Čo bolo potom

Čo bolo potom https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280003/bmid_co-bolo-potom-kQc-280003.jpg 4 2874 700

Ako by ste sa vyrovnali so skutočnosťou, keby ste stratili niekoho, koho veľmi milujete? Zmenil by sa váš pohľad na svet a prehodnotili by ste rebríček svojich životných hodnôt? V románe Jojo Moyesovej sa hlavná hrdinka Louise Clarková vydáva na podobnú cestu a hľadá odpovede na svoje otázky. Po intenzívnom šesťmesačnom vzťahu s paralyzovaným Willom Traynorom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju pozemskú púť asistovanou samovraždou, sa prebíja životom bez neho. Sama má nepríjemnú nehodu, čo ju prinúti vrátiť sa domov k rodine. Akosi cíti, že sa opäť ocitla tam, kde sa všetko začalo. Telo sa jej pomaly uzdravuje, ale duša nie. Život po Willovej smrti znamená pre Lou učiť sa všeličo odznova, budovať na nových základoch. Ošetrovateľ Sam Fielding, pre ktorého sa kontakt so životom a smrťou stal povolaním, je azda jediný, kto ju môže pochopiť. A vtom sa z Willovej minulosti nečakane vynorí jeho 16-ročná nezvládnuteľná dcéra, o ktorej nikto nič nevedel. Lily prevráti Lou všetky plány, vnáša do jej života iba stres a ženie ju do úplne inej budúcnosti, ako si naplánovala... život je plný zvratov a prekvapení...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

After you , 2015

HH77
HH77
23.02.2024 5 z 5

Tato série mne moc a moc baví. Velmi ctiva, nelze se odtrhnout. V jednu chvíli byla Lousa trochu nesnesitelná,ale naštěstí se vzpamatovala. Už se těším na další díl a doufám, že její příběh bude mi šťastný konec.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
07.12.2023 4 z 5

Mě se to libilo

michaelaIQFK
michaelaIQFK
13.11.2023 2 z 5

První díl jsem přečetla jedním dechem. Tady to nebylo ono. Až v druhé půlce mě to trochu vtáhlo.

Plativa
Plativa
04.11.2023 4 z 5

Nemohla jsme se od knížky od trhnout, byla velmi čtivá a plná nečekaných zvratů. Příběh Willovou smrtí určitě nekončí ani není nijak uměle natažen, mohu jen doporučit. Krásné romantické pokračování.

juni
juni
13.10.2023 5 z 5

Pokračování příběhu Louisi se mi moc líbilo.

Lucif
Lucif
17.09.2023 4 z 5

Opět pěkný příběh, hezky psané, vtáhne to člověka do děje, fajn zápletky, veselé i smutné části. No a znovu mě v některých místech hlavní hrdinka rozčilovala, ale chápu, že je také jen člověk a prostě je jaká je.. Každopádně je to prima čtení.

K4t13
K4t13
05.09.2023 5 z 5

Druhému dílu jsem se roky bránila, protože Louisa mě v tom prvním hrozně rozčilovala a vydržela jsem její přečtení jen kvůli Willovi.
Jsem ale moc ráda, že jsem dala knize šanci, protože je naprosto geniální. Nutno podotknout, že můj názor je jistě ovlivněn mými vlastními životními zkušenostmi.
Každopádně, určitě doporučuji k přečtení, jen je potřeba počítat s tím, že je ten příběh někdy už zkrátka moc.

hroneczek
hroneczek
06.08.2023 3 z 5

Trochu mě mrzí, že na pořádné odhalení jsem musela čekat až do poloviny knížky, protože odhalení s Lily mi až tak šokující nepřišlo. Celá kniha byla trochu ve stylu natahování původního příběhu a jen letmé klouzání po povrchu s očekávanými zápletkami.
Ale - je to Jojo, která mě i těmito knihami umí zaujmout, navzdory výše uvedenému. Pokračování s Lou (Sama sebou) si přečtu a těším se na něj a jsem zvědavá, jestli dojde k něčemu závratnému nebo jen budeme pokračovat v jemném běžném, ale fajn vyprávění.
A dvojice Bernard-Josie mě baví víc a víc. O nich dvou by mohla klidně být celá jedna samostatná kniha.

slaska77
slaska77
06.07.2023 5 z 5

Některé knížky autorky jsou o kousek lepší, než jiné, vryji se do duše, aspoň pro mě určitě. Trilogie Než jsem tě poznala, Život po tobě a Sama sebou patří určitě k nim. I když na třetí díl se teprve chystám. Doporučila bych také určitě Jako hvězdy v temné noci nebo Dívku, již jsi tu zanechal. Obě knihy také skvělé. K této knížce - Lou se snaží najít klid po odchodu Willa, bláznivě se zamiluje, najde nečekaně spřízněnou duši v mladičké Lilly a ještě stihne prožít i manželskou krizi svých rodičů. Těším se na díl č. 3, jak to dopadne

majisek
majisek
03.07.2023 1 z 5

Nemám moc ve zvyku odkládat nedočtenou knihu, ale tohle se nedalo. První díl je kouzelný a čte se jedním dechem. Druhý díl je nudný přílepek bez invence. Čteno 2x a 2x nedočteno. Třetí díl zkoušet nebudu.

Gemma88
Gemma88
19.05.2023 3 z 5

Také jsem byla zvědavá, jak bude život Louisy pokračovat a musím přiznat, že jsem byla trošku zklamaná. A i když mi byla v prvním díle moc sympatická, tak její chování a rozhodování se mi teď nelíbilo.

Petronelka123
Petronelka123
26.02.2023 5 z 5

Mně se to prostě líbilo. Ráda jsem zase nakoukla do života Louisy a i když to nebyla taková emocionální jízda jako první díl, tak mě to bavilo...a chystám se na závěrečný díl.

dancadragneel
dancadragneel
26.02.2023 5 z 5

Hrozně jsem se toho bála. Než jsem tě poznala jsem si zamilovala. Knihu jsem několikrát četla, film znám nazpaměť a hudba... no ta mi hraje dost často.
A tak když jsem se dozvěděla o pokračování zalil mě strach. Co když to bude špatný? Co když to nesplní má očekávání?
Možná proto kniha ležela v mé knihovně něco přes rok. Nakonec jsem se, ale odhodlala a nelituji toho. Slza ukápla, ne tolik jako u jedničky a dokonce jsem se i zasmála. Všechny postavy, co už známe dostali více prostoru, více času a zápletka byla skvělá.
Všechno to do sebe zapadlo, ale toho třetího dílu se zase budu bát

Veronika13
Veronika13
20.02.2023 1 z 5

Na konci knihy v "Poděkování" autorka děkuje všem, kteří jí napsali a dožadovali se pokračování prvního dílu. A přesně tak to vypadalo. Moc mi to pokračování nedávalo smysl, nebylo to promyšlené, spíš jen tak na rychlo splácané na koleni. Ač jsem knihu dočetla až do konce, můj zájem o pokračování příběhu se vytratil, takže třetí díl série zůstane mnou netknutý.

Termina
Termina
05.02.2023 2 z 5

Paní Moyesová, chápu, každý den není posvícení … DÍK!

pige
pige
22.01.2023 1 z 5

V podstatě žádný příběh, jen samé kličky a rádoby dějové zvraty.

Viviana-Mori
Viviana-Mori
26.12.2022 5 z 5

První slavný díl (který je vynikající), jsem četla už před nějakou dobou a do druhého se mi hned jít nechtělo. Říkala jsem si, že možná někdy, pokud vůbec.
No, nakonec, když byla potřeba číst něco odpočinkovějšího, jsem po knize sáhla. Není nutné si vše do detailu pamatovat z předchozího dílu, chytíte se.
Vlastně si myslím, že díky tomu, že jsem od knihy vůbec nic nečekala, tak jsem byla velmi příjemně překvapena. Děj mě chytil hned, je to roztomilé pokračování a vůbec mi nevadí, že se hlavní hrdinka ve všem tak babrá, po ztrátě milovaného člověka to není nic neobvyklého.
První díl byl citová bomba, nemůžeme čekat to samé od této knihy, ale dle mě se jedná o zábavné a důstojné pokračování Louisina nevšedního života, které mě bavilo a mnohdy rozesmálo. Brzy se pustím do knihy třetí.

Sansli
Sansli
30.11.2022 4 z 5

Asi jako každý jsem po knize sáhla hlavně z důvodu zvědavosti. Přece jen mi nedalo dozvědět se jak se Louise podařilo vyrovnat s Willovou smrtí a jak se jí vlastně celkově daří. A asi jako každý cítím, že i když příběh nebyl špatný, něco mu chybí. Ale tak už to prostě je a zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Louisa je pořád skvělá, nový muž v její životě - záchranář Sam - je za mě super, Louisiny rodiče a sestra Trina byli dokonalý:), no výhrady bych měla snad jen k Lily. Teda ta holka mi občas lezla opravdu děsně na nervy. Kdyby nebylo těch ostatních postav asi bych to nedočetla. Tedy týká se to hlavně první poloviny knihy, která je hlavně o Lily a upřímně moc mě nebavila. Nakonec se vyplatilo číst dál, protože druhá polovina je akcí a událostmi doslova našlapaná a zcela mi vynahradila ten pomalý rozjezd.
Takže kniha za přečtení rozhodně stojí, hlavně pokud jste jako já fanoušky prvního dílu a pokud jste zvědaví jak to bylo dál:) No a teď ještě třetí díl, abych věděla jak to dopadne.

Dietwithstyle
Dietwithstyle
01.11.2022 3 z 5

Po úžasném prvním díle přišel na řadu druhý, který je bohužel slabší. Což se dalo čekat. Chvílemi jsem měla pocit, že se příběh trochu vleče a teprve ke konci dostal nějaký spád. A bohužel snad každá z hlavních postav měla aspoň jednu chvíli, kdy bych jim za jejich chování dala facku Ale samozřejmě si přečtu i třetí díl, jsem zvědavá na závěr příběhu.

Laf
Laf
28.10.2022 3 z 5

Na pokračování jsem se těšila, bohužel mi přišlo slabší. Sice se to četlo skoro samo, jak je to dobře napsané, ale něco mi tam chybělo. Naštěstí se tam objevil záchranář Sam a celé to dostalo jiný spád. Ale bylo zajímavé sledovat cestu Lou, jak se vypořádává se životem po Willovi. Ať je kniha, jaká chce, pokračování stojí za to si přečíst :)