Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2899 886

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

jana4084
06.03.2023 5 z 5

Panejo! Tento příběh byl napínavý od začátku do konce. Strašně mě zajímalo, kdo je vrahem. Měla jsem i jednoho podezřelého, ale špatně. Bylo to skvělý prostředí, normálně jsem se i bála. Tohle mě hodně bavilo a jen a jen doporučuji! Ta atmosféra byla skvělá!

netopýrek1985
03.03.2023 4 z 5

No tak takový konec jsem teda nečekala.

dufkys
25.02.2023 4 z 5

Nenáročné čtení připomínající A. Christie. Z počátku bylo těžší se zorientovat, to ale po několika stránkách přešlo.

lenkaBajza
21.02.2023 3 z 5

Příjemné čtení, neurazilo, ale ani nenadchlo.
Zápletka byla dobře propracovaná, psychologie postav také. Navíc postavy nebyly tak strašně protivné a nesympatické jako v jiných autorčiných knihách:))
Nějakou nesrovnalost v ději bych našla, ale nebudu spoilerovat:)

Ishir
19.02.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé, tajemné.

Dela90
18.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Do venkovského hotelu přijíždí několik hostů, aby zde strávili hezké chvilky se svými nejbližšími. Gwen a její kamarádka Riley, Ian a Lauren, Snoubenci Matthew a Dana , Manželský pár Beverly a Henry a advokát David a spisovatelka Candice. Jakmile jsou všichni v hotelu udeří sněhová bouře. Jenže kromě toho udeří i vrah a vypadne elektřina. Atmosféra se náhle mění a i myšlení hostů se zvrtne. Kdo je vrah? A kdo je další na řadě?

Ze začátku jsem měla trošku problém se zorientovat, protože tam na mě bylo moc postav. Ale postupem času jsem si v hlavě zesumírovala, kdo je kdo. A už to bylo ok.

Je zvláštní, jak lidé začnou přemýšlet, když jsou pod tlakem. Nikdy bych neřekla, že může někomu tak přepnout a přemýšlet o tom, že zabije svou druhou polovičku.

Co se musí nechat bylo to, že jsem do poslední chvíle nevěděla kdo je vrah. Sice jsem měla dva tipy, ale jako klobouk dolů před autorkou. Chápu, že jsou všichni z jejích knížek nadšení.

Příběh byl opravdu šokující, opravdu jsem se cítila, jakoby venku řádila ta zimní bouře. Úplně jsem se do knížky vžila.

Bylo to ve své podstatě zajímavé čtení, člověk si trošku rozšíří obzory, ale myslím, že na dlouho mám thrillerů dost. Není to můj šálek čtení. Ale vystoupit ze své komfortní zóny je super.

Karin94
14.02.2023 3 z 5

Lapenu mám ako autorku veľmi rada, ale väčšina jej knih je pre mňa priemer. Táto má úžasné recenzie, aj keď hodnotenie nič moc, no anotácia je pútavá natoľko, že milovníci thrillerov ju túžia hneď zobrať do rúk a okamžite začať čítať. Lenže keď už príde na čítanie, je to veľakrát úplný opak toho, čo čitateľ čakal.

Hneď na začiatku je priveľa postáv, niektoré pasáže úplne od veci, ktoré tam ani nemuseli byť. Autorka sa mohla zamerať na napínavú linku skôr, nie len od polovice knihy. A celkovo sa na môj vkus dosť dlho zaoberala postavami a ich myšlienkovými pochodmi.

Neskôr to začalo byť konečne dobré a čo ma prekvapilo bolo, že Lapena celú dobu naťahuje čitateľa ako takú gumu v trenkách a podozriví vám budú úplne všetci. Toto nie je u nej zvykom, takže ma to celkom potešilo.

Škoda toho dlhého začiatku. Knihe dám nakoniec tri a pol hviezdičky aj to len vďaka neskôr celkom dobrej napínavej atmosfére, dobrému a prešpekulovanému koncu a za to, že tam našťastie vysvetlila fakt, že všetko, takže si nebudete klásť otázky ešte týždeň po dočítaní.

veronika9143
10.02.2023 4 z 5

Po dlouhé době psychothriller jak má být. Osobně mě knížka vtáhla do děje, postupné představování hlavních hrdinů, popis hotýlku, do kterého bych se ihned vydala, napětí, tajemství. Přibývající vraždy, každý může být vrah, v podstatě kdokoliv. Stačí se zamyslet, popustit uzdu fantazii. Jediné co mě malinko zklamalo byl konec. Nevadilo mi rozuzlení, ale přišlo mi to takové moc rychlé, vyřešené pomalu jedním pohledem vyšetřovatele. Když už se kniha různě proplétala, čekala bych i takový konec. Napjatá do poslední stránky, tady se bohužel vrah vyšetřil raz dva. Škoda, jinak bych dala knize plný počet bodů, takhle jeden dolů.
Ale i tak se jedná o velice pěkně zpracovaný kousek. Určitě za přečtení stojí a Shari Lapena píše dobře. Tohle je moje třetí kniha a u žádné jsem nebyla nijak vyloženě zklamaná.

zdenaR
09.02.2023 3 z 5

Poměrně čtivá detektivka, příliš mnoho mrtvých v uzavřeném prostoru (trochu připomíná Deset malých černoušků od A. Christie), napětí, mráz, tajemství. Závěr trochu překotný a nečekaný.

adrianna
07.02.2023 3 z 5

+ jazyk
+ postavy
+ popisy prostředí
+ rychlý spád
- postup děje
- vykreslení vražd

Naše partička hostů je dle mého perfektně složena z různých typů charakterů, které spolu dobře reagují. Prostředí hotelu je krásně popsáno, nejedná se však o žádné sáhodlouhé popisy, což oceňuji. Také zimní atmosféra je zde podaná tak uvěřitelně, že si s knížkou s chutí zalezete pod deku a jste rádi, že v té ledové vánici nemusíte být. Nicméně nemůžu jinak, než srovnat dílo s Deseti malými černoušky od A. Christie, kteří jsou mnohem lepší, nápaditější a uvěřitelnější. Přijde mi, že autorka v Nevítaném hostu exceluje v popisných scénách a v konfrontacích s postavami, ale s dějem zaostává. Postup při nacházení mrtvol a závěrečné rozuzlení mi nepřijdou nijak zvlášť nápadité ani věrohodné.

P. S. Jedná se spíše o oddechovku, přestože je kniha mezi thrillery. Doporučuji si knížku vzít třeba na prodloužený víkend na horách (nejlépe v zimě), aby na vás příběh působil co nejautentičtěji.

Hodnocení: 70 %

a.m.
06.02.2023 5 z 5

Pro mě velice obdobné románu Deset Malých černoušků od Agathy Christie. V každé kapitole jste měli možnost nahlédnout do příběhu očima jiné postavy, což celou detektivku udělalo ještě napínavější. Autorka vám dovolila si vytvořit list podezřelých a v napětí vás nechala až do samého konce.

simca9342
27.01.2023 5 z 5

Napínavý příběh plný napětí a černého humoru. Jak dopadne jeden víkend na horách pro partu lidí, která se ještě ani pořádně jeden druhého nezná a musí se dát dohromady a spolupracovat jako tým , aby se zachránili před velkým neznámým, ale kdo to je ? Podaří se to skupince přijít na to?
Od autorky mám přečtené Manžely odvedle a byla to skvělá jízda po pátrání po malém dětátku.

Honza28
25.01.2023 5 z 5

Tato kniha mě absolutně nadchla. Vyhovuje mi, jak je děj popsán chronologicky i s uvedením časů a jak jsou některé tytéž události popsány očima různých aktérů. Kniha není rozplizlá do 600 stránek, ale jen necelých 300, díky čemuž má děj rychlý spád a je napínavá od začátku do konce. Nemohl jsem ji odtrhnout. Byla to moje první zkušenost s touto autorkou, takže se těším, až si od ní přečtu další knihy.

Andělla
24.01.2023 3 z 5

Na začátku jsem měla trochu problém zapamatovat si kdo je kdo, ale po pár stránkách už jsem znala všechny. Líbila se mi atmosféra, kdy všichni zůstanou “uvězneni” v hotelu, který bouře odřízne od okolního světa a někdo mezi nimi je vrah, nebo že v hotelu možná nejsou sami. Za mě fajn oddechová detektivka.

1alena1
22.01.2023 3 z 5

Detektivní příběh nijak výjimečný, ale autorce nejde upřít umění psát tak, že vám to nedá přestat a čtete dokud se nedozvíte rozuzlení. Zatím to tak platí u všech knih, které jsem přečetla. Žádné obrovské umění, ale čtivost se nedá upřít a o tom knihy jsou.

Nikkaa
17.01.2023 3 z 5

Takový slabý průměr,ale dalo se to hezky číst za jeden večer přečteno...a vše vykouklo na světlo během pěti stránek...no jdeme na další knihu

gabriela7982
16.01.2023 4 z 5

Skvělá kniha pro fanoušky Agathy Christie! Uzavřený kruh hostů v soustavném ději, kde do poslední chvíle nevíte s jistotou, kdo je vrah. Určitě doporučuji!

Laf
14.01.2023 4 z 5

Děj, zápletky i zvraty jsou dobře promyšlené. Až do konce jsem netušila, kdo za tím stojí a proč. To vše odhalil až závěr. Na druhou stranu tam na mě bylo moc postav k zapamatování. Ale chápu, že jinak to nešlo udělat. Čím víc lidí, tím lepší zápletka. Jediné, s čím jsem celou knihu bojovala, byl styl, jak je to napsané a že je to každou chvilku vyprávěno z pohledu jiné postavy. Jinak celkově mi kniha přišla dobrá a jsem ráda, že jsem si od této autorky také něco přečetla.

Ve.Sta
05.01.2023 3 z 5

Oddechová old-school detektivka odehrávající se v uzavřeném okruhu lidí - nic víc, nic míň. Přiznám se, že od knihy s 81% hodnocení jsem čekala o něco víc, ale četlo se to výborně a to je asi účel. V hodnocení odhalení a úplného závěru naprosto souhlasím s Pefkou níže.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Výborný thriller, knihu jsem doslova vdechla. :D A poprvé jsem uhádla, kdo je vrah! To se mi nikdy nestalo, cítím se jako Sherlock Holmes. :D Dobrá atmosféra odlehlého hotelu a uzavřené společnosti lidí, kterých začne jaksi ubývat a naopak přibývá zoufalství mimo jiné z počasí, které je odřízlo od světa.