Neviditelný

Koupit

Neviditelný je psychologické drama o jedné rodině s mentální chorobou, ve které žije i strýček, který si o sobě myslí, že je neviditelný, a do které se chce přiženit Petr Švajcar, jež nakonec zjišťuje, jako moc je tato choroba dědičná.

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83030/neviditelny-YUv-83030.jpg 4.7465
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Neviditelný

Aghatte

Nadčasový, skvělý příběh, kam se hrabou současné psychothrillery, naprostá klasika. Za mě hvězdiček 10. Čteno od puberty spoustakrát. Kniha je součástí mé knihovny.

Drgajda

Toto vyborne dilo jsem cetla uz dvakrat. Poprve, kdyz mi bylo sedmnact, podruhe ted v jednatriceti. Pamatuji si, ze uz tenkrat ve mne kniha zanechala hluboky az lehce otresny dojem. Nyni o neco starsi vidim zivot i z jine perspektivy a nachazim v dile jeste dalsi, hlubsi smysl. Clovek ma asi tak nejak danou svou zivotni cestu doprovazen (nebo take ne) stestenou, do jiste miry se da s pokorou osudu vzdorovat, pricemz vsechna spatnost a vypocitavost se ti vrati jako bumerang...

CyrusSmith

Skvělá kniha! Je velice zajímavé sledovat chladnokrevný a vypočítavý um hlavního „hrdiny“, prostřednictvím kterého nejprve získává vzdělání a určité postavení, poté lásku naivní dívky, ovládá její rodinu a její majetek a to bez jakýchkoli zábran, aby nakonec přišel o to jediné, na čem mu kdy záleželo.

VeruRomanská

Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Havlíčka četla (zatím to byly Petrolejové lampy a Ta třetí). Naprosto skvělá a kvalitní kniha! Měla by se mnohem více probírat ve školách :)

LuciLux

Zachtělo se mi klasiky a zážitek, který mi tato kniha připravila, byl neskutečný. Román poprvé vydaný v roce 1937 i po téměř 90 letech rezonuje ve čtenáři ohromnou silou. Chladná vypočítavost Petra Švajcara, přehnaná servilita a slabost továrníka Hajna a slečinkovská naivita postupně degradující v choromyslné vyvádění Soni, nad tím vším bdící dva svědci dotvářející místy stísněnou, místy děsivou atmosféru příběhu. Jeden živý - autoritativní stará teta, druhý neživý - Hajnova vila. Jediná, která byla svědkem šílenství všech čtyř příslušníků Hajnova rodu. Švajcarovo vzpomínání na události před deseti lety ubíhá a čtenáři plynně dávkuje zlo a hořkost aby byl schopný jej pobrat ku čtenářské radosti. Naprostým vrcholem čtenářského zážitku však pro mě byly úvodní a závěrečná kapitola. Úvodní, která pomocí metafor a skvostných jazykových obratů otevírá scénu a bez jakéhokoliv prozrazení naznačuje, čeho všeho bude čtenář svědkem, a závěrečná, připomínající peklo a následný očistec Petra Švajcara, nejdříve zcela poraženého a následně nacházejícího sílu k dalšímu boji.

jiri77

Velmi dobrý psychologický román se skvělou psychologií postav. Atmosféra příběhu je prostě úžasná.

lenkaabooks

Při projíždění televizních kanálů nás jako blesk zastavil film z roku 1988 Prokletí domu Hajnů. Výkon Petra Čepka v roli Cyrila, ale i dalších rolí - Soni, Švajcara byl úžasný. Ten film mě tak zasáhl, že jsem zapátrala po knižní předloze a začetla se. Zpočátku ztuha, přece jen je to už starší dílko. Kniha se mi líbila, postavy byly mistrně zpracovány, ale přiznám - film ve mně zanechal lepší dojem.

morienhithwen

Pane bože, tomu říkám kniha!