Batman: Soví město

Batman: Soví město https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180604/bmid_batman-sovi-mesto-180604.jpg 4 193 32

New 52: Batman série

Legenda o Batmanovi série

6. díl

Batman z pera jedné z největších současných hvězd, Scotta Snydera. Tenhle expert na atmosférické a temné příběhy se tady navíc spojil s kreslířem Gregem Capullem (Spawn) a stvořili skutečně nádhernou záležitost, která zacloumala nejen Batmanem, ale i všemi jeho fanoušky.

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

Batman: Volume 2: City of Owls , 2013

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Pakliže se v první části rozeběhl děsivý, svízelný příběh plný záhad a pochybností, nesoucích ve svém středu i zvrat, jenž otřásl samotnými základy dosud pevně dané představy o městě Gothamu (který do té doby nejen Batman sám, ale i jeho fanoušci dokonale znali), je druhá kniha jakýmsi jeho dozníváním. Krystalizují zde motivy, které Soví tribunál započal. Pracuje se tu s děním, jež má sice dalekosáhlé následky a stále se jedná o silný, v rámci komiksu perfektně zpracovaný a značně nadprůměrný příběh. Přesto tu už trošku chybí jakási osudovost a síla z předchozí části.

Mercatino
28.07.2017 4 z 5

Na tomto díle se mi mnohem více než samotný příběh, líbily více příběhy vedlejší. Např. příběh o otci Alfréda, Freezovi, a elektrikářce Harper. Batman si udržel i v tomto díle vysokou úroveň, každopádně za prvním dílem pokulhává, a ani ta všechna akce tomu prostě nepomůže. Samotný příběh o ztraceném bratru se mi zdál trošku fádní a moc mě to nenadchlo. Takže vedlejší postavy drží prostě tento díl nad vodou, jinak by šel ke dnu.

Jim.Keyman
06.02.2017 5 z 5

Druhý díl ze série New 52: Batman, se podle mého názoru rovněž velice vydařil. Jednalo se o zajímavé zakončení příběhu o Sovím tribunálu, ve kterém si Batman sáhne na dno, pozná své hranice a uvědomí si, že je sice velice silný, ale že prostě není neprůstřelný chlapec z planety Krypton. Jelikož mám tendence spojovat dvoudílná díla do jedno velkého celku - mohu ohledně dalšího hodnocení říci prakticky totéž, co o dílu prvním: „Příběh byl velice zajímavý, tajemný, promyšlený, akční a měl zkrátka šťávu, což je u akčního superhrdinského komiksu věc velice důležitá. Tento komiks od Scotta Snydera mě opravdu zaujal, upoutal mou pozornost a já jsem skutečně v napětí a se zájmem četl, co bude dál. Kresba Grega Capulla mi přijde naprosto brilantní a to samé platí i o inkingu Jonathana Glapiona.“
Lehce mě vyrušovaly přechody na příběhy zpracované hostujícími kreslíři, ale po pár panelech jsem si zvykl. Z těchto příběhů mě nejvíce zaujal příběh o Alfredově otci.

memphisz
09.12.2016 4 z 5

Po druhém čtení, od prvního uběhly takřka 4 roky, musím uznat, že Snyderův rozjezd byl skvělý. Tehdy mě zcela vtáhl do četby New 52. V této knize je nejlepší začátek - arc "Noc sov". Pak už to jde trochu dolů, aby celý případ vyústil v nepříliš uvěřitelný závěr. Kniha už je méně psychologicky zaměřená, oproti prvnímu dílu, a jde více o akci. Přesto pořád nadprůměrný komiks z New 52 univerza. Zahrnuté příběhy mimo hlavní linii jsou však zcela zbytečné.

borknagar
28.08.2016 4 z 5

Oproti předešlému, spíše psychologicky temnému dílu a pomalém rozjezdu, nás v Sovím městě Snyder rovnou hodí do akce a to akce naprosto dokonalé. A dalo by se bohužel říci, že vrchol celého příběhu přišel hned na začátku knihy. Boj s hlavním padouchem už není taková prda, ale stále nadprůměrné počteníčko. Kratší příběhy kreslené hostujícími kreslíři velmi dobré, jak kresbou, tak příběhem. Potěšil Mr. Freeze, mám pro něj prostě slabost. Když se zamyslím nad hodnocením, na plný počet to nebude, ale jen díky prvnímu, naprosto dokonalýmu dílu. 4 a půl hvězdičky, stejnak je to prda.....

LordSnape
10.12.2015 5 z 5

Prakticky stejné nadšení jako Soví tribunál, až na to, že tady se nemusí nic rozjíždět a stačí rovnou nastoupit do rozjetého vlaku směr Gotham. Snyder zvedl Batmana z popela a dělá mu velikou čest!

martinstefko
30.11.2015 5 z 5

Komiksový mainstream je něco, co mě v současné době odrazuje, ale tohle je komiks, který si klidně dám znovu kdykoli, kdy už budu mít superhrdinů dost. Není to jen o maskách, akci, sexy pózách a (rádoby) vtipných hláškách, je to hlavně o příbězích. Kreslíři se nepředvádějí, ale pomáhají tenhle příběh dotvářet. DC má něco, na co by mělo být opravdu pyšné. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/12/426-batman-2-sovi-mesto-90.html

OldaB
16.03.2015 4 z 5

Trochu slabší než první díl. Zřejmě moje očekávání byla příliš velká. Přesto mohu jen doporučit.

3DD!3
17.12.2014 5 z 5

Úctyhodné zakončení sovího příběhu. Akcí narvaný začátek s Brucem v pyžamu i ve speciálním obleku je promyšlený, vizuálně rozmanitý (střídačka s Albuquerquem) a stránky se otáčejí samy. Možná je to i předčasný vrchol knihy protože finále už nemá ten potřebný tah i když je poměrně nečekané a detektivní podloží se nezapře. Vedlejšáky jsou poměrně slušné. Představení Freeze ok, Duch ve stroji asi nejslabší (ale ukotvený v lidském příběhu), dodatek o Alfredově otci je ale znovu prvotřídní. Strach ze stránek přímo kypí.

jh666
14.06.2014 5 z 5

O trochu slabší než první díl. Útok sov a Batmanovo nepříjemné setkání jsou výborné. Ale sešity, které se netýkají přímo hlavního příběhu (Freeze a ta holka) jsou o něco slabší. Capullova kresba ale opět výborná.

p.a.
07.02.2014 4 z 5

Čtivé, kresba dobrá. Dobré rozšíření batmanovského universa. Pro mě bohužel docela zklamání. Čekal jsem víc. To ovšem není problém knihy, ale mého očekávání. Doporučuju.

Nýdnol
03.01.2014 5 z 5

Úžasný příběh s atmosférou, který jde hodně do hloubky a nebojí se hrabat v minulosti hlavních postav.

komiksy superhrdinové DC Comics Batman

Autoři knihy