Nespoutaní

Nespoutaní https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260433/bmid_nevitani-nespoutani-ycq-260433.jpg 4 240 64

Nevítaní série

< 2. díl

Davy se rozpadl svět, když zjistila, že je HTS pozitivní - že její DNA obsahuje vraždící gen. Přišla o svého kluka, rodinu, a hlavně o budoucnost. Posledních pár měsíců se snažila přesvědčit, že ji její geny nemůžou definovat, a slíbila si, že se nijak nezmění ... ale pak došlo k nejhoršímu. Zabila muže. Nyní je na útěku a musí se rozhodnout, jaký povede život - jestli se nechá ovlivnit společností, která ji považuje za nevítanou, anebo půjde za svým srdcem a bude bojovat za život na svobodě. Davy už ale nikomu nevěří, a když potká Cadena, vůdce hnutí odporu, nedokáže už věřit ani sama sobě, natož svým pocitům.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

Unleashed , 2015

E.T.007
09.11.2023 4 z 5

Aj táto druhá časť sa čítala dobre, ale ani ona vo mne nevzbudila viac napätia. Hlavná myšlienka, ktorá tento príbeh odštartovala, sa akosi dostala do úzadia a autorka sa viac zameriavala na romantickú linku, čím udupala potenciál zaujímavého námetu. Napriek tomu dávam opäť štyri hviezdy, lebo romantická linka bola fajn (možno trochu presladená), aj keď Davy mi občas liezla na nervy.

zuzikis
24.07.2022 5 z 5

Nevěřím, že bych to někdy řekla, ale druhý díl byl ještě lepší než první. A překvapivá je i romantická linka mezi hlavními hrdiny a toto překvapení není rozodně špatné. Pokud jsem měla Seana v první knize ráda, tak Cadena jsem si přímo zamilovala :-) Autorka nám v podstatě dala to, co jsme sami ani nečekali, že to chceme. Série mě tak zaujala, že na ní dlouho vzpomínám a ani skutečenost, že jsem knihy již před lety četla moje nadšení nezmírnilo a stále na příběh musím myslet. Za mě se k příběhu někdy v budoucnu zase vrátím!!!!

Ermeston009
13.07.2022 5 z 5

Jen málokdy se stane 2. díl nějaké knižní série je stejně dobrý jako ten 1. Každopádně se to tentokrát autorce doopravdy povedlo. Kniha mě bavila od prvního do posledního okamžiku a měla nádherný konec. Někteří moc růžový konce nemusí ale já si na ně rozhodně potrpím. Opravdu krásné, zanechalo ve mě hluboké vzpomínky.

vlkove
04.12.2021 3 z 5

První díl byl nečekaně dobrý, ten druhý už takových kvalit nedosahoval. Slabší dějová linka a méně příjemné charaktery.

HODNOCENÍ SÉRIE: 74 %

voracekb
22.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem tyto knihy objevila, protože jsem si posteskla po Divergentu a tohle ho poměrně připomíná. Hlavní hrdinka je v pohodě, námět je velmi zajímavý, kniha je čtivá i přes to, že dějově se toho vlastně tolik ani nestane (ačkoliv tady o dost víc, než v prvním díle, ale zase tady jsem si vůbec nepřivykla na žádnou novou postavu). Akorát jsem trochu rozpačitá z toho konce. Nemyslím tím zakončení dějové linky, to mi přišlo úplně v pohodě, ale zejména Davyn vztah s Cadenem. Nevadí mi, že skončili spolu, i když mě mrzí, že linka s Seanem vyšuměla do prázdna, ale spíš to, jak se Davy pořád nemohla rozhodnout co vlastně chce, měla několik chvilek prozření a tak se stále vracela sem tam, to bylo trochu otravné. Vlastně těch posledních asi 50 stran bylo skoro až moc nabytých dějem, přitom v ten moment, kdy to vypadá, že Davy umírá, by mi to snad ani nebylo líto. Nevím. Vlastně jsem z toho dost rozpačitá. Knížku jsem přečetla ráda a doporučím jí, ale ve srovnání s již zmiňovaným Divergentem je opravdu spíš vlažnější. A na rozdíl od ostatních se mi asi víc líbil první díl.

Nikychlupova
02.04.2021 5 z 5

Ještě lepší, než první díl, více akce a napětí.

Xena011
02.12.2020 5 z 5

Sice se jednalo o pokračování navazující na Nevítaní, ale spíše jsem měla pocit, že čtu nový samostatný samostatný příběh se stejnou tematikou, protože se děj točil víceméně jen kolem hlavní hrdinky, která poznala nové postavy. V pozadí jsme se dozvěděli nějaké informace o kamarádech z předchozího dílu. Opět krásně vystižený vývoj hlavní hrdinky, která se stala velmi statečnou a neohroženou, bojujíc o svůj život do posledních sil. Nová postava suverénně skvělá a vztah mezi dvěma hlavními hrdiny nádherný. Jsme ráda, že nakonec vše dobře dopadlo a Davy skončila šťastná se svojí láskou mezi vločkami sněhu.

Trošku mě mrzel vztah s kamarády z prvního dílu, který se náhle vytratil a nahradily jej vztahy a příběh s novými postavami - proto mě přišlo, že tento díl mohl být i jako úplně samostatná kniha. A v porovnání s předchozím mi celkově přišel příběh úplně jiný- vyprávěný odlišným způsobem a takové pocity ve mě i vyvolával.

Jsem ráda, že jsem si obě knihy přečetla, protože mě vždy každý příběh dá nějaké zamyšlení a další prožitý život, sice imaginární, ale přesto život.

Dzovicek
23.11.2020 4 z 5

Asi jsem jeden z mála chlapů, co to četli :-):-):-) ale líbilo se mi to. Těch pocitů tam mohlo být méně, ale chápu, že se to holkám líbí. Takže jinak spokojenost. P.S. Ne, nejsem gay :-D

Anys8
05.07.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha, snad lepší než první díl. Líbí se mi způsob jakým je kniha psaná a hlavní námět.

šneki
02.07.2020 4 z 5

Po druhém přečtení už to není o tolik lepší než první díl, ale pořád pěkné čtení. Z 5* strhávám na 4*.

Denca363
13.03.2020 5 z 5

Pokračování bylo opět napínavé a situace v knížce se pořád jen a jen zhoršuje.. až na některá rozhodnutí hlavní hrdinky, která mi přišla nepochopitelná a na skutečnost, že někdy vyvázla živá až to bije do očí..byla knížka super a přečtená neskutečnou rychlostní.

knihomolka78
18.01.2020 5 z 5

Super pokračování. Líbilo se mi dokonce víc, než první díl. (U většiny knih to bývá naopak.) Stejně tak nový Davin kamarád byl pro mě mnohem lepší. Překvapil mne konec. Tedy, ne Daviino rozhodnutí, ale to politické. Možná bych ještě maličko víc rozepsala konec, ten byl zbytečně rychlý.

Carol88
30.09.2019 5 z 5

Super!

Veronika33
16.04.2019 4 z 5

Kniha o čosi slabšia svojím obsahom ako prvý diel. Na môj vkus mala Davy trošku viac zranení ako je nutné k udržaniu napätia v príbehu, pôsobilo to už prehnane a ani Arnold Schwarzenegger by sa za jej výdrž nehanbil. Inak som si knihu užila, opäť veľmi pútavá.

Yustina
13.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení

BackToTheStars
07.11.2018 4 z 5

Kniha se mi upřímně líbila o něco víc než předchozí díl.

Barik05
02.08.2018 5 z 5

Super ten konec mě překvapil moc mě nenapadalo jak to dopadne. Určitě přečtěte ❤

Lucik100
01.07.2018 5 z 5

Kniha mě rychle vtáhla do děje a už jsem se od ní nemohla odpoutat. Za mě určitě 5*.

Allka
08.11.2017 2 z 5

Nevítaní nebyla nejlepší kniha na světě, ale aspoň dávala jakýs takýs smysl, měla zajímavý nápad a nějaký logický vývoj. Nespoutaní bohužel všechno tohle postrádají a jsou víc než cokoliv jiného sérií wtf momentů. A Davy je neskutečně otravná (už v prvním díle jsem s ní měla trochu problém, ale aspoň jsem s ní soucítila, v druhém díle už bych ji nejradši zašlápla jako švába). Jen se prdelí z místa na místo a trousí patetické žvásty o tom, jak je silná a nic necítí, aby se vzápětí hroutila z pohledu na jistého černovlasého chlapce.
No, uf uf, dočíst tenhle příběh byl docela boj. Byla bych snad radši, kdyby zůstalo jen u prvního dílu a otevřeného konce.

dom.ini
03.11.2017 4 z 5

Druhý díl se mi líbil úplně stejně jako ten první. Pro mě to bylo opravdu čtivé a napínavé odpočinkové čtení. Moc se mi líbil milostný příběh i pocity hlavní hrdinky, které byly popsány tak, že jsem se do ní dokázala vcítit. Taky moc oceňuji to, že příběh nebyl zbytečně natahovaný, jako to u podobných sérií někdy bývá. I přesto,že jsem na začátku čtení čekala, že to bude více o řešení celé situace s nositeli, respektive že v řešení situace hlavní hrdinka bude hrát významnější roli (jak to většinou bývá), tak mě nakonec ubírání příběhu nezklamalo a možná se mi to takto líbilo ještě více. Za sebe tedy jako odpočinkové čtení určitě doporučuji.

antiutopie, dystopie, kakotopie láska smrt útěk napětí

Sophie Jordan
americká, 1975