Neviděli jste Melody?

Neviděli jste Melody? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400042/bmid_nevideli-jste-melody-JFF-400042.jpg 3 155 56

Cara je matkou dvou odrostlých dětí, když se však znovu ocitne v jiném stavu, manžel i obě děti se k jejímu těhotenství staví spíš lhostejně. Zklamaná přístupem svých nejbližších se Cara rozhodne zmizet z Anglie do luxusního rezortu v Americe, aby si zde ujasnila, jak tedy dál. Sotva však přijede, začnou se dít divné věci. Nejprve ji recepční pošle do pokoje, kde už někdo bydlí, a následně se začnou šířit řeči, že se tam objevila Melody – dívenka, která měla být před sedmi lety zavražděná svými rodiči, ale jejíž tělo se nikdy nenašlo. Když se Cara o onen příběh začne zajímat, úplně ji pohltí. Co se tehdy doopravdy vlastně stalo?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Did You See Melody? , 2017

krevetka79
21.01.2021 4 z 5

Zajímavý příběh...
Příjemně se četl, ale jako thriller bych ji neoznačila:-)
Ale je napínavý i to proložení rozhovory z TV show mi přišlo dobré.

jiri9568
26.12.2020 3 z 5

Dobre se to cetlo a bylo to napinave, ale melo to zvlastni konec

Surikata369
11.09.2020 2 z 5

No asi takhle... myšlenka a nápad na knihu dobrý, ale to zpracování, průběh odhalování příběhu skrz nějakej pořad v televizi a celkově ty postavy v knize a jejich chování.... No víc jak dvě hvězdy určitě nedávám a knihu opakovaně nevyhledám.

Kočička911
31.08.2020 2 z 5

Bylo to divný..
Ne tak ani děj ale styl psaní.. A hlavně určité výrazy mě trhaly žíly.

sabca
15.06.2020

Knihu jsem začala číst, ale protože mě neupoutala a ještě mě ovlivnily záporné komentáře, které zde jsou, tak jsem ji odložila.

DominaCZ
27.05.2020 1 z 5

(SPOILER) Tak jako představení se číšníka, jeho napřažená ruka a poté zamávání směr k jejímu břichu a výkřik VÍTEJ MIMÍSKU V ARIZONĚ! mě rozsekaly.
No...v podstatě jste vše vypsali. Mně bylo celkem jedno, zda tam ta holka je / není, policejní pátračky, televizní hovory, čachry s těma dvěma ženskejma šéfka vs. její přicmrndávačská poddaná anebo ta, byť tam měla úlohu, otravná Tarin. Mě zajímala v podstatě ta bydlenovská blbá těhule.

V podstatě to byl roztahanej příspěvek na mimibizaru nebo někde facebooku.
SPOILER!
Roztáhla hnáty, nechala to do sebe narvat naholo a pak se nas*ala na NĚJ, že je v tom. Odjela za těžký prachy bavit se do resortu, kde se neschopně potácí a diví se i přístroji na opalovačák a netrefí nikam ani dle GPSky. Pořád tuny pocitů, otázek, váhání a rozepisovaček. Konec všeho končil stejně: ať si řikaj co chtěj, já to děcko chcu. Takže nač to všechno? Dupnout si mohla nahlas a doma v Anglii, nač dělat borku takhle v duchu ve svý hlavě u bazénu v USA, no ne?
KONEC.

Autorka je prý topka a všici ji žerou a bývá oceňovaná. Hm moc nevím zač. Podle hodnocení tady to nevypadá moc žhavě.

Iveta1711
12.04.2020

Knihu jsem v půlce odložila.Možná se k ní vrátím,ale ted to nejde.Uplne jsem se u ní trápila a to přečtu hodne.

Anna 13
01.02.2020 3 z 5

Kniha, kterou jen tak neodložíte. Čtivost jí odepřít opravdu nelze.
Ale musíte se smířit s tím, že spoustu věcí během čtení prokouknete nebo vás napadnou poměrně brzy. The Sunday Telegraph píše o její nemilosrdné nepředvídatelnosti, ale to je vážně k smíchu. I poslední věta titulní postavy je předvídatelná...
Vadil mi špatný překlad. Vadilo mi, jak nepravděpodobné rozhovory postavy vedou. Stačí toho z pusy vypustit tolik, že by je v realitě již třikrát někdo přerušil. Je to rušivé...
Myslím, že to občas mělo i díry a někdy to zase bylo příliš průhledné. Jindy se zase tři strany řešilo něco nezáživného a téměř nepodstatného. Škoda.

Příběh je ale mnohovrstevnatý. Odehrává se v atraktivním prostředí, postavy jsou zajímavé - obzvlášť Bonnie a Tarin. Hlavní hrdinka je těžce uchopitelná a občas může lézt na nervy. Bavil mě, jak byl celý případ mediálně vykreslen. Rozhovory z televizních studií dodávaly příběhu šťávu.
Celá detektivní zápletka není vůbec špatná. A dokonce se mi líbila i ta prazvláštní pachuť, kterou v nás poslední stránka knihy zanechá. Jen kdyby nebyla tak očekávaná.

Celkově to shrnu takto: myslím, že s knihou můžete strávit hezké odpoledne, čtení má tempo a vás opravdu zajímá, jak to dopadne. Na druhou stranu je v něčem kniha nedotažená, atmosféra je poměrně slabá a málokdy se stane, že by vás děj šokoval. Ale na mysl mi nepřišla myšlenka, že bych knihu snad odložila a nudnější pasáže nastoupili jen tehdy, když se objevili detektivové a FBI. Nevím, zda mi kniha zůstane v paměti. Ale za nejhorší thriller bych ji asi neoznačila. Četla jsem již mnohem otřesnější.
Průměrná záležitost, která neurazí ani nenadchne.

Hasko
31.01.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla,ale od půlky už mě nebavila. Rozepsanou,, televizní show,, jsem přeskakovala. Nedůležité informace, vleklé....a ten závěr? Překombinované ,a že by si všechno únosci vymysleli a unesli dítě od milujících rodičů....?

ArwenAragorn
05.01.2020 2 z 5

2,5 *
Ale no tak! Tady bylo hodně nesmyslů a nedomyšleností, směrem k závěru to exceluje. Hvězdičky jsou za námět a čtivost, nudit se nebudete.

Keporkakyně
29.12.2019 odpad!

Sama hlavní hrdinka o sobě prohlásí, že je pitomá a nezodpovědná. A "kupodivu" má pravdu. Jak má člověk fandit takové HUSE??? Navíc i ostatní postavy jsou hloupé a celkově je příběh nezajímavý a těžko uvěřitelný. Souhlasím s Martasek5 - nedalo se to číst.

lusidka7636
16.12.2019 2 z 5

Kniha mne neoslovila,zápletka nebyla až tak špatná,ale styl jakým byla napsaná...mohlo by to být lepší, vzhledem k tomu,že podobných scénářů je až až.Dávám jenom tři hvězdy.

Martasek5
11.12.2019 odpad!

Tak tohle se nedalo číst...

mili0278
28.10.2019 1 z 5

Větší blbost jsem dlouho nečetla a to dokážu přečíst téměř vše. Hlavní hrdinka mě popouzela, měla by jít fňukat do výměny manželek. Dvě hvězdy za vcelku slušný námět.

invocation11
28.10.2019 1 z 5

Ne. Neviděli (jsme Melody) a ani mě to nebavilo. Hysterická hlavní hrdinka, naprosto nesympatické postavy, tupí policajti všeho druhu, spousta rádoby hluboce spletitých vztahů, luxusně nudný superúžasný rezort jak z (americké) reklamy, tolik náhod pohromadě, že se člověk nemůže přestat smát a všichni, co si hrají na Hercula Poirota… Zkráceno a jedním slovem – za mě prostě – NE.

LucaR8
23.10.2019 4 z 5

První půlka knihy měla spád a tempo. Druhou půlku mi kazily vleklé, nudné a i celkem nepodstatné pasáže z YouTube. I tak jsem byla celkem překvapena s celkovým rozuzlením. Příjemná oddychovka

jasmína
16.10.2019 5 z 5

Hodně zajímavá i napínavá kniha, konečně začínám spisovatelce přicházet na chuť.

Januli
07.10.2019

Posledni kapitola knihy mi tak trochu zamotala hlavu, ale jinak se kniha četla dobře. Možná trochu prekombinovane.

Janapek
02.09.2019 5 z 5

Kniha byla super :-D

L.Helena
22.08.2019 4 z 5

Sice není na plný počet *, ale knížka se mi dost líbila. Dobře se čte, příjemné prostředí, zajímavý příběh, přiměřená dávka napětí, pochybnosti na závěr...