Neviditelná knihovna

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327441/neviditelna-knihovna-1a6-327441.jpg 3.4147

Neviditelná knihovna (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

The Invisible Library (2015)

Kniha Neviditelná knihovna

alibaba72

Námět je zajímavý, ale hodně mě rušily chyby v knize. Tak ještě zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :-)

Nerevanin

Velmi dobrý nápad, hlavní hrdinka poměrně sympatická, velký potenciál. Slibný začátek, ale poté, co se hlavní hrdinka vydá na další misi, to začíná váznout. Příběh se zadrhává především na nedostatečně vysvětleném / promyšleném světě. Připadalo mi místy dosti obtížné se v příběhu orientovat. Bohužel nezůstaly stranou ani logické chyby (např. postava má hluboká krvácející zranění na obou rukou, ale má spoustu času číst si v knize). Většina postav s výjimkou hlavní hrdinky působí ploše a jednodimenzionálně, nepřátelské postavy navíc nevzbuzují dojem, že by z jejich strany hrozilo nějaké velké nebezpečí, což je samozřejmě problém. Konec mě poněkud zklamal. Nicméně oceňuji, že se jedná o fantasy spíše pro dospělé s dospělou hrdinkou. Český překlad je bohužel často silně svérázný (patrně nadměrný vliv anglické syntaxe), což působí až komicky, jelikož hlavní hrdinka (tj. vypravěčka) si tolik zakládá na gramatice, správném užívání jazyka a podobně.

klarence

na mě začátek docela dost kostrbatý a zmatený.. ale nakonec se to poddalo a byl z toho hezký příběh

Dusja

Myslím, že knize v české verzi ubližuje poněkud nedotažený překlad a kvalitní korektura.

gretl74
13.11.2018

Téma knihovny lákavé, svět celkem propracovaný, ale nějak mi to prostě nesedlo, nepohltilo tak, jak by mělo ,)

Pepa0216
01.11.2018

Chvíli jsem váhal mezi 3 a 4 hvĕzdami. Úvod knihy je takový nemastný, neslaný. 3 kapitoly jsou skoro bez dĕje s trochou chaosu v počtu všelijakých stvoření. Pak se rozjíždí dĕj a příbĕh. Zajímavé postavy, napínavá zápletka i příbĕh. Za mĕ dobrý.

jarin58
28.10.2018

Tak tady jsem nevybral dobře.

Kroana3
16.10.2018

Po dlouhé době YA, která mě opravdu chytla. Zaregistrovala jsem pár chybiček a netuším, proč Kostěje nechali jako Kostcheie, ale jinak parádní jízda. Po dlouhé době knížka z Omegy, která mě nezklamala, to se musí ocenit:)

Jen poznámka... Pokud nemáte rádi knihy, knihovny a nemáte potřebu si knížky doma syslit, nemusíte chápat, proč jsem z toho tak odvařená... Já hlavní hrdince rozumím, která knížka mi do pařátů padne, tu už nevydám. A proto plný počet, protože je to knížka v podstatě o mně, jak jsem potkala dračího kámoše XD