Nevím kudy kam

Nevím kudy kam https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400043/mid_nevim-kudy-kam-hcu-400043.jpg 3 132 39

Freia, Harun a Nathaniel. Tři osamělí teenageři, jejichž životy se osudově protnou během jediného dne v New York City. Freia přišla o hlas při natáčení debutového alba a teď má strach, že přijde i o své fanoušky. Úzkostlivě sleduje sociální sítě, pročítá se nekončícím množstvím komentářů a doufá, že na ni nezanevřou. Jsou totiž to poslední, co jí v životě zbylo… Harun plánuje útěk z domova. Chce být s tím, koho skutečně miluje a jeho rodina mu v tom brání. Čas se ale krátí a on musí jednat rychle. Zítra už by totiž mohlo být pozdě… Nathaniel přijíždí do New Yorku, aby se vyrovnal s rodinnou tragédií, která ho uvrhla do těžké deprese. Celý jeho život se ze dne na den obrátil vzhůru nohama a přestal dávat smysl… Když na sebe tahle trojice náhodou narazí v Central Parku, žádný z nich nemá tušení, že společně stráví den, na který nikdy nezapomenou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

I Have Lost My Way , 2018

petra3242
20.11.2023 1 z 5

Už opravdu nejsem cílová skupina takových knížek... Pár momentů k zamyšlení, jinak nic moc...

Elena_Dark
31.01.2023 5 z 5

Ztráta...ale co to vlastně je? Nebo možná kdo? Chodí kolem nás a bere vše, co jí přijde do cesty...Ke každému z nás jednou či víckrát došla a vzala nám něco, na čem nám záleželo. Něco, co už nikdy nevrátíme. Když ale okolo sebe máme lidi, kteří jí na své cestě již potkali, můžou nám pomoci na ni zapomenout..

Lenka2533
24.01.2023 5 z 5

Od téhle knížky jsem vůbec nic nečekala, ani jsem pořádně nevěděla o čem má být.
Ale hrozně jsem si ji užila. Byly tam úžasné myšlenky, některé mě i donutily přemýšlet.
Příběh byl zajímavý, navíc se četl velmi rychle. Vlastně mě překvapilo, že to bylo tak čtivé a že mě příběh tak vtáhl. Opravdu mě to chytlo a zajímalo mě, jak to bude pokračovat.
Byla to moc fajn knížka, možná se k ní někdy vrátím :)

Janík511
01.07.2022 2 z 5

Nelíbila se, vlastně je to o ničem.

E.T.007
14.05.2022 4 z 5

Zaujímavý príbeh. Taký iný, určite nie klasická YA. Najviac som si obľúbila Nathaniela.

PetraBery
23.12.2020 4 z 5

Freya, Nathaniel a Harun, náhodné setkání tří mladých lidí. Když se tři osudy v jeden okamžik protnou, může se budoucnost ubírat jiným směrem. Kniha o hledání, samotě a bolesti, ale i naději, novém přátelství a pohledu na život. Zaráží mě hrubka ve jménu hlavní hrdinky v anotaci, v celé knize je Freya psána s ypsilon.

lily_maleckova
23.12.2020 4 z 5

Tahle knížka byla hodně zajímavá ❤️ byla jiná než ty, co normálně čtu, věnovala se docela vážným věcem.
Každý z hlavních hrdinů řeší své problémy, což mi přišlo hodně zajímavé. Nebylo to zrovna pozitivní čtení, každopádně za mě určitě ano ❤️ je důležité číst i o takových věcech.
Za mě 4/5⭐

janakovak
02.11.2020 4 z 5

Začátek byl teda pěkně nudný, ale potom se to už začínalo trošku rozjíždět a tím mě to i začalo bavit. Má to dost silnou emoční linku a ukrytých hodně zajímavých myšlenek. Knihu bych doporučila všem kteří neví co s životem a přožívají ztrátu milované osoby či svoji vnitřní krizi.

anet.myblog
27.10.2020 3 z 5

Tuhle knížku jsem neměla v plánu původně číst, ale když se mi nabídla příležitost si ji přečíst v knižní štafetě, využila jsem toho. A musím říct, že toho vůbec nelituju, spíše naopak! V knížce sledujeme životy tří teenagerů, ani jeden z nich to nemá v životě jednoduché , a tak se v knížce rozebírají i vážná témata nebo třeba coming out. Všechny tři hlavní hrdiny jsem si postupně hrozně oblíbila a nechtěla jsem se s nimi rozloučit. Tuhle knížku můžu young adult čtenářům doporučit asi všema deseti, není nic co by mi tady chybělo, ale předem varuju na tak trochu otevřený konec a nečekejte od toho žádný feelgood - to naopak! Knížku bych taky doporučila fanouškům knihy Slunce je také hvězda.

LiLinka
09.10.2020 2 z 5

(Ne)děj se vlekl a vlekl... jediný konec byl zajímavý a díky němu (možná) stojí za to si knihu přečíst... S hlavními hrdiny jsem se nemohla sžít, jediný, kdo mi byl sympartický byl Nathaniel a to nejspíš z části proto, že je to moje oblíbené klučičí jméno.

Hania932
15.07.2020 2 z 5

Na tuto knížku už se chystám nějakou dobu a konečně na ní přišel čas! Měla jsem docela velké očekávání, protože jsem na knihu slyšela plno pozitivních ohlasů. Za mě je kniha takové nemastná, neslaná. Četla se dobře a příběh byl i zajímavý, ale nijak moc mě nezaujala. Postavy jsou dobré, každý si prochází nějakým problémem. Nejvíce mi sedl asi Nathaniel. Konec knihy jsem čekala trošku jiný, tento nebyl úplně podle mých představ. Kniha je takový průměr. Myslím že nenadchne a ani neurazí.

kate9326
06.07.2020 4 z 5

Příběh ok...ale nějak špatně se to četlo....
konec ale super....

Ann98
26.06.2020 5 z 5

Rozjezd děje pro mě byl vyloženě utrpením, nedokázala jsem se do knihy začíst. Přibližně na začátku druhé třetiny se vše obrátilo, kniha získala spád a já se nedokázala odtrhnout. Celkově na mě kniha působí dost depresivně a ponuře, což mi vůbec nevadilo. Všechny tři postavy mi byly neskutečně sympatické. Co mě ale namíchlo je otevřený konec. Všechno se vyvíjelo dobře a najednou tečka/konec. To nee! Samotný příběh je skvělý, dojemný a plný naděje. Není to autorčin must have, ale komu vyhovuje její styl psaní, tak ani tato kniha ho nezklame.

gleti
26.02.2020 5 z 5

Potkají se tři, už ne děti a ještě ne dospělí.
Setkáváme se s nimi v okamžiku, kdy ochromeni bolestnými ztrátami "Neví kudy kam". Během jediného dne je umožněno nastoupit obtížnou cestu k pochopení a uzdravení nejen jim ale i čtenáři, který je doprovází.

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Líbilo se mi, že autorka opět zakomponovala do příběhu hudbu, stejně jako v případě Jestli zůstanu, i to, že reaguje na aktuální trendy, jako byl (a pořád celkem je) youtube.
Začátek byl poněkud rozpačitý a popravdě, když jsem už asi po páté četla větu "Nevím kudy kam", obávala jsem se, že tohle nedám. Nechtěla jsem ale knihu hned odložit, protože z předchozí zkušenosti vím, že Formanova umí psát, a to velmi čtivě. Což se nakonec potvrdilo a já knihu zhltla během pár hodin.
Ano, příběh je trochu naivní a některé situace přitažené za vlasy, těžkopádné či těžko uvěřitelné. Ale kdo říká, že to nakonec nějakým zvláštním způsobem nefunguje...?
Já byla nakonec moc spokojená a knihu bych určitě doporučila, protože je to hezká oddechovka, u které si však citlivější čtenář(ka) klidně popláče.
A protože Formanova píše velmi jednoduše, nehraje si na žádné velké umění pro umění, jak tomu říkám, tak už se těším, až se pustím do její knihy Byla jsem tu, kterou mám v angličtině.

anet8843
05.12.2019 5 z 5

Docela se divím nízkému hodnocení knihy. Já jsem docela dost nadšená. Knih byla krásně teskná, nebyla přeslazeně naivní, jak to u YA často bývá. Všechny ty problémy a bolesti byly uvěřitelné. Kniha je hlavně o ztrátách, těch nejbolestivějších. Možná byl text až příliš krátký, takže mnohé bylo zjednodušené, ale kniha byla svižná. Samozřejmě, mě nejvíce bavila linie Haruna, líbilo se mi, jak to dopadlo. Hlavně se autorka nebála sexuality, což je pořád ještě v gay romancích pro mládež výjimečné.

KateTheBlogger
27.10.2019 3 z 5

První kniha od G. Formanové kterou jsem četla, a přiznávám se, že jsem čekala něco jiného. Mám z knihy smíšené pocity...ne že by se mi vyloženě nelíbila, spíš mě překvapila svým příběhem a nezlobila bych se, kdybych dostala ještě trochu víc příběhu samotného. Více detailů, pokračování,...

Anna 13
23.09.2019 2 z 5

Nevím, proč Formanové dávám neustále další a další šance, když jediná kniha, která se mi od ní kdy líbila, byla Zůstaň se mnou. A to jsem ji navíc ještě četla ve třinácti, což vypovídá o tom, že jsem na četbu tehdy neměla moc vysoké nároky a je možné, že teď už bych se na kdysi oblíbený příběh dívala jinak.

Každopádně tato kniha je zdlouhavá, i když má jen 248 stran. Má zbytečné pasáže... A také je dost naivní a dle mého nepravděpodobná. Ale člověk nikdy neví, koho potká a jak ho to může ovlivnit. Vzhledem k tomu, že se kniha odehrává v jednom jediném dni, mi však jednání postav přijde hodně zvláštní. Asi úplně nevěřím až na takovou osudovost a pocity typu "Znám ji minutu, ale mám pocit, že vlastně celý život."

Postavy, ale byly vlastně docela dost sympatické. Hlavně Nathaniel s Freyou. Vadilo mi, že další příběh Young Adult se neobešel bez homosexuality, ale na to už si čtenáři začínají v tomto žánru zvykat.
Co se mi velmi líbilo, ale nebylo to dle mého názoru dostatečně využito, bylo téma ztráty, zrady a rodičovské moci. O tom, jak se zraněné "děti" snaží neustále upoutávat pozornost svých rodičů, kterým nestojí za to, aby je přijali takové, jakými jsou. Zachraňují je a viní se z jejich chyb. Je to smutné, bolestivé a bohužel zřejmě velice časté.
Myšlenka spojit všechny hrdiny tímto utrpením byla dobrá, ale nedostatečně prozkoumaná. U této autorky však není nic nového pod sluncem, že vezme aktuální a zajímavé téma a pak není schopná se dostat pod povrch.

Spíše nedoporučuji. Avšak knihu nezavrhuji. Věřím, že si najde někoho, pro koho bude tím, co právě dotyčný bude potřebovat.

vojteska70
16.09.2019 1 z 5

To jsem fakt nedala. Nedočtu to, strašně mne to nebavi

janyska13
23.08.2019 2 z 5

Tato kniha měla super nápad, horší provedení a ne zcela dořešený konec. Prostě to nebylo ono, na co jsem zvyklá od Gayle, takže zklamání.

Gayle Forman
americká, 1970
2016  75%Byla jsem tu
2015  76%Kam jsi odešla
2014  78%Jen jeden den
2014  76%Zůstaň se mnou
2015  75%Jen jeden rok

Kniha Nevím kudy kam je v