Nexus

Nexus https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26242/nexus-26242.jpg 4 43 4

Růžové ukřižování série

< 3. díl

3. kniha volné trilogie Růžové ukřižování, vyplávajú tu napovrch nové zarážajúce informácie o Mone, cítiť tu mnohé autobiografické prvky...

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Votobia

Nexus , 1960

dr.horrible
30.07.2022 5 z 5

S Millerovým Ružovým ukrižovaním som s prestávkami strávil viac než dekádu. V Sexuse som našiel slobodu a prekvapenie, v Plexuse anarchiu a pohŕdanie, v Nexuse obdiv a pochopenie. Lebo nemôžete skrátka byť úplne zlý človek, aj keď sa možno chováte celý život jak sviňa, keď máte potom vždy výčitky svedomia. Kozmické ingrediencie spravili jeho priateľov a známych nesmrteľnými.

ziriant
21.12.2019 3 z 5

Růžové ukřižování, to byla tedy jízda. Ano, tuto trilogii sice spojuje určitá linka příběhu, ale já bych to rozhodně trilogií nenazývala. Ty knihy k sobě vůbec nepasují a myslím, že je jasné, že to není o vkusu. Nicméně Nexus rozhodně zajímavější než Plexus, ale pochybuju, že se většina čtenářů prvního dílu dostane až ke třetímu - ať už proto, že se jim Sexus líbil a čekají podobné hrátky i v dalším díle, nebo naopak rovnou proto, že je Sexus odradí. Nu, obé by byla škoda, já jsem zarputilý čtenář, odradit se jen tak nenechám a dostalo se mi odměny, třetí díl je jednoznačně nejlepší. I tak ale musím říci, že pan Miller často odbíhá od tématu způsobem, který se mi úplně nelíbí a člověk se potom ztrácí, ale zde to nebylo tak patrné jako v předchozích knihách. Naopak jsem si v této knize užila to zjemnění, pospolitost, návaznost kapitol i myšlenek, a našla jsem tam zajímavé věci. Byla bych ochotná se sem jednou vrátit a přečíst si to znovu, ovšem bez předchozích dvou dílů.

macek166
09.04.2013 5 z 5

Těžko se odděluje od předchozích dvou knih, přesto bych řekl, že má blíž k prvnímu dílu trilogie. Dohromady viz. můj komentář u knihy Sexus.

holubTN
30.11.-0001 4 z 5

rozhodne lepší než Plexus, ale čakal som viac (a nedočkal sa:)

Henry Miller
americká, 1891 - 1980