Neviditelní zloději

Neviditelní zloději https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33304/neviditelni-zlodeji-33304.jpg 3 17 2

Neviditelní zloději - vědeckofantastické povídky mladých českých autorů. Několik vzrušujících příběhů ze Země i vzdálených světů budoucnosti. Osm povídek spojuje nejen dramatičnost, tajemnost a napínavost děje, ale především snaha jejich autorů domýšlet budoucnost současné technické civilizace, zejména pak postoje a jednání člověka v podmínkách přetvořených rozvojem vědy a techniky.... celý text

Janizoun
22.02.2024 5 z 5

Vědeckofantastické povídky tehdejších mladých českých autorů. Má oblíbená kniha z mládí. Tato kniha z osmdesátek v sobě skrývá krásné, napínavé čtení, ke kterému jsem se moc ráda vrátila.
U sci-fi se fantazii meze nekladou a v této povídkové knize je skvělé čtení plné fantazie, nebo možná "odkaz na budoucnost"? Jedno je jisté, je v ní napsané sci-fi tak, jak se mi líbí.
Před každou povídkou se dozvíme i něco ze života autora. Co autor, to krásné psaní.
Tento žánr literatury mám moc ráda, milovníkům starého dobrého českého sci-fi, by se tato kniha mohla líbit, i když tu je v modrém - nízkém hodnocení. Ode mě má nyní to nejvyšší hodnocení!

Laifaner
01.02.2021 5 z 5

Povídky z dob postupného rozkvětu sci-fi u nás (1980), napětí nechybí, ale hlavně vedou k zamyšlení, kam nás může věda také dostat. A perlička na závěr aneb kdo z vás věděl, že Theodor Rotrekl zabrousil i do psaní?

povídky sci-fi

Část díla