Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8347 2068

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Chesterton
29.01.2022 2 z 5

[audiokniha]
"Velice plochá beletrie, knížka bez hloubky, ale určitým způsobem rozrušující" píše palladium. Za mě je to hodně výstižný popis.
Zejména pro toho, kdo zná film Nedotknutelní. Absolutně nechápu zdejší nadšení natož citová pohnutí či rozrušení? Eva Josefíková se zdá být ucházející interpretkou, která podle mě zachraňuje co se dá. Ono se ovšem moc nedá.
První třetinu jsem málem nepřežila a nebýt ČV, nečetla bych. Asi v polovině, když přišla ke slovu matka Willa, jsem si chvilku říkala, že to přece jen půjde. Nešlo.
lucie2169 mi taky mluví z hloubi duše. Absolutně nevyužitý potenciál hodně zajímavého (a celkem reálného) tématu. Příběh se v mnohém Nedotknutelným podobá a byla možnost směřovat téma do odlišně přemýšlivých, ale i humorných vod. Náznaky v příběhu jsou.
Kdo má pocit, že poznal život paraplegiků - nechť si zajde do Centra Paraple :o)

SPOJLER skoro bych se nebála říct, že je to zneužití tématu k obhajobě asistované sebevraždy, což je téma, které si zaslouží o mnoho kvalitnější zpracování. O nějakém "masakru" či závěrečných slzách, vůbec nemůže být řeč. Naopak, tam jsem trochu ocenila velmi decentní závěr.
Moje první od Jojo, zkusím ještě jinou . .
2/2

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

K této knize jsem se dostala díky kamarádce, která miluje knihy Jojo Moyes. V té době nějak měl vyjít i film, takže jsem se do ní rychle pustila a byla jsem nadšená. Krásný a zároveň velmi smutný příběh o lásce, že může přijít kdykoli, ke komukoli, překoná všechno neštěstí a přesto může mít takovou podobu, že "nechá" člověka láskyplně zemřít. Ano, člověk při čtení i pláče. Ne, nikdy na ni nezapomene. Čtení této knihy byl zážitek na celý život, natož shlédnutí jejího filmového zpracování s mými oblíbenými herci, kteří udělali postavy nesmrtelnými. Díky!

poník654
24.01.2022 5 z 5

Tahle kniha je fakt hrozně hezká. Na konci jsem hodně brečela, jako želva. Tuto knihu mám fakt hodně ráda.

Besa
20.01.2022 5 z 5

Ja na tieto dojemné knihy moc nie som, ale táto sa mi páčila. Najprv som videla film ale kniha je lepšia.

Jnachti
16.01.2022 5 z 5

Odpočinkový příběh o trochu potrhlé ošetřovatelce mladého paraplegika. Moc hezké s prvky romantiky. A ikdyž jsem se bránila pláči, musela jsem použít několik kapesníků. Doporučuji přečíst před zhlédnutím filmu, kniha je tradičně výrazně hlubší.

terakera
11.01.2022 5 z 5

Přesto že jsem před čtením už viděla film, který byl mimochodem úžasný, kniha mě naprosto omámila a myslím na ní do teď. Ani slovy to nemůžu popsat protože to bylo tak nádherné, úžasné, místy usměvavé, místy smutné. Louisa je naprostá hrdinka a obdivuju ji za vše co zvládla ale můj obdiv patří hlavně Willovi který se musel potácet se zdravotním postižením.Tato kniha mi utkvěla v srdci. Dokončovala jsem ji v slzách v očích a s naprostou prázdnotou, kterou po mě tento silný emoční příběh nechal.

loolee
07.01.2022

Hezký holčičí román, odpočinkové čtení.

mataaskorice
04.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo vážně pěkné. Věrohodně, citlivě napsané. Knížka se mi dostala do rukou dost neplánovaně od bezva sousedky a přestože jsem v posledním roce přelouskala více knížek o zdravotním postižení - smrti, tohle bylo dojemné zase v úplně jiné poloze - bezesporu i díky milostnému podtextu. Teď jsem zjistila, že knížka má další dva díly, tak ty do sebe v nejbližších tydnech naláduju taky.

Sarapet
02.01.2022 5 z 5

Opravdu pěkné. Velice dobře se mi kniha četla. Doporučuji.

m_martina
30.12.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a hezky se četla. Příběh je na jedné straně optimistický, ale na straně druhé smutný. Will a Louisa byli sympatičtí, přestože jsem od začátku věděla, že jim není určená společná budoucnost.

Titas9001
27.12.2021 5 z 5

Předesílám, že jsem si o vánočních svátcích chtěla odpočinout od obvyklé dávky napětí a sáhla po titulu, které vlastně vůbec nevyhledávám, ale zase mají tak skvělá hodnocení, že občas neodolám....A ejhle ...Co napsat? Emoční bomba plná skvělých dialogů i černého humoru. Připadala jsem si chvílemi jako na horské dráze, ale všechno to bylo podáno s takovou mírou a citlivě, až to občas bralo dech. Hlavní hrdinové sympaťáci a na závěr si kladete otázku, kdo komu více pomohl? A že každý člověk, kterého potkáte a jste bez předsudků, vás nakonec může obohatit. Vlastně smutné, ale po přečtení posledních vět smutek rozhodně necítím. Skvělé!!!!!!

lucifree91
22.12.2021 5 z 5

Moc jsem od téhle knížky nečekala, protože jsem neviděla film a od Jojo Moyesové jsem už četla (ale nedočetla) Krasojezdkyni. A musím říct.... že tohle byla opravdu emocionální bomba. Bylo to čtivě napsáno, místy se sice nic moc nedělo, ale to mi vůbec nevadilo a i tak mě to bavilo.
Will byl skvělý, hlavně teda jeho smysl pro humor.
Jsem ráda, že jsem knihu četla i proto, že se zde rozebírá a řeší téma eutanazie, o kterém jsem doteď přemýšlela pouze povrchně a díky této knize jsem se nad ním zamyslela hlouběji.
Doporučuji

johana3160
13.12.2021 5 z 5

Pribeh je neuveritelne emotivni. Je fakt, ze jsem prvni videla film a jelikoz jsem vedela, jak to dopadne, do knihy jsem se moc nehnala. Nemam rada smutne konce. Rvu u nich. Tentokrat jsem vsak rvala vetsinu knihy. Willa neodsuzuju, ale myslim si, ze mohl vic bojovat. Ale tezko rict. Chtela jsem vedet jak to bylo knizne, abych si mohla precist jak to bylo s Luis dal. No filmari se toho chopili dobre, jen kniha byla jeste emotivnejsi… lepsi..

uzivatel9559
13.12.2021 3 z 5

Kniha byla velice čtivá. Ale s odstupem času a po přemýšlení musím konstatovat, že se mi rozhodnutí hlavního hrdiny jevilo jako zbabělé.

Ruzaaa
13.11.2021 5 z 5

Jojo Moyes mě baví, když chci oddechovou literaturu, v tom mě nikdy nezklame. Příběh je krásně napsaný, rychle se odvíjí, má velmi zajímavou zápletku. Vzhledem k tomu, že jsem nejdříve viděla film, tak jsem věděla, jak to dopadne (což mi bylo skoro líto, že jsem nebyla překvapená). Myslím, že tato kniha je bestsellerem naprosto oprávněně.

SugarDolly
09.11.2021 4 z 5

Tohle jsem si půjčila jako čtení na víkend u mámy. A dobrý. Moyesová fakt psát umí.

krejcovka76
03.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Na přečtení téhle knihy jsem se chystala velmi dlouho. Bála jsem se srovnání s filmem Zemřít mladý. Ale zjistila jsem, že je podoba pouze v okrajových částech. Oba hlavní hrdiny jsem si od první chvíle zamilovala - líbili se mi jejich slovní přestřelky, pomalu narůstající pocit závislosti na tom druhém a čekala jsem na moment, kdy si to konečně hlavní hrdinka uvědomí. Strašně, ale strašně jsem si přála dobrý konec, ale samozřejmě jsem podvědomě věděla, že rozhodnutí Willa je sice bolestivé, ale že je nutné ho respektovat. Přiznám se, že v momentě, kdy vyřkl "onu větu" zlomil srdce mě a ne Louise. Že jsem to já, kdo se těší na letmý dotek, na úsměv, na poznávání toho druhého.. Co říci závěrem? Knížku doporučuji všem, každý si v ní najde to své a každý se může, pokud bude chtít z knížky poučit. Doporučuji a letím hledat inzeráty na koupi této knížku, protože ta v mé knihovně nesmí chybět. Moc autorce děkuji :-)

mazlak
30.10.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Hluboký příběh ale zdrcující závěr. Celou dobu jsem si přál, aby tento žánr byla pohádka.

dzejkbeltygros
27.10.2021 5 z 5

Kniha stejně skvělá jako film. I přes velmi vážné téma nechybí humor. Stránky se otáčely samy. Příběh chudé dívky, která potká bohatého ač "postiženého" chlápka, kteří se ze začátku nemůžou vystát, až se do sebe nakonec zamilují, se může zdát jako klišé. Ale je to tak nádherně popsané, emotivní, neobvyklé, že to člověka naprosto pohltí.

Lucka12345
23.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha mění pohled na svět. Během těch dvou týdnů čtení jsem si začala všímat úplně jiných věcí. Na novém chodníku se staví rampa... Jak snadno by se něco takového mohlo stát nejen mně, ale každému z nás? A jak bychom s tím naložili?
Ano, přála jsem si jiný konec, šťastnější konec, ale z druhé strany k Willovi a k jeho povaze by byl jiný konec nereálný.

Kniha mi dala něco víc a nelituji přečtení.