetla, za čtyři dny a se slzou na krajíčku až na posledních stránkách. Byl to silný a krásný příběh, dvou sympatických lidí, ale naštěstí né až tak srdceryvný jak jsem se bála. Určitě to nebyla moje poslední kniha od Jojo.

Karolína18
26.11.2015 5 z 5

Ze začátku mi dělalo problém, vžít se do hlavní hrdinky a jejích pocitů. V průběhu celé knihy se mi to, vlastně úplně tak docela nepodařilo, ale i tak mi byla vážně sympatická.
Ačkoli bylo - alespoň pro mě - vždy zřetelně patrné, co se kdy stane, knihu jsem si užívala.
Jsem ráda, že kniha skončila tak, jak skončila, protože kdyby ne, stala by se jen jednou z dalších v zástupu šťastných konců, díky kterým vám může být na chvilku hezky u srdíčka, ale po půl roce si ani nevzpomenete, že jste něco takového četli. Takhle máte alespoň na chvíli o čem přemýšlet.
Vysoká hodnocení knihy jsou naprosto oprávněná!

skableska
25.11.2015 5 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení, ale vlastně jsem vůbec nevěděla, o čem má být. ... Překvapila mě velice mile, zhltla jsem ji za 4 dny....

Neustále se střídající naděje s bezmocností a zoufalostí mě několikrát rozbrečely.... doporučuju!

Anna 13
24.11.2015 5 z 5

Moje třetí od Jojo! Miluji její knihy, její perfektně vykreslené postavy, její neobvyklé a zajímavé příběhy!
Kniha je opět úžasně čtivá, obsahuje dalšího zajímavého a krásného muže: Willa a celý příběh je napjatý, zamilovaný a smutný. Ale já jsem přesto ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Mělo to tak dopadnout, cítila jsem to už od začátku. Will udělal správnou a možná pro ostatní čtenáře děsivou věc, ale co vy víte? Co vy víte o životě kvadruplegika? NIC!

Všem ostatním ještě velmi doporučuji knihu Stříbrná zátoka, která je stejně skvělá, jako tato kniha.

Přemýšlejte více u tohoto příběhu. Rozhodně to není žádná oddychovka, ale pěkně emotivní román u kterého vám budou slzy téct proudem.

Příběh nadchne milovníky knihy Hvězdy nám nepřály! :)

babyboar
23.11.2015 4 z 5

Moje první kniha od JM. Souhlasím, že je velmi čtivá,ale tak nějak to té paní nevěřím. Zpracovala velké téma, zajímavý příběh. Člověk, který má alespoň minimální zkušenost s pečovatelstvím se v něm najde. Bohužel styl psaní se mi zdá nepřesvědčivý. Nápad s kapitolami z pohledu jiných postav je dobrý, ale bohužel jej autorka neumí příliš využít. Při čtení jsem chvílemi i zapomněla, že teď vypráví např. Trina, protože její projev byl stejný jakou Louisy. Možná je to však pouze problém českého překladu. Na téma péče o ochrnutého člověka doporučuji nádherný film Nedotknutelní (respektive knižní pdoobu Druhý dech). K tématu asistované sebevraždy pak romám 100 dní štěstí.

bararich8
22.11.2015 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha, kterou velice doporučuji. Příběh je originální a člověka celkem zasáhne, i když se konec dá trochu předvídat.