Batman: Hřbitovní směna

Batman: Hřbitovní směna https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297257/bmid_batman-hrbitovni-smena-7NP-297257.jpg 3 70 18

New 52: Batman série

Batmanova dobrodružství, která vám byla zatím utajena. Strhující epizody, které vycházely mezi Sovím tribunálem, Smrtí rodiny a Rokem nula. A je to velké! Bruce Wayne je obviněn z vraždy, Batman se vyrovnává se smrtí svého syna, utkává se se Supermanem - a musí se vydat přímo do Arkhamu, aby tam našel děsivého sériového vraha.

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

Batman: Volume 6: Graveyard Shift , 2015

Luigi1
05.10.2023 3 z 5

Bylo by lepší kdyby se vytvořila jedna pořádná povídka než tento trhanec

Arkagas
27.11.2022 3 z 5

Příběhy Batmana, které jsou sice každý pes jiná ves, ale po přečtení celé knihy budete vlastně spokojení. Nejedná se totiž o souvislý a jednolitý příběh, ale o několik povídek, ve kterých se objeví i Harper, která se snaží stát se Batgirl, nebo postava Clayface, která se zase tak často neobjevuje. Je to skvělá akční jízda plná barev a nudit se rozhodně nebudete. Stěžejní příběh knihy - Hřbitovní směna se mi ale vážně líbil nejvíc. Čtení na hodinku až dvě, které ale nezklame.
Moje hodnocení: 8/10

ArkAngel
03.08.2022 3 z 5

V knize najdete lepší i horší příběhy z celé doby Batmanova působení, ať už je to rok nula, rok po něm nebo výjevy z průběhu New 52. Z padouchů je v popředí opět Clayface a na scéně se objevuje i dívka Harper, která Batmana v jednotlivých knihách už delší dobu sleduje a chce mu být nápomocná. Mystické příběhy v závěru mi přišly asi nejhorší, ale to je otázka vkusu.

fvalek
18.02.2022 3 z 5

Scott si dal trošku pauzu a místo pokračování v příběhu se vydává časem dopředu i dozadu, aby trošku doladil vše potřebné. Nemám nic proti, i když to není zase tak dynamické a mohlo to na sebe i lépe navazovat nebo mít nějaký větší cíl. Některé povídky byly poněkud nudnější, jiné zase velmi dobré, takže tam se to příjemně doplňuje a vše provází konstantní kresba, která všemu dává jednotnou úroveň a nedělá rozdíly, že by některá povídka byla úplně hrozná po všech stránkách a jiná zase povedenější na úkor jiných.

Hodně se mi líbí, že Snyderův svět je takový moderní a Batman má opravdu sci-fi vychytávky, protože podle mě o tom Batman je. Více se mi líbila povídka s Clayfacem a obviněním Bruce ze zločinů. Vyrovnávání se se smrtí syna se mě asi tolik nedotklo. Část se Supermanem byla pěkná, celý příběh měl mystickou magickou rovinu, která u Batmana zase není tak častá, takže je osvěžující. Anotace trošku lže v tom, že tam se Supermanem bude nějaký konflikt, ale dobře. Je škoda, že Snyder kromě těchto malých štěků úplně vynechává ostatní hrdiny a věnuje se čistě jen Batmanovi.

Takže shrnutí... Nechci říct, že to je zbytečný díl, ale asi bych více ocenil jednotný příběh než takové zkratkovité povídky, ještě navíc časově promíchané, ale budiž, bylo to stále kvalitní. :)

lassse
29.03.2019 4 z 5

Sbírka na sobě nezávislých povídek o Batmanovi má sice pomalejší rozjezd, ale pak to už "dává" :)

Nelíísek
23.11.2018 3 z 5

Spousta příběhů narvaných do jednoho sešitu, byla bych ráda ze jeden celý příběh než 10 rozkouskovaných

Marquis
28.09.2018 4 z 5

V podstate úplne zbytočný diel medzi dvomi dokonalými príbehmi. K četbe ma dohnal akýsi nýmand, ktorý sa v anotácii zmienil o Jokerovi, avšak VOPRED VARUJEM: Hřbitovní směna Smrt rodiny nikam neposúva a ani poviedky, ktoré obsahuje, nie sú zďaleka ucelené a každú chvíľu nás odkazujú na iný diel New 52.

Svetlé včerajšky. Zase Red Hood a príbeh pokračuje v Roku nula. Smola...

Zajtrajšok. Zoznámenie sa s Batmanovou "rodinou". Milé, ale nič, čo by som už nepoznal...

Odhodlanie. No áno, Batman bez hraníc ma kupodivu naozaj bavil. Prvé zapamätaniahodné dobrodružstvo.

Muž bez tváre. Pobavilo. Clayface je síce nechutný, ale mihne sa Reaper a príbeh ako taký je celkom sľubný a premyslený.

Bludičky. Top zošitu! Trýznivá atmosféra, bezmocný Superman a dokonalá kresba. Čo viac si priať!

Staroba. Kresba slabšia, ale príbeh výborný. Plus keď Vám dôjde, čo sa ešte z Erica Bordera vyklube...!

Pokorný. Batman vs. serial killer, to je naozaj dôstojný koniec komiksu a satisfakcia k počiatočnej nevôli. Potešilo!

dexterman
27.07.2018 3 z 5

Problém tohoto díla je v tom , že jsou narvaný celkem dobrý povídky v jen jedné knize . Kdyby to bylo rozděleno do více sešitů působilo by to podle mne mnohem lépe . Nejvíc však je na škodu to že se Snyder zase ze začátku vrací do minulosti . Pak se tady řeší smrt určité postavy která se však stala v jiném příběhu který zde ani nevyšel . Tak tento příběh nepůsobí tak jak by měl . Celkově je za mne tato kniha zbytečná. Nemusela by v této sérii vůbec byt . Vůbec mně to nebavilo číst . Což podle mně není rozhodně dobře . Bohůžel tady už jde kvalita této série značně dolů . Co je škoda

Woodinko
22.05.2018 2 z 5

Bolo to celé také nič moc. Útržok života sem útržok tam. Chýbal tomu podľa mna ucelený celok. Je to taká zbierka poviedok ale bohužiaľ aj tie sú také nemastné neslané.

Gustik5
10.11.2017 3 z 5

Čtenáři, namlsaní předchozími díly se touto knihou určitě cítit nasyceni nebudou. Žádný z příběhů není příliš zásadní. Ostatně si to sbírka ani za cíl neklade. Celá Hřbitovní směna je tak víc než plnohodnotnou knihou „jen“ jakýmsi doplňkem, jednohubkou, která matně rozšíří obzory a navnadí na další čtení. Jedná se o zatím jednoznačně nejslabší knihu celé série. Zejména pak díky nevyrovnanosti a místy i útržkovitosti příběhů. Jakkoli jsou nadprůměrné, odkazují některé z nich na události, které tuzemskému čtenáři nemohou být známé, nebo jim dokonce předchází (Batman Eternal). Potěší pak zejména epizodka se Supermanem, dále Clayfacem a jakési vyvrcholení vedlejší linky s Batmanovou novou pomocnicí (Heather/Bluebird), jíž byl místy prokládán a doplňován obsah minulých knih. Pro čtenáře runu Scotta Snydera se jedná o povinnost. Jako samostatnou uzavřenou záležitost však komiks doporučit nelze.

jarynek
30.08.2017 3 z 5

Některé příběhy lepší, některé horší, ale jako kniha to v celku moc nefunguje. Ačkoliv jsem přečetl rychle a se zájmem, tak po dočtení to ve mě hluboké stopy nezanechalo. Mnohé odkazy předpokládají znalost souvislostí, historii postav a důvody jejich jednání.

LordSnape
19.08.2017 3 z 5

Když jsem koukl na seznam kreslířů a jména scénáristů, která pro mě neměla moc puncu známosti, bylo mi jasné, že je zle. Nakonec to nebylo tak hrozné. Snyder si prostě přizval své známé a pár žáků, aby jeho batmanovský svět trochu rozvíjeli. Některé povídky byly fajn, ale jiné nemají moc smysl, když čtenář nezná souvislosti. Je to jaklo reklama na matraci. Když si ji u nás vyzkoušíte a koupíte, bude se vám lépe spát a chybí vám už jen lepší postel, tak si ji taky kupte.

Heřmis
09.08.2017 3 z 5

Dávám průměr, ale takový slabší. Jsou to spíš střípky, útržky příběhů bez kontextu, že se v tom i hůře orientuje. Už jsem viděl rozhodně lepší díla.

Voliarty
27.07.2017 4 z 5

Tak na jednej strane je zlé, že k veciam, na ktoré sa príbehy odkazujú, nemá český/slovenský čitateľ prístup (pokiaľ teda nesiahne po zahraničných vydaniach), zas ale na druhej strane až na posledný príbeh mi to nejako nevadilo.

Nasledujúci odstavec môže obsahovať SPOILERY: Vedel som, že je Damian mŕtvy, nevedel som síce ako skonal, ale pre tie príbehy to nebolo dôležité. Ďalej sa tu spomínali udalosti, že Gordon je uväznený za vraždu, Batman stratil dobré vzťahy políciou, tieto udalosti ale nijak neovplyvnili príbehy. Len ten posledný je dosť mätúci, lebo tam sú tieto ,,odkazy,, hlavným stredom deja a aj koniec to má otvorený (pokračuje v Batman: Eternals, ktorého sa asi česky ani nedočkáme).

Ako také ,,odpočinkové čítanie,, pred Endgame to ušlo viac, ako dobre.

Lenka.Vílka
09.05.2017 3 z 5

Nééé. Tohle fakt nééé!
Update 24.6.2018: konečně jsem dočetla díly v sérii předcházející. Ale to nemění nic na tom, že začátek série se mi líbil víc, než tyto poslední tři díly. Ty mě nijak zvlášť neodvařily.

3DD!3
12.02.2017 3 z 5

Většinou jen nesouvislé střípky události, které postrádají kontext. Hřbitovní směna obsahuje útržky navazující na různé série, o kterých český čtenář většinou nemá ani ponětí. Pokud mají fungovat jako drážidlo, tak kdy se dočkáme pokračování? Na svatého dyndy? Tahle kniha má smysl především po vizuální stránce. Graficky jde o neskutečnou plejádu stylů. Jeden poutavější než druhý. Oční pochoutka a doplnění sbírky, bohužel nic víc.

LennyR
06.01.2017

Fajn bat-povídky, kterým ale chybí nějaký jednotící motiv.

martinstefko
05.12.2016 3 z 5

Celkově jsou dojmy rozpačité, ale ne až tak rozpačité jako v případě knihy "Liga spravedlnosti 4: Síť". Za mě lehký nadprůměr, protože ty příběhy nejsou většinou vyloženě špatné.

komiksy superhrdinové DC Comics Batman

Autoři knihy