Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8346 2068

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Lenuška69
06.12.2022 3 z 5

Příběh o lásce v té nejméně pravděpodobné podobě. Film jsem neviděla, takže nemohu posoudit rozdíly. Ale dříve mě tyto příběhy dojímaly víc. Nyní už moc ne, bude to tím, že buď stárnu nebo proto, že mám doma moře lásky naživo.

Leník95
04.12.2022 5 z 5

Film znám velmi dobře, a tak jsem si řekla, že si přečtu i knižní vydání. Trochu jsem se bála, že mě kniha zklame a nebudu mít z toho takové mrazení jako z filmu. Ale nebylo to tak. Krásný příběh, který se místy lišil oproti filmu. Louisa mi přirostla k srdci a bylo mi ji opravdu líto. Na druhou stranu, kdo nezažije v blízkém okruhu situaci Willa, asi to nepochopí. Závěr jsem musela číst s pauzami, abych se nerozbrečela. Tak uvidíme, jestli dočtu i další knihy ze série.

Haňulilinka
23.11.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale nezaujala mě natolik, že bych ji nemohla odložit. Myslím si, že to bude hlavně tím, že jsem před pár lety viděla film, proto pro mě děj nebyl nijak překvapivý.

Petronelka123
13.11.2022 5 z 5

Jsou knihy, které se dotknou každé buňky ve vašem těle, celého vás prostoupí, úplně vás rozhodí a pak vás na konci celého příběhu znovu poskládají, ale už tak trochu jinak, něco z nich ve vás zůstane... něco z toho příběhu na papíře se vás nezapomenutelně dotkne a stane se to vaší součástí. A takováhle pro mne byla i tato kniha. Smála jsem se u ní nahlas, když jsem před sebou viděla Lou a její sarkastické poznámky a ulítlé ohozy a pak jsem bulela jak želva nad silou lásky, kterou Lou k Willovi cítila...Nádherně napsaná kniha.

SofieH
02.11.2022 5 z 5

Nádherná, dojemná knížka. Mnohem lepší, než film. Jedna z mých nejoblíbenějších, určitě doporučuji, ale buďte připravení brečet.

Gaboskaaa
30.10.2022

Před několika lety jsem viděla film. Knížku jsem začala číst hlavně kvůli výzvě a předčila mé očekávání a v mých očích i filmové zpravování.

Ermeston009
22.10.2022 5 z 5

Čtivé, citlivé, sentimentální a krásné. I když už jsem věděla jak příběh skončí kousek mě pořád doufalo v nějaký obrat.
Rozhodně doporučuju.

martinka.exner
21.10.2022 5 z 5

Nádherný, citlivě napsaný příběh.

KodalSa
04.10.2022 5 z 5

Všichni milují Jojo Moyes a nevím jak je to možné, ale mě až doteď úplně míjela. Tuhle knížku jsem vlastně zaznamenala až když byla zfilmovaná. Takže mám opravdu co dohánět! Naprosto mě dostala. Je vůbec možné chtít pomoct člověku, který o to nestojí? Je možné se zamilovat, když to stejně nemá cenu? A co má vlastně v životě cenu?
"Všechno chce čas, Wille. A to je něco, na co si vaše generace hrozně těžko zvyká. Všichni jste vyrostli s představou, že všechno okamžitě půjde tak, jak chcete..."
Jsem rozhozená a dojatá.

Veronika_mad
04.10.2022 5 z 5

Doják...

Amifa
03.10.2022 5 z 5

Krásné, a jak píše Terezzzz níže, také jsem poslední stránky probrečela.

LaCoccinelle
28.09.2022 5 z 5

Film i knížka jsou super! Nejdříve u filmu, teď i u knížky jsem si pobrečela. A už se chystám na pokračování.

tatana2977
25.09.2022 5 z 5

nejprve jsem si řekla, že knížka nepřekoná film, ale nebyla to pravda. Krásný příběh a v knížce daleko lepší...

Dietwithstyle
20.09.2022 5 z 5

Film jsem viděla již několik let zpět a už si ho moc nepamatuji, takže jsem se rozhodla pro knihu. A byla to dobrá volba - velmi silný příběh, ze kterého si každý něco odnese. Kniha je tak nabitá emocemi, že jsem se od poslední třetiny vůbec nemohla odtrhnout a musela jsem dočíst až do konce. Chystám se i na další dva díly.

Marioneta.Peck
09.09.2022 5 z 5

Miluju ten film, takže jsem si knihu prostě musela přečíst. Brečela jsem u ní snad ještě víc než u filmu. Krásná.

Stephaniee
01.09.2022 5 z 5

Wow, tak tohle bylo něco. Po opravdu dlouhé době mě kniha dokázala rozbrečet. Silný příběh. Velmi čtivý. Opravdu stojí za přečtení.

ArwenEvenstar
20.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Ani tentokrát Moyesová nezklamala. Kniha je sice dějově nenáročná, ale za to plná emocí. Typická love story je narušena motivem eutanázie. Příběh poukazuje na to, že láska znamená respektovat názor druhého i přes vlastní nesouhlas. Láska znamená nechat druhého odejít, i když vám to zlomí srdce.

Škoda těch pár kapitol, které byly psané z pohledu jiných postav. Trochu mi přišlo, že autora tenhle způsob psaní musí nacpat do všech svých knih. Tady si ale ty tři kapitoly mohla klidně odpustit.

E.T.007
16.08.2022 5 z 5

Brutálne silný a neskutočne krásny príbeh, ktorý vo mne rezonoval ešte pár dní po prečítaní. A ten koniec ma úplne zložil - do poslednej chvíle som dúfala, že si to Will rozmyslí. Nerozmyslel si to a mne slzy tiekli potokom.

veronika4001
16.08.2022 5 z 5

Možná to nebyla láska... Soucit, odtažitost, upjatost, vrávoravá slova, nevědět co říct. Ale teď?
Co je láska?
Jak s ní zacházet?
Jak přemýšlet o lásce a jak myslet v lásce? Domnívala jsem se, že zastánce hororů, thrillerů a detektivek neumí romantické knihy číst.

DagmarJ
07.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Nikdy jsem během čtení knihy tolik nebrečela a nikdy jsem nezůstala v takovém “prázdném” stavu, už jsem si musela začít říkat, že je to pouze fikce, že se tím nemůžu takhle zabývat, ale moc to nejde… Kniha je místy vtipná a místy dojemná a moc smutná. Bylo mi líto i nesympatické Willovi maminky, která nakonec zůstala vlastně sama. Až dokonce jsem čekala, že to dopadne jinak…ale kdyby to dopadlo podle našeho a Louisinino přání tak by to byla jenom vlastně další tuctová romantika, tohle bylo jiné.