Nevycházej po setmění

Nevycházej po setmění https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355506/bmid_nevychazej-po-setmeni-lyk-355506.jpg 4 56 21

Embla Nyström série

< 2. díl

Devítiletá Amelie se chystá na průvod svaté Lucie a potřebuje se jen zastavit doma pro zapomenutý kostým. Do školy se už ale nevrátí, najde se jen její mobil, vyzvánějící v kontejneru, a po dívce jako by se slehla zem. Neuplynou ani dva měsíce a v poklidném malém městečku Strömstad se ztratí další dítě – tentokrát je to malý chlapec Viggo. Je možné, že v okolí začal řádit pedofil? Netrvá však dlouho a nedaleko se najde zavražděný policista a poté dojde i ke žhářskému útoku, během něhož zemře nejbohatší a nejrozporuplnější obyvatel městečka Olof Sjöberg. Mají spolu všechny tyhle případy něco společného, nebo je prudký nárůst kriminality jen náhoda? To musí vyřešit Embla se svým týmem spolupracovníků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Sandgrav , 2016

Adriena838772
30.07.2023 5 z 5

Dala bych 10 hvězd moc dobrá knížka a mě to spíš připadá jako, thriller a moc napínavé. Mě se to moc líbilo!

Artep25
27.09.2022 3 z 5

Trošku lepší než ta první ,ale žádné wau se nekonalo .Nicméně číst se dá .

šipek
12.04.2021 3 z 5

Za mě průměrná detektivka. Spíše takové oddechové čtení.

knihomolkadorfa
02.03.2021 3 z 5

Moje oblíbená autorka mě tentokrát trochu zklamala. Příběh mě nezaujal tak, jak jsem u jejich knih zvyklá. A také Irena Hussová mi chyběla ... Ale v žádném případě to nebyla špatná četba.

Roseblood
06.01.2021 5 z 5

Příjemná detektivka, která mě moc bavila.

Několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisejí.

Lehce pomalejší rozjezd ale velice čtivé a napínavé.

hodnocení: 4,5/5*

zdendula31
23.05.2019 5 z 5

Tuto autorku jsem objevila nedávno a moc se mi líbí její styl psaní.Nevycházej po setmění je moje druhá kniha a nezklamala.Několik případů,které spolu zdánlivě nesouvisí...vše srozumitelné a promyšlené.

pepa4081
24.11.2018 3 z 5

Má první kniha bez Ireny Hussové. Styl stejný, jen jiní policisté. Zpočátku trochu pomalejší tempo se po třetině knihy rozjelo a pak už jsem nepřestal číst až do částečně předvídatelného a zčásti překvapivého rozuzlení. Příjemná napínavá detektivka, kde krev neteč proudem. Knihu mi trochu pokazila podle mého názoru zbytečná epizoda. Jako často u paní Turstenové jsem měl pocit, že každý druhý Švéd je přistěhovalec a ženy netouží po ničem jiném, než okamžitě padnout do postele s nějakým tááák nešťastným ženáčem.
Uspokojivé.

Pepina19
05.11.2018 4 z 5

Napínavé, dobře napsané. V postatě je to samých špatných náhodách, kdy je někdo ve špatnou dobu na špatném místě.

JIVaJaH
25.10.2018 4 z 5

Kniha zajímavá, a jak už tu bylo zmíněno...překvapil mě konec.

lucie2371
22.09.2018 4 z 5

Jak už je zmíněno v některých komentářích, kniha je oddechovka, což já zrovna moc nemusím. Mám radši nějakou tu akci a napětí, což mi tu tak nějak chybělo. Nicméně za překvapivý konec dávám 4 hvězdičky.

ilčidlo
26.08.2018 5 z 5

Čtivá a napínavá detrektivka

alzbeta4340
18.08.2018 5 z 5

Klasická detektivka, žádný thriller. Četlo se to opravdu samo, a co jsem ocenila, byly uvěřitelné zločiny. Určitě lepší než-li předcházející Revír, doufám, že další případ Embly na sebe nenechá dlouho čekat.

SilvieSisinka
24.07.2018 5 z 5

Kniha se cetla velmi dobre.Styl psani Helen me bavi ;-) Pribeh napinavy a drsny,hledaji se deti.Stoji za precteni.Tesim se na dalsi varku Helen :-)

Izu
22.06.2018 4 z 5

Dobrá, uveritelna detektivka.Libila se mi víc než Revír.Na začátku jsem se zaradovala, že se vrací do příběhu Irena Hussova, ale marně.K Emble si pořád hledám cestu.

veveronka
21.04.2018 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila a stojí za to si ji přečíst

zazvorka
25.02.2018 4 z 5

Přečetla jsem si ji ráda, vyhovuje mi autorčin styl psaní. Jen je tam na mne až moc tragických událostí - detektivky jsou pro mne něco jako pohádky pro dospělé, tak mi vyhovuje, když je zlo potrestáno a vyhrají naši. Tady sice padouši odhaleni byli, ale celkově to vyznělo moc smutně. No - to jsou ty severské příběhy. Mám raději salónní anglickou školu. Ovšem další díl s Emblou si rozhodně nenechám ujít!

Pavlnka
22.01.2018 4 z 5

Začátek se teda táhl, ale když se do toho vložila hlavní hrdinka, tak příběh dostal šmrnc a dočetla jsem během jednoho dne.

alnahu
13.01.2018 5 z 5

Další dobrá čtivá ,napínavá detektivka.Vždy ,když v příběhu hrají roli děti ,je to o to děsivější.I v tomto příběhu policie postupuje proti pachateli velice tvrdě,jako v tomto příběhu ,kdy se nejdříve ztratí devítiletá Amélie a po čase ještě další dítě,šestiletý Viggo.Inspektorka Irena a její kolegyně Embla ,keré jsou tvrdého ražení,zmizení dětí vyřeší i to co je motivem vražda či nehoda?Příběh má komplikovanou zápletku a četla se mi velmi dobře.

iška
27.12.2017 3 z 5

Celkem dobrá detektivka.

konicekbily
15.12.2017 4 z 5

Dobrá klasická detektivka nové řady se mi líbila, navazuje postavami na díl první - Revír. Vycítil jsem z děje, že série bude mít pokračování. Pokud budu živ a zdráv, další díl si přečtu rád.

detektivní a krimi romány thrillery severská krimi

Helene Tursten
švédská, 1954
2008  84%Dračí tetování
2007  77%Porcelánový koník z Dynastie Tchang
2017  73%Nevycházej po setmění
2007  78%První podezření
2011  80%Vrah v temnotě

Kniha Nevycházej po setmění je v