Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2887 885

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Illaa
Illaa
09.06.2023 4 z 5

Sice kratší, ale i tak moc dobré. Kniha by klidně mohla mít o pár stránek víc, čekala jsem, že autorka bude ještě více rozvíjet bezvýchodnou situaci obyvatel hotelu, čekala jsem, že to prostě bude ještě trošku víc vyhrocené. Ale zase na druhou stranu dobře, vše zůstalo zahaleno až do posledních stránek. Určitě to stálo za přečtení.

corpse.bride
corpse.bride
21.05.2023 5 z 5

naprosto boží napínavé, důkladné seznámení se všemi postavami, a velmi velmi nečekaný konec. thriller 11/10

Kira747
Kira747
20.05.2023 2 z 5

Ze zacatku jsem mela problem s postavama, protoze se mi vsichni pletli dohromady. Podezirala jsem uplne vsechny krome pravnika, ten mi byl sympaticky. Nemam co vytknout krome konce - strasne uspechany. Jinak se to cetlo pekne a svizne.

Jana283
Jana283
11.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Zatím mne z knih SL bavila asi nejméně. Možná i proto, že jsem relativně brzy vytušila pachatele a možná i proto, že jedna z obětí mi přišla tak nějak zbytečně navíc.

popeluška
popeluška
09.05.2023 5 z 5

Tak tato kniha se mi líbila na deset hvězdiček :-) Napínavá, čtivá a hlavně ten konec...uf,vůbec jsem to nečekala ale vůbec.

TaňulKA1997
TaňulKA1997
28.04.2023 4 z 5

To nejlepší od Shari! Připomnělo mi to Agátu Christie. Supr fičák!

Luskal
Luskal
23.04.2023 4 z 5

Fajn čtení na pár večerů. Dějová linka byla napínavá, časté střídání postav mi nevadilo a i když jich bylo víc, neměla jsem pocit, že bych se ztrácela.
Cítila jsem z knihy, tak jako ostatní A. Christie, ale vůbec mi to nevadilo. Na začátku jsem neměla ponětí, kdo je vrah a podezřívala všechny, ale postupem času to čtenáři začne být jasné a až na drobnou nepřesnost jsem to uhodla správně.
1 výtka: Hodně rychlý konec.

Lalina3
Lalina3
22.04.2023 4 z 5

Mně tato kniha prostě sedla. Vraha jsem uhádla za půlkou, ale teda ten konec mě dostal! Do poslední stránky jsem vlastně nevěděla, co se ještě stane.

icewind
icewind
21.04.2023 3 z 5

Tohle moje třetí setkání s autorkou bohužel opět mírně převážilo celkové hodnocení spíše směrem dolů, nebyla to z mého pohledu taková motanina jako "Manželé odvedle", ale zase na druhou stranu "Někdo cizí v domě" mi sednul o něco více.....tohle mi přišlo spíše jako recyklace Agathy Christie s trochu usprintovaným koncem. Atmosféra (doslova) zapadlého hotelu přitom rozhodně špatná nebyla, ale to rozuzlení resp. motiv a vůbec vyjasnění vzorce uvažování a postupu onoho tajemného pachatele včetně té jako bonusové vraždy nevraždy.....mám jaksi rozporuplné pocity asi jako když při poměrně kvalitním sexu ve finále neočekávaně rupne guma..... mno, pravda, že příběh celkem svižně ubíhal a dám šanci i dalšímu příběhu.

sweeney
sweeney
21.04.2023 5 z 5

Skvělý příběh, jehož námět nese podobnost s detektivkou od Agathy Christie Už tam nezbyl žádný :) Napínavé, přečteno za dvě noci. Jediné co bych maličko vytkla je konec, který je velmi stručně vysvětlen, jakoby autorka chtěla knížku rychle ukončit. Jinak na jedničku:)

Elsinor024
Elsinor024
21.04.2023 3 z 5

Vzala jsem si tuhle detektivku do postele na doléčení, s horkým čajem, když se vám nechce moc přemýšlet, ale potřebujete něco čtivého a odsýpajícího.
Penzion v odlehlé horské oblasti odříznutý od světa sněhovou bouří a ledem. A v něm je zavřeno pár lidí s psychopatem. Kdo to ale je?

Opět jako v předchozí knize "Jeden z nás" mi vadí nakousnuté a nedořešené věci. Jedna vražda je tam podrobně popsána, ale jen jako kulisa pro hlavní děj. Při
jde mi, že jsou opět nedotažené charaktery postav.
A také do očí bijící chyba. Když jedna z postav vrátí telefon do svetru, kde ho sebrala a v další kapitole přemýšlí, jak ho má vrátit, aby to dotyčný nezjistil. A myslím, že tam jsou i trochu další nelogičnosti.
Ale i tak jsem za ten čas při léčení autorce vděčná, knihu jsem nakonec dočetla a tímto se s ní tedy loučím.

Iva095
Iva095
14.04.2023 3 z 5

Tato kniha nebyla tak předvídatelná jako Manželé odvedle nebo Někdo cizí v domě. Nedokázala jsem přijít na to kdo je vrah. Ale oproti předchozím knihám se mi tento díl četl o dost hůř. Za mě je to takový slabí průměr.

Knihyvsudekolem
Knihyvsudekolem
12.04.2023 5 z 5

Pokud jste milovníky Agathy Christie a speciálně detektivního románu Deset malých černoušků (stejně jako já), neměli byste nechat knihu Nevítaný host nedotčenou.
Já ji přečetla téměř jedním dechem a i po přečtení na ni stále musím myslet.
Příběh se odehrává v přepychově zařízeném hotelu v horách. Na víkendový pobyt dorazí celkem deset hostů s vidinou odpočinku. Ten se ovšem nedostaví...
Společně s majitelem hotelu a jeho přátelským synem zůstanou odříznutí od světa nejen díky nepřízni počasí, ale také absenci signálu a výpadku proudu.
Navíc je hned ráno nalezena mrtvola a tou to bohužel nekončí.

Aquagirl
Aquagirl
05.04.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi od Shari líbí asi nejvíc. Takový ten styl A.Christie - odlehlé místo, skupinka lidí odříznutá od světa... tohle mě baví. Jde z toho mrazivá autosféra a konec dává smysl,je hezky vysvětlený. Vraha jsem uhodla asi ve dvou třetinách ale já vraha uhodnu skoro pokaždé, takže mě to nepřekvapilo :-)

Tynule
Tynule
03.04.2023 5 z 5

Do odlehlého penzionu zavítá několik hostů, kteří si chtějí užít víkend a odprosit se od všedních dnů.
Děj nás zanese do zimního počasí, ale v penzionu je příjemně teplo a až na telefonu či WiFi signál tu nic nechybí. Kvůli sněhové nadílce která se venku děje, je personál hotelu omezeny na majitele a jeho syna.
Druhý den se hosté probouzejí do tmy, zimy, výpadku elektrického proudu a .... Laurel objevila tělo ženy která nejspíše spadla ze schodů a na pád také umřela. David odborník na trestné právo má domněnku, že to nebyla pouze nešťastná náhoda nýbrž, že tu došlo k vraždě. Bohužel tu jsou hosté jako ve vězení a musí čekat až se přihrne příjezdová cesta k hotelu či zase půjde proud aby mohli tento hrůzný čin nahlásit policii. Hosté si stále myslí, že úmrtí byla jen nešťastná náhoda do doby kdy začne mrtvých přibývat, začíná hon na vraha. Kdo je vrahem, jaký má motiv a kdo bude jeho další oběť?

Crozz
Crozz
31.03.2023 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a za mě dobrý, drželo v napětí až do konce, překvapivé rozuzlení a bonus navíc.

hana4834
hana4834
22.03.2023 5 z 5

Naprosto skvěle až do konce jsem nevěděla kdo je vrah.

knizni_brouk
knizni_brouk
21.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Rozhodně doporučuji, v mé knihovně zůstane a ještě si ji určitě přečtu.

Od Shari Lapeny jsem již četla i Manželé odvedle a Jeden z nás a Její konec, ale nejvíce se mi líbil právě Nevítaný host. Oceňuji, že se Lapena tímto za mě excelentním způsobem chopila klasického motivu, který známe třeba z Deseti malých černoušků od Agathy Christie, tj. kdy se skupina lidí sejde na místě odříznutém od okolního světa, následuje řada po chvíli zjevně nenáhodných úmrtí a krom otázky přežití tak řeší dosavadní přeživší už jen dvě další otázky: Ocitl se v jejich blízkosti někdo cizí, nebo je vrahem jeden z nich? Komu tu lze doopravdy věřit?

Kniha se mi četla dobře a neuvěřitelně rychle. Přijde mi, že Lapena má takový velmi jednoduchý, nenáročný styl psaní, avšak samozřejmě čtivý. Ve vyprávění se střídají jednotlivé postavy, které tak čtenáři předkládají svůj úhel pohledu a své pocity a postřehy. Každá z nich má svůj příběh, některé i pořádné tajemství. Komu však lze jeho vyprávění věřit? Autorka si tak se čtenářem dost hraje a vtahuje ho do atmosféry strachu a nedůvěry. I jsem se bála.

Myslím si, že kniha by se mohla líbit jak příznivcům psychologických thrillerů, tak třeba příznivcům Agathy Christie, zvlášť tedy fanouškům jejích Deseti malých černoušků.

Mychaela
Mychaela
12.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc příjemné překvapení!
Ke knihám označeným jako "Světový bestseller" nemám zrovna důvěru (většinou stojí za prd, kam se hrabou na takovou naši Klevisku nebo Trpišovou) a navíc jsem už jednu knížku od autorky četla a byla to slabota. Ovšem toto!
Přijde mi, že většina současných thrillerů se snaží ve čtenáři vzbudit děs a hrůzu hlavně co nejnechutnějším a nejdetailnějším popisem mrtvol, hlavně hodně krve a vnitřností... Ale Nevítaný host ne, nemá to za potřebí - i tak na mě dokázal přenést onu paranoiu a strach, které vládly ze soboty na neděli v noci u krbu. Úplně jsem se do hlavních postav dokázala vcítit, bylo mi nepříjemně...
Vůbec jsem netušila, kdo může být vrah (možná by přece jen nějaké to vodítko během vyprávění nebylo na škodu) a byla jsem napnutá až do konce. Ten mi narozdíl od většiny čtenářů nevadil. Přišlo mi zbytečné příběh ještě nějak natahovat, byla jsem ráda, že to ze sebe vrah pěkně všechno vysypal a vysvětlil. Mimochodem, já tipovala, že je tam s nimi někdo další:))
Příběh je líčen tak trochu rozvláčně, hlavně rozjezd je dost pomalý, ale jako celek to fakt funguje - aspoň u mě ano :)

jana4084
jana4084
06.03.2023 5 z 5

Panejo! Tento příběh byl napínavý od začátku do konce. Strašně mě zajímalo, kdo je vrahem. Měla jsem i jednoho podezřelého, ale špatně. Bylo to skvělý prostředí, normálně jsem se i bála. Tohle mě hodně bavilo a jen a jen doporučuji! Ta atmosféra byla skvělá!