Nevhodný návrh

Nevhodný návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466011/bmid_nevhodny-navrh-4QU-466011.jpg 4 1160 193

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s „krásným princem“. Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji coby nemanželského potomka odsoudila do role služebné a zachází s ní jako s otrokyní. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí přímo pohádkově. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

An Offer From A Gentleman , 2001

gryffindorgirl
29.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Budu upřímná. Za mě nejslabší díl z prvních třech. Nějak mi nesedla inspirace popelčiným příběhem a zatajování Sophiiny totožnosti - upřímně, kdyby Sophie Benedictovi řekla kdo je už při jejich druhém setkání, ušetřili bychom se dalších asi 200 stran Sophiinina vnitřního rozporu. Tenhle motiv autorka využila v prvním díle u Simona a tam mi to přišlo ještě docela přijatelné.
Ani samotný Benedict mi nebyl sympatický. Neustálé omílání toho, jak nechce být jen hejsek jsem věřila Anthonymu, kterému to “hejskovství” čišelo z očí ale u Benedicta jsem tomu prostě nějak nevěřila.
Podtrženo sečteno, díl se četl moc hezky, jako předchozí dva, ale zápletka za mě nic moc. Neurazí, nenadchne.

LilyGorch
22.05.2022 2 z 5

"Popelce" Sophii, sirotkovi po hraběti Beckettovi, se podaří proklouznout na maškarní ples lady Bridgertonové, kde stihne okouzlit samotného Benedicta Bridgertona. Než však ples skončí, musí se Sophie zase vrátit zpět domů, aby mohla posluhovat své nevlastní matce a sestrám. Ani Sophie, ani Benedict na svoje osudové setkání ale nedokáže zapomenout..

cérka
16.05.2022 5 z 5

Ááaach, to bylo tak pohádkové, neškodné, milé, jednoduché a přesladke! Prostě Brigertonovi! Co jiného tady čekat ;)

A takovou knihu jsem právě teď moc potřebovala. Skvělé jsem se pobavila a trochu vypla hlavu. Ano, i já tady viděla přímou podobu s Popelkou (až na tu trochu erotiky) a vůbec mi to nevadilo.

Pokud to někoho pohoršuje, doporučuji zvolit jinou knihu, či období života. Mě osobně by ještě před pár měsíci nenapadlo sáhnout po podobné knize.
Člověk míní, pán Bůh mění aneb nikdy neříkej nikdy ;)
Super relax!

klaudia2722
16.05.2022 2 z 5

Seriál patrí medzi moje obľúbené. Uf, ale tie knihy... Tie sú ako presladená limonáda. Keď už čítať podobný žáner, tak radšej voliť Valeriu Bowman a sériu Hravé nevěsty. Tam sú aspoň nejaké vtipné dialógy a príbehy sú spracované oveľa lepšie.

helenkan
16.05.2022 5 z 5

Opět jsem si vychutnala další díl. Tentokrát v hlavní roli Benedikt. Mě ta rodinka Bridgertonových prostě baví. I když jsou to svým způsobem pohádky. Ale,kdo by je neměl rád. :-)

Karola050716
11.05.2022 3 z 5

Tahle série bude asi moje guilty pleasure. Je to naivní, je to otřepané, ale je to neuvěřitelné čtivé a já si to užívám, když potřebuju vypnout.

Petass
26.04.2022 4 z 5

Je to jednoduché, naivní, předvídatelné, s ohraným popelkovským motivem a i přesto jsem ji četla do dvou do rána a nemohla se odtrhnout... Prostě mě to baví! Špičkování sourozenců Bridgertonových dodává příběhu šmrnc, mám je všechny ráda. No a ti jejich pohlední a chápaví mladí muži s hnědými kadeřemi... Ach... Sem s dalším dílem!

Lovana
25.04.2022 4 z 5

Potřebovala jsem z důvodu nemoci sáhnout po něčem jednoduchém, nad čím nebudu muset přemýšlet a bude mě to bavit a sáhla jsem naprosto správně, Příběh rychle ubíhal, toto je snad ještě více než předchozí dva díly pohádka pro dospělé. Velmi ráda jsem se opět setkala nejen s Benedictem, ale také celou rodinou Bridgertonových a některými vedlejšími postavami. Více mě bavila druhá polovina knihy, kde jsme se právě více setkali s Benedictovou rodinou.
Myslím, že pokud vás bavily předchozí dvě knihy z této série ani tady nesáhnete vedle.
Já bych hned po dočtení nejraději rovnou sáhla po dalším dílu, který ale zatím nemám doma, takže bohužel... Na následující dvě knihy se velmi těším, zejména teda na pátý díl S láskou, Eloise.

Hodnocení 4*/5*

monika_v_trapu
22.04.2022 4 z 5

Popelka v dospělejším kabátku, bez střevíčku a se špetkou zamotanosti a dramatu k tomu. Za mě další super oddechovka a díl Bridgertonových. S každým dílem mám tuto sérii radši. Je to předvídatelné, šablonovité, plné klišé ale tak dokonale u toho člověk vypne mozek a odpočine si, že to líp popsat ani nejde. Je to i poměrně návykové a prakticky hned po dočtení druhého dílu jsem sahala po tomto třetím a teď po dočtení mám chuť pokračovat zase dál. Čte se to samo!
Pokud jste vyloženě zastánci jen kvalitní literatury se spoustou duchaplných a hlubokých myšlenek a po dočtení knih máte rádi pocit, že vám kniha něco předala, tak tohle nebude nic pro vás. Ale pokud přijdeme z práce, máte pocit, že vám bouchne hlava a potřebujete chvíli nemyslet vůbec na nic, tak tahle série je pro vás jako dělaná! Pokud vám nevadí romantika sladká jak přezrálý jabka a nějaký ten peprnější odstaveček k tomu - hurá do toho a dopřejte svému mozku chvíli bez práce. Věřte mi, on to ocení a vy taky!

Nelasp
19.04.2022 5 z 5

Benediktův příběh spolu s tím Eloisiným jsou dva, na něž se v seriálu těším nejvíce, jedná se doslova o pohádku, ale člověk musí občas vypnout a v tomto ne vždy hezkém a příjemném světě znovu alespoň na chvíli uvěřit, že dobré konce a láska existují.

Ráďa505
19.04.2022 2 z 5

I mě se zalíbil seriál na netflixu a říkala jsem si, že se musím podívat po knížce (která bývá ještě lepší). Nezačala jsem ale správnou knihou. Chtěla jsem vědět jaký příběh bude třetí - a ten mě bohužel neoslovil. Příběh "Popelky" jsem vůbec nečekala a nějak mě za srdce nechytil. Takže jsem knihu dočetla, ale vím, že se k ní v budoucnu vracet nebudu. Určitě zkusím, ale další příběh - třeba bude lepší.

Sansli
16.04.2022 4 z 5

Nebylo to špatné:) Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, protože tak to prostě u téhle série je. Nenudíte se. Je to jednoduché, čtivé a pro odpočinek jako stvořené. Ale po krásném začátku připomínajícím pohádku o Popelce, přišel trochu slabší prostředek a musím říct, že zatímco Sophie jsem si hned oblíbila, k postavě Benedicta jsem si musela hledat cestu. Přišel mi totiž trochu neodbytný.
Nejvíc jsem si ale stejně užívala kapitoly, kde byli i ostatní členové Bridgertových. Když jsou pohromadě, nemá to chybu. I proto se mi dost líbila spíše druhá polovina knihy, hlavně posledních šest kapitol.
A i když jsem slyšela, že tenhle díl by měl být lepší než předchozí, tak se omlouvám, ale nesouhlasím. Bylo to hezké, ale dvojka "Vikomt, který mě miloval" zatím vede:)

preny
16.04.2022 4 z 5

Musím říct,že zpočátku mě kniha vcelku zklamala,protože mi to přišlo jako pohádka o Popelce,ale díky bohu,že jsem to nevzdala a knihu dočetla.

petra5588
12.04.2022 1 z 5

A když dojdou nápady, zkus variaci na Popelku. Zdá se to jen mně, nebo už je třetí díl jak přes kopírák? V prvních dvou byly aspoň celkem vtipné dialogy, ale tady bohužel už ani to ne...

Loriss
10.04.2022 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že někdy budu psát hodnocení na tento žánr, ale přiznám se, že i já jsem propadla kouzlu netflixovské adaptace a ty dvě série pozlátkového guilty pleasure s puncem politické korektnosti jsem slupla jako malinu.
A tak nastal čas podívat se po předloze a zjistit, jak to bylo dál. Předně musím říct, že Julia Quinn je opravdu dobrá spisovatelka, styl psaní má šmrnc a spád a i prvoplánový příběh Popelky je napsán zajímavě. Obvykle v knihách nesnáším peripetie spojené s rozvětvenou rodinou, ale tady jsou ty postavy a jejich příběhy tak vzájemně propletené, že to nejen neruší, ale je to prostě zábavné.
Pouze závěr už byl na můj vkus moc cukrkandlový a těch vyznání nehynoucí lásky trochu moc.. Ale co, skutečný svět je plný nepředstavitelných hrůz a někdy je fajn plout si na růžovém obláčku. Celkově tedy v rámci žánru je to nadprůměrné dílko.

zuzi1162
10.04.2022 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl. Těším se na další.

janka2000
03.04.2022 4 z 5

Třetí díl série Bridgentonovi je o Benedictovi, druhé dítě v pořadí (jména ddětí jsou za sebou dle abecedy). Jeho příběh mi připomíná popelku. Dost klišé, ale autorka si s tím dobře poradila. Moc hezký napsáno.

Ka.Kubi
28.03.2022 5 z 5

Opět a znovu skvělé. Tato autorka má opravdu talent na to vtáhnout vás do děje a prostě knížku nemůžete odložit. Děj připomíná pohádku o Popelce,ale to mu vůbec neubírá na kouzlu právě naopak !

pat4157
20.03.2022 5 z 5

No tak, aby bylo jasno. Sto lidí, sto chutí. Za mě byl tento díl moc pěkný. Nebylo tam tolik vtipných scén jako v předchozím díle, ale smutnější příběh si tolik humoru nežádá.

mina_harker
28.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Tento díl patřil k nejslabším v sérii. První část, evokující Popelku na plese, byla fajn. Až do momentu, kdy hrdinové dorazili na Moji chatu. Pak ale začal Benedict Sophii nechutně uhánět, neváhal ji vydírat, pořád na ni někde číhal - takhle si sympatického romantického hrdinu nepředstavuji. Konec ve vězení byl dost ušitý horkou jehlou.