Nevyspytateľný

Nevyspytateľný https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351141/bmid_nevyspytatelny-kAz-351141.jpg 4 167 41

Vitajte vo Wayward Pines, počet obyvateľov 461. Ukryté v údolí ohraničenom nebotyčnými horami je idylické mestečko novodobou rajskou záhradou... až na elektrický plot a ostnatý drôt, neprestajný, každodenný dohľad ostreľovačov a neúprosné monitorovanie každého slova i gesta. Ani jeden zo 461 obyvateľov netuší, ako sa tu ocitol. Nariadili im, kde majú pracovať. Kde majú žiť. Za koho sa vydať či s kým sa oženiť. Niektorí veria, že sú mŕtvi a že toto je život po živote. Iní si myslia, že sú zavretí v experimentálnom väzení. Každý z nich tajne sníva o úteku, ale tých pár, ktorí sa o to pokúsili, sa presvedčilo o hrôze. Ethan Burke videl svet ukrytý za plotom. Je šerifom a jedným z tých, ktorí poznajú pravdu – Wayward Pines nie je len obyčajným mestečkom uprostred nebotyčných hôr. A to, čo leží na druhej strane plota, je svetom akoby z nočnej mory horšej ako akákoľvek predtucha.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Zelený Kocúr

Wayward , 2013

zandu
12.04.2024 5 z 5

I tento díl je skvělej!!!! Možná lepší než první. Každopádně se hned vrhnu i na třetí, jsem strašně zvědavá, co bude dál.

kačenka80
15.03.2024 4 z 5

Tahle kniha byla plná napětí a nečekaných zvratů. Bavila mě více než první díl. Přečteno rychle jedním dechem. Hned jsem se pustila do třetího dílu :-D

Leena87
11.03.2024 5 z 5

Druhý díl série a možná o něco lepší než první. Sice už víme co se ve Wayward Pines děje, ale napětí knize rozhodně nechybí! Příběh se čte skoro jedním dechem. Ethanovi fandím, i když má u mě obrovský vroubek kvůli Kate. Kniha končí ve zlomovém okamžiku a jsem fakt ráda, že mám po ruce hned další díl.

Calinda
19.02.2024 4 z 5

Druhý díl napínavé série a rozhodně si nemůžu stěžovat. Čte se jedním dechem, hlavní hrdina je sympaťák, kterému nelze nefandit. První díl byl o chloupek mrazivější, záhadnější, ale i tak si to stále drží slušnou úroveň a těším se na závěrečný díl.

Arev122
05.11.2023 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé sci-fi. Lepší než první díl. Těším se na třetí díl,snad děj nezklame.

Jury
01.10.2023 4 z 5

Bavilo mě to o dost více než první díl, hodně čtivé. Okamžitě jdu na 3 díl, protože musím vědět jak tohle dopadne, seriál byl nedokončen tak doufám, že 3 díl bude ukončen jak se sluší a patří !

Alexxxka
25.09.2023 5 z 5

Tohle byla jiiiiiiizda. Napnutá jsem jak kšandy. Nemohla jsem se odtrhnout. Jak tohle skončí?

Tano
13.06.2023 5 z 5

Oooo, pecka pokračuje... Víme co se děje, víme jak se děje, ale jak se s tím člověk s povahou Ethana vypořádá, když stojí na druhé straně barikády? Jako vždy, po svém :) První díl, podle mě, skončil v ideálním okamžiku, jedna linie příběhu se uzavřela a byla jsem zvědavá, co se s Ethanem bude dít dál. Druhý díl končí, podle mě, opět v ideálním okamžiku, kdy se rozjíždí dvě nové linie a jsem opět zvědavá, co se stane a jak se situace vůbec řešit dá, hurá na třetí díl!

jan7113
02.11.2022 5 z 5

První díl byl zajímavý svým tajemnem, tím, že byl čtenář dlouho udržován v nevědomosti, co že se to vlastně děje. Ale tento díl, to je nářez. Skvěle popsaný příšerný svět. Napětí úžasně graduje, od knihy se nedá odtrhnout. A ten konec? Ten přímo nutí k urychlenému přečtení třetí knihy. 100 %
P.S. Jsem hodně zvědavý na Theresu, jak z toho vybruslí :-)

hrusisek
31.08.2022 5 z 5

Přelouskla jsem to se zatajeným dechem. Takový konec snad nikdo nečekal. Městečko Pines je určitě jednou z mých nejoblíbenějších sérií, je to prostě masakr. Z konce jsem pěkně zmatená a napnutá jako kšanda, tak teď ještě přečíst třetí díl, který to završí.

ydnac
17.08.2022 5 z 5

BĚŽÍM PRO DALŠÍ DÍL :-)

Děj této knihy je jako ticho před bouří.
Začátek je pomalejší, ale konec - to je adrenalin :-)
Ethan se stal šerifem.
Získal více odpovědí.
Jeho bývalá kolegyně je podezřelá z vraždy...
Na jedné straně je nemožnost svobody, na druhé odchod z města.
Svoboda by však mohla znamenat smrt...
Skvělá napínavá série :-)

geimz
20.04.2022 3 z 5

Syndróm druhého dielu, ktorý dopláca na to, že mysteriózne prvky sa z príbehu vytratili odhalením veľkého zvratu z jednotky. Crouch je stále majstrom svižného tempa a kniha nevie ani na chvíľu nudiť, no dejový posun je nepríliš výrazný a na tých niečo vyše 300 strán je ho aj pomerne málo. Verím tomu, že trojka príbeh zavŕši uspokojujúco, a po cliffhangeri z dvojky bude aj rozbeh viac nakopnutý.

Rassmussen
05.04.2022 5 z 5

Zmáknul jsem celou trilogii a bez váhání se jedná o kultovní záležitost, kterou musí znát každý správný fanda sci-fi.

Chloe12
28.11.2021 5 z 5

Naprosto úžasné. Četla jsem jedním dechem.

Mirin1349
23.11.2021 5 z 5

Opravdu je tráva vždy zelenější na druhé straně plotu? Na tuhle otázku už jsme tak trochu dostali odpověď v minulém díle a ani tento nám nebude mazat med kolem pusy. Ethan se až obdivuhodně rychle sžil se svým novým profesním směřováním, ale nic není tak, jak by se mohlo zdát. Bez spoilerů se dá kniha popsat těžce, to se prostě musí přečíst. Je to čtivé, promyšlené, napínavé a s naprosto perfektním zakončením, po kterém se prostě chtě nechtě musíte vrhnout na další díl.

zbožňuju_knihy
04.09.2021 5 z 5

Doporučuji nejdříve číst a až poté vidět seriál.
Tenhle chlap mě prostě baví.

Ticiana
31.08.2021 5 z 5

A jéje… jak tohle dopadne jsem fakt zvedava. Rozjezd pomalejší, konec neskutečný. Knížka je takova jednohubka, čtení je zajímavé, zvratu je dostatek. A ted rychle na poslední dil.

vila_z_lesa
09.06.2021 5 z 5

Většinou mě druhé díly nebaví tolik jako první. Ale v této sérii považuji druhý díl za ten nejlepší. Fantastický, byla to jízda plná zvratů.

horys
01.02.2021 5 z 5

Není, co bych druhému dílu vytknul. Příběh pokračuje, graduje. Myslím, že na konci třetího dílu budeme koukat. Skvělé.

Alvari
14.12.2020 4 z 5

Druhé Pines je rozhodně jiné než to první. Není zde přítomna ta mystičnost a neznámo. Jenže ono to vlastně ve finále ani trošku nevadilo. Rozjezd byl sice trošku vláčnější, ale jako celek to bylo super a hezky to do sebe zapadalo.

Blake Crouch
americká, 1978