Neviděli jste Melody?

Neviděli jste Melody? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400042/bmid_nevideli-jste-melody-JFF-400042.jpg 3 155 56

Cara je matkou dvou odrostlých dětí, když se však znovu ocitne v jiném stavu, manžel i obě děti se k jejímu těhotenství staví spíš lhostejně. Zklamaná přístupem svých nejbližších se Cara rozhodne zmizet z Anglie do luxusního rezortu v Americe, aby si zde ujasnila, jak tedy dál. Sotva však přijede, začnou se dít divné věci. Nejprve ji recepční pošle do pokoje, kde už někdo bydlí, a následně se začnou šířit řeči, že se tam objevila Melody – dívenka, která měla být před sedmi lety zavražděná svými rodiči, ale jejíž tělo se nikdy nenašlo. Když se Cara o onen příběh začne zajímat, úplně ji pohltí. Co se tehdy doopravdy vlastně stalo?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Did You See Melody? , 2017

PetraBery
30.07.2019 3 z 5

Od autorky jsem zatím nic nečetla, takže na knihu jsem byla zvědavá. Nebylo to zlé, ale ani nic tak skvělého, že bych nemohla přestat číst. Námět dobrý, zpracování průměrné, hlavní hrdinka Cara ničím nepřekvapila. Z finále jsem byla spíše na rozpacích, za mě to nebylo nějak ono. Tentokrát jen 3 *.

barack
14.07.2019 3 z 5

První polovina byla vynikající. Pak se najednou vše překombinovalo. A ten "šokující" závěr mi přišel už jen čistě pro efekt... Knihu mohu doporučit jako fajn jednohubku. Za pár týdnů si na ni už ale asi nevzpomenete.

zuzana2599
13.07.2019 4 z 5

Na tuto knihu jsem docela dlouho čekala v knihovně. První polovinu knihy jsem četla jedním dechem, ale pak druhá půlka se mi až tak nelíbila. Příběh pro mne ztratil přitažlivost, byl zbytečně komplikovaný, zamotával se, ale pak ani ten samotný konec mě moc nepřesvědčil a nezlepšil celkový dojem z knihy. Ale přečtení nelituji.

medovinka
03.07.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka

Chmelda1975
29.06.2019 5 z 5

Dobře se četla,já miluju hotely a dovolené,tak jsem se v ní vyžívala :)) knížka přesně na dovolenou

JIVaJaH
15.06.2019 4 z 5

Zvláštně napsaná kniha....na začátku mě až unavovaly popisy jednotlivých míst v hotelu. Nebyla mi na začatku sympatická ani hlavní hrdinka....postupně příběh nabíral na zajímavosti. Nakonec si myslím, že kniha byla fajn, ale co ten "konec"?!

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Kde je Melody? A je to ona? Dívka zavražděná vlastními rodiči před 7 lety, ale tělo se nikdy nenašlo...až do doby než zcela neznámá žena vejde omylem do jiného hotelového pokoje...

M100
04.06.2019 3 z 5

Namet se mi libil, ale prisli mi to zdlouhave a spis jsem se nutila knihu docist. Cekala jsem vic.

Kaja01
23.05.2019 5 z 5

Čtení mě bavilo, zajímalo mě, jaké kniha nakonec přinese rozuzlení. Konec není jednoznačný, ale kupodivu mi to nevadilo.. Za mě výborná jednohubka na volný den :)

wiana82
12.05.2019 4 z 5

Mě se tedy četlo velmi dobře, žádná část mi nudná nepřišla, naopak mě kniha držela v napětí až téměř do konce...poslední kapitola pak otevírá prostor vlastní představivosti a to mám ráda:-)

Kamilajznik
10.05.2019 3 z 5

Za me takovy prumer...horsi prumer...
Dle anotace jsem cekala neco jineho, napinavejsiho. I zacatek byl celkem fajn, ale pak se to desne vleklo a prislo mi to zmateny...divny...za me nic moc...

lacinq
28.04.2019 4 z 5

Námět skvělý, první třetina až polovina knihy výborná, četla se jedním dechem, napětí se stupňovalo, žádné zbytečné odbočky. Zhruba od poloviny je kniha trochu rozvleklá kvůli přepisům rozhovorů z youtube, ačkoli chápu, proč tam tyto přepisy byly a že jsou důležité. Ke konci se několik hlavních hrdinů proměnilo v detektiva Colomba a k odhalení došlo až příliš snadno. Nicméně poslední kapitola, lépe řečeno poslední dvě strany vymažou plytkost přechozích stránek a za to přidávám jednu hvězdičku, to jsem opravdu nečekala. Kniha mi přijde čtivá a je dle mého o dost lepší než Dívka ve vlaku a o něco lepší než Žena v okně.

evasamankova
14.04.2019 4 z 5

Jako vždy od Sophie Hannah - čtivá detektivka. První polovina knihy mi však přišla o notný kus zdařilejší oproti té druhé, v níž se postupně vytratilo kouzlo jednoduchosti včetně atmosféry klasické detektivky, a začalo se to zbytečně zamotávat, až do poslední kapitoly a posledních odstavců, které měly říct... Co vlastně? A ví to vůbec sama autorka...?
První část mě chytla svou lehkostí a přesvědčivostí, druhá část mé nadšení poněkud ochladila svou těžkopádností a zbytečným propletencem.

Michaellla
09.04.2019 2 z 5

Nuda.
Začátek dobrý, poutavý rozjezd knihy mě zaujal. Pak už to byly jen nesmysly, přepisy YT videí děs, nudné dialogy, nesympatické postavy...
Nuda.

sadlo
03.04.2019

Není špatná, výborná na dovolenou, zaujme obsahem, zápletkou.

kneslova
17.03.2019 5 z 5

Tak mě se kniha líbila a přišla mi dost napínavá. Co bylo rozvláčné, byly přepisy videí na youtubu, to jsem jen tak přelítla, ale dobrý nápad auzorky , bestseller- může být, tak 4,5 hvězdiček, ale dost mě to bavilo, a taky za úplně poslední kapitolu knihy dávám pět