Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8346 2068

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Dominika76
24.04.2022 4 z 5

"Vedomosti nám dávajú moc." - Will
Z tejto knihy si beriem, že každý svoje trápenie prežíva inak a chce sa s ním inak vysporiadať. Je dôležité byť empatický a rešpektovať rozhodnutia iných a ich osobnú slobodu.
Kniha sa mi naozaj páčila, bol to neobyčajný romantický príbeh a aj slzičku som vyronila.

XenaTaurus
22.04.2022 5 z 5

Napřed jsem viděla film, který mne velmi zaujal, a kniha posléze neméně. Krásný, citlivý, chvílemi emočně vypjatý příběh. Jsem zvědavá na dvě další pokračování.

Pauvka
21.04.2022 5 z 5

Dojemná kniha. Poslední kapitoly jsem probulela.

Thalin
19.04.2022 4 z 5

Nazvala bych to asi takovou milou oddechovkou. Knížka se četla dobře, děj se netáhl a i když šlo o vážné téma, bylo pojaté poměrně s humorem. Louisa mi přišla sympatická a místy správně praštěná. A Emilia jí ve filmu dala i jasnou podobu, která mě taky bavila.

JmenujiSeZuzla
19.04.2022 5 z 5

Film jsem viděla před velmi dlouhou dobou, ale pamatovala jsem si ho až moc dobře. Celou dobu jsem tedy věděla, k čemu se schyluje. I přes to mi kniha dokázala nabídnout příběh trochu jinak, než filmové zpracování. Nenudila mě ani jediný okamžik. Je naprosto skvělá.
Postavy jsou velice dobře postavené a vylíčené, Člověk si je dokáže představit úplně barvitě hlavně tím, jak je autorka dokázala skvěle vybudovat. Samotný příběh musí chytnout za srdce snad každého - je silný, ze života. Téma eutanázie je velmi kontroverzní a z knih které jsem v životě četla, jsem na něj ještě nenarazila. A i přes to že knihy tohoto typu už povětšinou nevyhledávám, s touhle jsem nesáhla vedle. Autorka umí velmi čtivě psát, o tom žádná, tak jsem zvědavá, jak budou vypadat její další knihy, které si po této zkušenosti, mile ráda přečtu.
No a na závěr vám řeknu jednu věc: u knih skoro nebrečím, ale pravda je, že na závěr mi slzička ukápla.

bernadeta9876
17.04.2022 4 z 5

Tak toto bola kniha s veľmi hlbokou myšlienkou. Výborne sa čítala, bola veľmi realistická s postavami zo skutočného života. Vlastne červená knižnica, ale tá najlepšia možná ktorú kedy v živote prečítate.

ŠárkaK.17
17.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha, která vás chytí za srdce. Za jedinou chybičku na kráse nemůže autorka, ale lidé pracující na překladu - když doslova "přeložené" vtipy pochopíte, až když si to přeložíte zpět do angličtiny, je to fakt bída...

mirka0586
02.04.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha...

adelkas
01.04.2022 5 z 5

Málo kdy dávám 5 hvězdiček, ale tato kniha si to zaslouží.

skippingrope
27.03.2022 5 z 5

knihu jsem bohuzel cetla az po tom, co jsem videla film. a dokonce nekolikrat. takze jsem odzacatku vedela, co se v ni bude dit a jak to skonci. ale i pres to vsechno jsem se od ni nemohla odtrhnout a uzivala jsem si kazdou stranku. navic jsem knihu zacala cist uz nekdy pred pul rokem, ale v te dobe jsem na ni proste nemela naladu a tak jsem ji zalozila priblizne v polovine a dostala se k jejimu docteni az ted. ale druhou polovinu jsem precetla behem dvou dni, takze to svedci o tom, ze se to opravdu hezky cte. jen clovek asi musi byt zrovna ve cteci nalade, jelikoz je to docela tlusta knizka a proto to muze cloveka odrazovat.

Ivushaak
21.03.2022 5 z 5

Knížka překvapivě nebyla žádná slaďárna, když se nad tím tak zamyslím, tak vlastně celý příběh byl (aspoň dle mě) hrozně smutný. Asi 60 stránek před koncem jsem měla na krajíčku, a na konci jsem knížku regulérně ořvala.... :D

archivářka115
19.03.2022 5 z 5

Příběh byl čtivý, velmi hezky napsaný. Málo kdy při čtení knih brečím, ale po přečtení smutného konce jsem to nevydržela.

mia.com
20.02.2022 5 z 5

Od autorky jsem jeste nic necetla a ke knize jsem se odhodlala diky ctenarske vyzve. Kdysi davno jsem videla film, ze ktereho si pamatuju jen kdo hral dve hlavni postavy a jak to dopadlo :D. Tak jsem se pustila i do knihy, kdyz jsem zjistila, ze ma tri dily. Pribeh je ctivy, postavy dobre vykreslene a vice k tomu asi nemam co dodat. Jen, ze si musim ten film pustit zas.

MonikaŠ94
18.02.2022 5 z 5

Kniha bez přislazeného osudu kvadruplegika s ne úplně šťastným konce, u kterého ok nezůstane suché.

Marcik7
15.02.2022 5 z 5

Zase jednou kniha, u které jsem hlavně ke konci potřebovala krabici s kapesníčky. Trochu se mi při čtení promítaly záběry s filmu, ale ten jsem viděla dost dávno. Krásně vypsané pocity, charaktery i prostředí. Najdu si pokračování...

kaja9825
13.02.2022 5 z 5

První jsem viděla film a říkala jsem si, že to bude jedna velká romantická a přeslazená kravina, který nemám moc v lásce. Každopádně film mě nadchl a to díky hlavním postavám. Knížka mě nemohla minout a musím uznat, že se film držel velmi dobře předlohy, ale ta kniha přeci jen chytí člověka za srdce více.
Četla se mi opravdu dobře a svižně. Plánuju si přečíst i další díla od Jojo

maca_t
11.02.2022 3 z 5

Přečteno v rámci výzvy. Od autorky jsem nic jiného nečetla. Příběh je romantický, smutný a čtivý. Autorce se docela povedlo popsat překážky, se kterými se musí takto postižený člověk setkávat dnes a denně. Já osobně jsem se tedy hodně vzila do situace hlavního hrdiny, který je kvadruplegik,ale přesto jsem do poslední stránky doufala v jiný konec...

Loire
11.02.2022 5 z 5

Tohle byla moje první knížka od Jojo a byla jsem z ní nadšená a knihu jsem hltala každou stránkou. Je to velmi krásný román. Sice se smutným koncem, ale i tak krásným.
Od autorky mám přečtenou celou trilogii "Než jsem tě poznala" a musím říct, že mě to vůbec nezklamalo i když některé části byli slabší, pořád se do toho dalo začíst a určitě doporučuji přečíst.

mich_krat
08.02.2022 5 z 5

Jedná se snad o první knihu, kterou jsem četla až po zhlédnutí filmového zpracování. Kniha je čtivá, Louisa je úžasná hlavní postava a příběh je tak věrohodný, že se u něj zasmějete, ale i ukápne slza. Autorka vytvořila opravdu silný, emotivní příběh. Určitě to není moje poslední kniha od ní.

Arlienen
04.02.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem měla políčeno už několik let. Každý rok jsem si říkala, že se mi kniha hodí do Čtenářské výzvy. Letos jsem si dala za úkol, že si knihu prostě musím přečíst, i kdyby se kniha nehodila do žádného tématu z výzvy!
Jsem moc ráda, že jsem si knihu konečně přečetla. Moc se mi líbila :-) Autorka píše čtivě. Vykreslila skvěle postavu Louisy a Willa.

,,Jsou hodiny, které jsou normální, a pak jsou hodiny ochromené, během nichž se čas zadrhává a zakopává a život - skutečný život - jako by existoval někde za oknem. "