Nevlastní sestra

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416962/bmid_nevlastni-sestra-zLd-416962.jpg 4 379 107

Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Stepsister , 2019

Angie.D
03.02.2022 3 z 5

Zaujímavá zápletka, páčilo sa mi čítať príbeh o "tej zlej sestre". Isabelle bola prekvapivo postava, ktorú si ľahko obľúbite. Knižka nesie v sebe naozaj pekné posolstvo.
Ale, nevtiahla ma do deja tak, ako by som čakala. Boli pasáže kedy som sa musela nútiť čítať lebo ma nebavili (hlavne časti s markýzom a sudičkou). Preto 3 hviezdičky. Ak by sa dalo, dala by som asi 3,5

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Už bylo napsáno celkem dost převyprávěných pohádek. Nicméně tato kniha vás mile překvapí a vyvede z omylu. Protože takové příběhy by se měly psát. Což, rettelingy mě nikdy neomrzí. Jsem ráda, že se po dlouhé době sáhlo na jiný příběh, než je Kráska a zvíře. Zpracování známé Popelky ale trochu jinak.
Kniha totiž začíná tam, kde Popelčin příběh svým způsobem končí a začíná příběh nevlastních sester. Celá kniha je postavena na vývoji a proměně Isabelle - jedné z nevlastní sester. Ta nejen že bojuje sama se sebou (zejména se svými pocity), ale i s ostatním lidmi. Snaží se najít své místo ve světě, ve kterém o ni i její rodinu nikdo nestojí. Nicméně Isabelle se nenechá zlomit a pokouší se změnit svůj osud.

Knihomolka506
22.12.2021 5 z 5

Popelka nekončí, nemyslete si! je zde další pokračování- reteling na slavnou pohádku, ale také knižní vydání. Co bylo mezi začátkem a slavnou větou, která se vždy používá v závěru každé pohádky: A žili šťastně až do smrti? Dozvíte se v napínavém fantasy příběhu. Nevlastní sestru mohu doporučit všem nadšencům převyprávěných příběhů

Kniho_holka
19.12.2021 4 z 5

Co by to bylo za Vánoce bez Popelky? Nejen proto, jsem se pustila do čtení tohoto rettelingu, který mě už dlouho lákal svým námětem. Předpokládala jsem, že Isabelle bude typická nevlastní sestra jakou ji známe z pohádek (a dost jsem se na to těšila) - nafoukaná, hloupá, zlomyslná, krutá a děsně nesympatická, ale opak byl pravdou a z hlavní hrdinky se vyklubala sympatická holka, které jsem fandila od začátku do konce. Isabelle si zkrátka získala mé srdce, stejně jako její sestra Octavia a společně s kouzelnou atmosférou a stylem vyprávění mi vykouzlily úsměv na tváři a chvílemi jsem měla pocit, že jsem se opravdu ocitla v nějaké Disneyovce.
Našlo se samozřejmě pár momentů, kdy jsem si se zdviženým obočím říkala: "To jako vážně?" Ale připomínala jsem si, že je to přece pohádka a těm se odpustí (téměř) všechno

SknihouVrukách
14.12.2021 3 z 5

Začiatok tejto knižky bol veľmi zaujímavý aj, keď pre mňa zvláštny a zo začiatku sa mi knižka celkom páčila. Avšak, od začiatku tu bolo niečo, čo mi nesedelo. Za prvé to bol štýl písania autorky, ktorý sa mi zdal na jednu stranu rýchly a na druhú zas pomalý. A tá druhá vec je rozloženie kapitol tak, že kniha je takmer celistvý text a kvôli tomuto sa mi to nehorázne pomaly čítalo. Ale teraz niečo k príbehu. Zo začiatku bol príbeh riadne krvavý a drsný, čo sa mi veľmi páčilo, keďže milujem krvavé retellingy, ale potom mám pocit, že sa to nejako zmiernilo a bolo to menej drsné. Ďalšia vec, ktorá ma zamrzela bola záverečná bitka, ktorá sa reálne odohrala na piatich stranách a pre mňa nebola vôbec napínavá. Na to, že táto knižka bola fakt krátka tak mi prišlo, že bola pomalá (asi kvôli tomu štýlu písania, ako som spomínala) a väčšinu príbehu som mala pocit, že je dlhšia ako v skutočnosti.

Musím však pochváliť hlavnú postavu Isabelle. Veľmi sa mi páčilo, že aká bola odvážna a išla si za tým svojim a nedala sa zhodiť, keď ju nazývali len škaredou nevlastnou sestrou. Viac takýchto hrdiniek prosím. Ostatné postavy boli tiež prepracované. Niektoré mi však trošku vadili ako napríklad taký Hugo. Ten mi prišiel celkom otravný. Škoda, že sa tu nerozvinula trošku viac romantická linka, tej by som dala určite viac priestoru a pre mňa bola trošku odfláknutá. Veľmi oceňujem, že tu svoju úlohu mali aj kone. Akurát, čo mi ešte trošku nesedelo bolo to, že sa to odohrávalo v našom svete.

Nemyslím si, že táto kniha je zlá. Bohužiaľ nechápem jej hype, keďže za mňa to bol priemer. Avšak, čo sa týka knihy ako retellingu, ten bol podarený. Bolo fajn vedieť, čo sa stalo s nevlastnými sestrami. 3/5

l_Riky_l
03.12.2021 5 z 5

No, co k tomu říct…je to prostě skvělý.

Příběh je postavený okolo jedné z ošklivých nevlastních sester Popelky. A upřímně bych tam ani nepotřebovala ten podtext z jiné pohádky, podle mě by to mělo i na vytvoření nového samostatného světa.

Vážně jsem si tuhle knížku užila. Postavy, skvělé zvraty a prostě všechno mi přijde přirozené a dobře napsané.

Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla a určitě doporučuji.

knihomolka_eli
29.11.2021 4 z 5

Knižka Nevlastná sestra sa mi páčila. Bolo zaujímavé pozrieť sa aj na ďalší život Popoluškiných nevlastných sestier. Obe, aj Isabelle, aj Tavi mi boli sympatické. Keď sa čitateľ pozrie na ich príbehy, zistí, že ich zloba vlastne pramení z ich nešťastia. Že keby k nim neboli zlí ostatní, možno by sa nesprávali tak, ako sa správali.

Začiatok bol dosť drastický, predsa len začína sa rovno povestným skúšaním črievičky a nevlastné sestry neváhajú spraviť čokoľvek, aby do nej nohu zmestili. Zaujímavé boli aj repliky ich mamy, kde človek krúti hlavou, pri jej správaní sa k svojim dcéram.
Ich mama si zaumienila zabezpečiť im ten ,,správny" osud dobrým vydajom, no Isabella má svoj osud už dávno zaznačený na mape. Ak naberie dosť odvahy, môže ho zmeniť, stačí nájsť stratené kúsky svojho srdca. No aby to nebolo také jednoduché, do cesty jej bude klásť prekážky sudička, ktorá nakreslila jej mapu osudu a chce, aby sa jej vyznačený osud spečatil. Je tu ale postava markíza Chance, ktorý chce Isabelle pomôcť zmeniť jej osud v pozitívnom zmysle. Prekáranie sudičky a Chance-ho ma tiež bavilo.
Isabellu čaká dlhá cesta, kým spozná samu seba.
Tavi bola fakt super. Jej záľuba v knihách, matike, fyzike a chémii bola úžasná :) pri spotenom mŕtvom psovi som sa nahlas zasmiala, ktoby to bol tušil, že raz budú tieto jej pokusy naozaj užitočné :D
V príbehu sa dozvieme aj to, že ani Popoluška nebola úplne dokonalá a za svoje chyby má tiež výčitky svedomia.
Príbeh sa pekne vyvýjal, všetkým 3 sestrám som držala palce. V závere to bolo napínavé a skončilo to tak pekne rozprávkovo.

V tomto príbehu platí to isté, čo v skutočnom živote, nič nie je čierno-biele a svoj osud máme vo svojich rukách, riadime ho svojimi rozhodnutiami. Dôležité je spoznať samých seba.

Kniha Nevlastná sestra bola príjemnou oddychovkou a určite siahnem aj po ďalších knihách od autorky.

Morgaine07
20.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo....
Kniha má sice nádhernou obálku a příběh. Pojetí příběhu o Popelce z pohledu nevlastní sestry je originální a mělo velký potenciál. Bohužel mi tento čtivý a nádherný příběh kazila každá část s osudem. To mě opravdu nebavilo a příběhu to ubralo spoustu bodů. Naopak druhá kniha autorky Otrávená mě uspokojila o 100% více. Bohužel nevlastní sestru nedoporučuji

anelise
24.10.2021 4 z 5

Tak tahle knížka se mi moc líbila. Byl to moc zajímavý a originální námět, vyprávět příběh z perspektivy Popelčiny nevlastní sestry. V tomhle příběhu jsem si překvapivě více oblíbila Isabellu a Octavii. Bylo to moc hezké takhle vidět, že ne vždycky jsou věci tak růžové, jak se na první pohled zdá a že člověk se většinou nestane zlým sám od sebe. Ubírám jednu hvězdičku, protože se mi moc nelíbilo psaní pohledů na věc ostatních postav. Jinak ale moc doporučuji a kniha se řadí mezi mé oblíbené retellings.

aquaver
07.10.2021 4 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Popelka vždy patřila mezi moje nejoblíbenější pohádky. A abych byla upřímná, nikdy mě nenapadlo, co se dělo potom s ostatními postavy, jakmile popelka získala svůj šťastný konec. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala jednu z možností, jak to vypadalo z jiného pohledu. Co bych taky ráda zmínila, je vývoj hlavní postavy. Isabella byla moc fajn, stejně tak její sestra Tavi. A další co se mi líbilo, bylo to zakomponovaní sudiček a Šance. O to víc se stal příběh zajímavější. Opravdu zajímavá kniha, která stojí za to si ji přečíst. A jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Určitě mám v plánu si přečíst další knihu od autorky.

lucakuca
27.09.2021 5 z 5

Tak to byla jízda!!! Drsné od začátku! No a, že je to pro mládež, absolutně nerelevantní! UAAA jak si Isabelle řezala ..... ty jo, smekám! A Tavi ty její nápady :-)
".... Vypustit zpoceného mrvého psa." ".... Byl to hotový masakr!"
Musím se vyjadřovat heslovitě a nesrozumitelně, abych všechno úžasný neproflákla!!! Až přečtete, pochopíte!
Jednoduché je opakem těžkého.
Snadné je taky opakem těžkého.
Ale jednoduché není totéž co snadné.

orangerose
16.09.2021 5 z 5

příběh o popelce, kde končí a začíná příběh jejích nevlastních sester - byl hodně a barvitě sepsán, akční už od začátku do konce, za top z pohádek :)

Nikkey
26.07.2021 4 z 5

Je to jedna z mála knih, kde se začátek netáhl. Tady se něco děje už od první strany. Isabelle jsem si okamžitě oblíbila, stejně tak Popelčinu druhou nevlastní sestru Tavi a její smysl pro humor. Posledních 50 stran bylo plných překvapivých zvratů. Autorka skvěle popisovala děj a příběh se pěkně vyvíjel.

Alena_S
26.05.2021 3 z 5

Námět lákavý: Popelka odešla do západu slunce. Za sebou nechala své malé, marné a kruté okolí. Co ti se sebou udělají dál? Poučí se ze svých omylů, napraví svůj přístup, nebo se už nikdy nepozvednou z lánu zelí??
Fungovalo to ve Shrekovi, a nakonec i tady. Většinu knihy.
Než se autorka přejedla nějaké záhadné super-emancipační houby. Jinak si neumím vysvětlit ten šílený závěr. Který by v hrdinské fantasy mohl být brán za epický, ale tady mi přišel jenom naprosto neuvěřitelný.

vladkamudrova
05.05.2021 5 z 5

Proč jsou lidé zlý ? No jednoduše proto, že jsou nešťastný. Ale když jste v pohádce, kde dostanete šanci všechno pochopit a napravit,stane se,že z vás je najednou hrdina a všechno dobře dopadne. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

vaskajiras
26.04.2021 4 z 5

Začít vyprávět příběh nevlastní sestry, to chce odvahu. Zahájit ten příběh v okamžiku, kdy si nevlastní sestra řeže prsty, aby se vešla do střevíčku, to chce ještě větší odvahu. Nutno podotknout, že nápad je vskutku originální. Ne každému musí sednout styl psaní a zasazení do reálné historie, mně osobně občas štvaly až příliš krátké kapitoly a ta Francie osmnáctého století mi tam moc nepasovala, ale budiž. Je to vlastně pěkný, ano, místy i dojemný příběh o boji s předsudky, o boji za emancipaci žen, o boji za lásku, štěstí a odpuštění a také o boji sama se sebou. Velmi mě pobavily některé hlášky. Líbílo se mi taky, jak autorka využila popelkovský motiv v případě Isabelle, ale (jak jinak) poněkud netradičně. A jedna rada na závěr: pokud se do knihy teprve chystáte pustit, nečekejte od ní to, co čekáte. Čekejte míň a čekejte něco jiného a dostanete mnohem víc. Dostanete pohádku. Feministickou. Neklasicky klasickou. Klasicky neklasickou. V dobrém slova smyslu.

NymphMaeve
22.04.2021 4 z 5

Na příběh jsem se těšila, poslední dobou jsou převyprávění a navázání příběhů na známé pohádky a příběhy. Tento retelling se týká Popelky a měl by znázorňovat to, co se stalo se sestrami, které Ellu trápily a oproti ní byly ošklivé. Vidíme jejich životy i budoucnost království s královnou Ellou v čele. Isabelle a Octavia mi od začátku byly sympatické, avšak asi do poloviny knihy jsem se docela nudila. Magie je tam znázorněna moc hezky, mile a jemně do života smrtelníků. Avšak vyprávění není nijak zajímavé, místy celkem nudné. Chvíli jsem dokonce váhala, zda knihu neodložím a chtěla jsem udělit 3 hvězdičky jako průměru. Nakonec se to ale zlomilo, příběh nabral obrátky a Isabellina proměna přímo bila do očí. Závod s časem začíná pro všechny. Poslední třetinu jsem si vyloženě užila a četla s nadšením, dokonce jsem přejela v metru zastávku, jak jsem byla zabraná do příběhu. Proto nakonec hodnotím 4 hvězdičkami, protože rozuzlení příběhu a jeho zakončení je mnohem lepší než to, jak končí originál pohádka Popelka. Jsem ráda, že jsem vytrvala. Znovu jí číst určitě nebudu, ale je to můj první retelling a nakonec jsem si ho užila, díkybohu.

Liana
19.04.2021 4 z 5

Krásna rozprávka s krásnym posolstvom, napínavá, nabitá dejom, nenašla som hluché miesto, akurát koniec sa mi nepáčil. Nechcem prezrádzať, ale mne sa to tam akosi nehodilo a bolo to na mna moc.

LenkaPet
04.04.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, z tohoto pohledu Popelku určitě neznáme a myslím že je úžasný nápad zjistit i osudy ostatních. Každý by měl dostat i druhou šanci.

tadobra
02.04.2021 2 z 5

mne se to nelibilo... ten styl psani (mozna to je jenom spatnej preklad) byl proste hroznej. nesedl mi.
prislo mi to extremne predvidatelny, postavy a dej byly silene nerealny.
autorka bud neumi psat, nebo prekladatel neumi prekladat.