Neviditelný císař: Napoleon na Elbě

Neviditelný císař: Napoleon na Elbě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423661/bmid_neviditelny-cisar-mtO-423661.jpg 4 9 5

Jen málo historických osobností je známých tak jako Napoleon Bonaparte, a přesto je jeho desetiměsíční císařský exil na malém ostrově Elba prakticky neprozkoumaný. Nyní, poprvé, můžeme nahlédnout do tohoto kritického okamžiku jeho života, do chvíle, kdy nejmocnější muž Evropy přetaví porážku v poslední výzvu. Poznáme Napoleona ze zcela nového pohledu, jako manžela se zlomeným srdcem, stavebního inženýra, malíře či zahradníka, ale také mistra manipulace, špionáže a znalce lidských povah, který dokáže proměnit své dva největší nepřátele v nejbližší důvěrníky a poté bez jediného výstřelu dobýt zpět celou Francii.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Invisible Emperor: Napoleon on Elba from Exile to Escape , 2018

Igor1311
23.03.2022 4 z 5

zaujimave citanie o obdobi napoleona, ktore malo byt jeho trestom. ani na elbe neprestal byt panovnikom a usiloval sa o jej zveľadenie. douvedame sa o jeho zalubach a aktivitach, ktore ako cisar francuzov nevykonaval

Johny_H.
19.09.2021 4 z 5

Zajímavé dílo. Není určené pro každého, ale koho zajímá Napoleon tak ten se dozví pár nových informacích, které mapují Napoleona jako zlomeného člověk. Minimálně citáty z ostrova Svaté Heleny dávají lehce melancholický pocit. Horší 4/5 takových 3,8 přesně.

dalia1769
31.07.2020 4 z 5

Velmi dobrá kniha mapující méně známé období Napoleonova života. Kniha je čtivě psaná, takže věřím, že může zaujmout i náhodné čtenáře, ale je dostatečně podrobná, takže uspokojí i hlubší zájemce o danou problematiku. Oceňuji využití primárních zdrojů, autor v tomto směru čerpá hlavně z pamětí britského komisaře Campbella, což může vést k určité jednostrannosti, protože Campbell se zde pochopitelně snažil obhájit především vlastní postoje a chování, nicméně rozhodně je to zajímavé svědectví.

eva-lupen
24.06.2020 2 z 5

Uf. Tahle knížka mi tedy dala zabrat. Zajímavá a nudná zároveň, k tomu věčné odkazy na poznámky na konci... Jo, člověk se něco dozvěděl, ale kdyby nebyla zavřená knihovna, tak bych to určitě vzdala a nedočetla. Myslela jsem, že to bude lepší.

soukroma
08.05.2020 4 z 5

Hodně zajímavé, hodně hutné, hodně objevné. Lze ale docela přečíst i jako román (nepopisující výhradně 10 měsíců exilu), bez ohledu na neustálé odkazy, a díky nim (celkem 80 stran poznámek-zdrojů, bibliografie a rejstříku) se pak vracet postupně pro nový a nový nášup zajímavých informací.

19. století Napoleon Bonaparte, císař, 1769–1821 dějiny Francie

Autorovy knížky