Newton: Gravitace v akci

Newton: Gravitace v akci https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480671/bmid_newton-CSG-480671.jpg 5 10 5

Komiksová biografie vykresluje Isaaca Newtonu od jeho dětství, kdy s touhou pochopit, jak co funguje, provedl mnoho experimentů a objevů, např. sestavil zrcadlový dalekohled. Tuto zvídavost pak rozvíjel na studiích v Cambridgi až k svým průlomovým teoriím v mechanice, optice, matematice i alchymii. Soubor komiksově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy (Luis Pasteur, Isaac Newton, Marie Curie, Albert Einstein) líčí určitou etapu života každé osobnosti i s podrobnostmi o jejích vědeckých objevech a životní práci. Autor předkládá nejen základní informace každé z postav, ale dotkne se také konceptů jejího výzkumu, jako je např. teorie relativity či objev záření. Tyto jednoduché formy seznámení se slavnými osobnostmi vědy mohou děti dovést k dalšímu zájmu o vědce i vědu.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Bambook

Newton: La gravedad en acción , 2013

Awča
18.03.2024 5 z 5

O Newtonovi jsem měla jen povšechné informace, komiks mě navnadil zjistit o jeho životě a díle více. Komiks je pěkný, svižný a klidně mohl být rozsáhlejší.
O Newtonově roli v mincově jsem neměla tušení, ale zrovna část s vroubkováním mincí mi přišla trochu zmatená.
Jinak je to pěkná knížečka skvělé edice, určitě se podívám po dalších dílech / osobnostech.

Renike
10.11.2023 5 z 5

Pro mě moc zajímavé poznatky o Newtonovi. Skici tady povedené a zajimavé byly i zveřejnené plánované stránky komiksu. Uvítala bych i další díly a vědců.

Štěpinambura
11.05.2023 5 z 5

Poučné zábavným způsobem!

Booky84
18.03.2023 5 z 5

Moc povedený komiks, který přibližuje život sira Isaaca Newtona, který chtěl poznat, jak vše na světě funguje. Vůbec jsem netušila, že se tolik zajímal o alchymii, poučná kniha pro všechny věkové kategorie.

666Jitka
03.02.2022 5 z 5

Velmi pěkný komiks pro děti a mládež o siru Issacovi Newtonovi, který přiblíží čtenáři základní informace o vědcově životě, práci, vynálezech a průlomových teoriích nejenom ve fyzice, matematice, optice, ale také v mechanice a alchymii.

Isaac Newton

Jordi Bayarri