Nevhodné!

Nevhodné! https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467399/bmid_nevhodne-fl4-467399.jpg 4 619 119

Stačilo jedno žhavé video pořízené na dovolené s přáteli a Ireland Saint Jamesové přišla domů výpověď pro nevhodné chování. Po devíti letech, kdy dřela dnem i nocí, aby se na svou pozici dostala, nestála firmě ani za osobní rozhovor. Plná vzteku a povzbuzená vínem se rozhodne napsat CEO společnosti, Grantu Lexingtonovi, co si o něm myslí – rozhodně ale nečeká, že by jí kdy odpověděl! Grant je zvyklý střídat ženy a na žádnou z nich se nevázat. Peprný mail od prostořeké Ireland v něm ale probudí nečekaný zájem...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Inappropriate , 2020

Lee7
29.09.2021 4 z 5

Jedu menší maraton spisovatelky a můžu jen říci, že psát umí. Drama nechybí a i když tahle byla těžší než jiné, líbila se a humor na začátku byl vynikající. Pak už šlo jen o koule

Laf
28.09.2021 4 z 5

Na knihu jsem se těšila. Navnadila mne na ní anotace, ale bohužel jsem byla trochu zklamaná. Ze začátku je kniha dost humorná a líbilo se mi špičkování mezi hlavními postavy, ale potom to postupně nabíralo spád dolů. Něco tomu prostě chybělo. Tímto nechci říct, že kniha je špatná. To nikoli. Má dobrý příběh, který plynule utíká. Za přečtení to stojí a kdo již četl něco od této autorky, ví, do čeho jde. Ale na plný počet hvězdiček to tentokrát nevidím :)

Nikyna8
25.09.2021 5 z 5

Dalsi nádherná kniha od této spisovatelky, od které se nedá odtrhnout. Moc se mi líbila.

Terez25
25.09.2021 5 z 5

Na knihy od Vi mi obvykle stačí 48 hodin, někdy i méně. Tato nebyla výjimkou. Je to hlavně proto, že její knihy se čtou velmi dobře, jsou krásným útěkem z reality, žhavé scény potěší a fantazie se rozběhne na plné obrátky.:)
Nicméně k její knihám se budu vždy ráda vracet a těšit se na nové.

petraLI
24.09.2021 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale poslední dobou těm knihám něco chybí, a tato není výjimkou. Ze začátku dobré, ale pak se to nějak sekne, a pak už se to jen vleče. Ireland mě neskutečně rozčilovala. Pořádně nevěděla co vlastně po Grantovi chce, takže přečteno, ale už se k ní znovu nevrátím.

astra3
23.09.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale ani výborné.

georginaa
23.09.2021 5 z 5

Moc se mi líbí, když žena řekne svůj názor, stojí si za tím a chlapa s tím překvapí natolik, že je z toho paf. Není jako ostatní, nenechá si nic líbit a klidně ho pošle někam i když je ředitel. A to ho imponovalo, žádná si na něj netroufla, tím si ho získala. Nikdy nevíš koho potkáš a koho zaujmeš natolik, že dokáže i změnit svoje názory, zvyky a vlastně všechno přehodnotit.

evineckY
19.09.2021 5 z 5

Sice mi v hodně bodech tato kniha připomíná padesát odstínů, přesto je úplně jiná a stejně krásná . Hodně lidí vidí jenom plytký sex a nevnímá hloubku, problémy, které se v příběhu řeší, ale taky radosti a štěstí. Moc se mi to líbilo.

Není duhy bez deště.

„V pohádkách bývá krásný princ a padouch.
Život není tak černobílý. Někdy je krásný princ obojím.“
„Já… já to nechápu.“
Grant zavrtěl hlavou. „Nechci, abys byla zklamaná.“
„Ale proč bych měla být zklamaná?“
„Ireland, jsem ten typ, co vodí ženské do bytu, ve kterém nebydlí, aby je tam ošukal.“

Teď si uvědomuju, že ne všechny dobré věci, co život přináší, jsou jednoduché. Někdy jsou ty nejlepší věci komplikované, ale přesto krásné a stojí za všechno riziko. Nepotřebuju sledovat východy nebo západy slunce, abych věděl, že na světě existuje něco dobrého. Mám tebe.“

pch1976
18.09.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře, rychle.Knihy typu červené knihovny prvoplánově nevyhledávám, ale pro zpestření občas po nějaké sáhnu. V rámci tohoto žánru hodnotím jako velmi zdařilé. Velmi pěkná odpočinková kniha, ideální na deštivé odpoledne.

Dela90
17.09.2021 5 z 5

Pecka! Ví Keeland prostě nikdy nezklame. To byl tak krásný a dokonalý příběh, plný romantiky, bolesti, vášně. Prolínání současnosti s minulost mě snad nikdy neomrzí. Na tuhle knížku a na její dva hrdiny budu ještě dlouho vzpomínat.

Ála1968
15.09.2021 5 z 5

Wau,to byl nářez.Bylo to dojemné,romantické.....a zároveň děsně smutné,i když na začátku jsem se hodně nasmála.Prostě mělo to grády.

jeny-v
11.09.2021 4 z 5

Tak jo, možná ze všeho je nejhezčí ten chlapík na obálce, dost mě rozhodily překlepy, přehozené věty, špatné skloňování přídavných jmen, opakování slov atd. Začátek knihy je parádní díky korespondenci mezi hlavními aktéry, ale pokračování mi přišlo nedotažené a šité "horkou jehlou". Místo opakujících se erotických scén bych raději četla romantické nebo úsměvné dialogy mezi Ireland a Grantem. Bavily mě vedlejší postavy - kamarádka Mia, sestry Kate a Jillian ( založení komise pro zlepšení pracovních podmínek žen), děda (s koulema), babička (donucení dělat Santu) i Malý bratr Leo. Neotřele bylo popsané fungování Nadace Pia o adoptování z náhradní péče. Vsunutá tragická minulost Granta a Lily je smutná - "Bylo mi líto, že si myslí, že není schopen lásky".

Toledo
10.09.2021 3 z 5

Když jsem si přečetla popis knihy, čekala jsem trochu něco jiného, ale kniha byla překvapivě slušně napsaná a mělo to i hlubší myšlenku než jen bohatého šéfa a mladou nezkušenou slečnu. Příjemné zpestření, ale musím dát jen 3*, protože to bylo na mne až moc "klidné". Mám v těchto knihách ráda trochu víc akce a napětí.

Anna195
06.09.2021 5 z 5

Opäť ďalšia prečítaná kniha od autorky, ktorá ma bavila od začiatku do konca. Príbeh veľmi dobre plynul a ani raz som nezaznamenala hluché miesta. Áno, znovu tu máme tému šéf a zamestnankyňa, ale tento príbeh skrýva v sebe omnoho viac než len túto tému.

Obe hlavné postavy si ma hneď získali. Keďže je príbeh písaný z oboch pohľadov mohla som lepšie pochopiť hlavné postavy a vcítiť sa do nich. Ireland bola typ nebojácnej ženy, ktorá si ide za svojimi snami a nedá sa nikým a ničím zastrašiť, a aj keď mala veľmi ťažkú minulosť, tak dokázala nájsť vo svojom živote chuť žiť ďalej. Toto je presne typ ženskej postavy, ktorú v knihách obľubujem, pretože to nie je žiadna naivka, ale presne pozná svoju hodnotu. A Grant? Tak ten ma s každou prečítanou stranou viac a viac prekvapoval, najmä čo sa týka vecí, ktoré dokázal urobiť pre Ireland. Bol to jednoducho muž činu.

Grant tiež nemal peknú minulosť, pretože zažil niečo, čo ho veľmi zasiahlo. A túto jeho minulosť autorka spracovala v niekoľkých útržkoch, no musím sa priznať niektoré kapitoly z jeho minulosti bolo veľmi ťažké čítať. Ale vďaka týmto kapitolám som mohla lepšie pochopiť jeho správanie a aj jeho rôzne reakcie. Medzi Ireland a Grantom to hneď od začiatku iskrí a samozrejme, že príbeh má aj niekoľko vtipných momentov, ako napríklad e-mailová komunikácia na začiatku medzi Ireland a Grantom, na ktorej som sa veľmi dobre pobavila.

Knihu môžem jedine odporučiť, pretože sa nejedná len o klasickú kancelársku romantiku, ale skrýva v sebe dôležitú tému a veľkú silu odpustenia.

ladyka
05.09.2021 3 z 5

Knížkám s obálkami svůdných (za mě tedy spíš rádoby) alfasamců se vyhýbám velkým obloukem,od doby,kdy jsem ze zvědavosti přečetla 50 odstínů šedi (a místy dost trpěla,ne až tak kvůli obsahu,ale hlavně provedení). Do této knihy jsem se pustila ani nevím proč- asi hlavně ze zvědavosti,protože dle žebříčku nejprodávanějších knih za 7/2021 erot.romány jednoznačně vedou (což příliš nechápu). Musím přiznat,že knihu jsem přečetla rychle a zjistila,že není až tak povrchní a jen o hormonech a samé klišé, jak jsem čekala-tedy aspoň v originále mi to tak nepřišlo,v češtině bych ji nejspíše ocenila méně. Chemie mezi hrdiny fungovala,občasné vulgarismy (napasované programově) mi sice nesedly,ale nebylo jich zas tolik, zápletka docela podařená,byť rozhodně ne originální (bohužel). Suma sumárum-podobné literatuře se budu nadále nejspíš vyhýbat a pokud se budu chtít ponořit do romantickovášnivých vod, tak raději sáhnu po C.Hoover,která to umí podat rozhodně lépe. Dávám 2,5*.

petulkapeta
05.09.2021 5 z 5

Moje teta říkávala, že žal se dost podobá plavání v oceánu.
Za lepších dnů můžeme plavat na vlnách s hlavou nad vodou a na tváři
cítíme slunce. Ale za zlých dnů se voda rozbouří a je obtížné nenechat se
stáhnout pod hladinu a utopit. Jediné, co s tím můžeme udělat, je stát se
dobrými plavci.
Ale já věděla, že existuje i další způsob, jak se udržet na hladině – najít si
záchranný člun. Byla jsem malá, když jsem tragicky ztratila matku a teta se
pro mě stala právě tím člunem. Nevěděla jsem, jestli má Grant takový
záchranný člun, ale říkala jsem si, že možná, možná se nic neděje bez
příčiny a možná je řada na mně, abych se tím člunem stala.

„To bylo v minulosti. Teď si uvědomuju,
že ne všechny dobré věci, co život přináší, jsou jednoduché. Někdy jsou ty
nejlepší věci komplikované, ale přesto krásné a stojí za všechno riziko.
Nepotřebuju sledovat východy nebo západy slunce, abych věděl, že na
světě existuje něco dobrého. Mám tebe.“

Pro mě skvělý přiběh, Granta jsem chapala,odpuštění vždy nemusí jit,natož aby zapomněl,takovy zažitek z hlavy člověk jen tak nevymaže..ale nahradit špatné vzpominky šťastnými je super řešení což Ireland udělala .

knihomolkaL
28.08.2021 3 z 5

Příjemný romantický příběh. Dějová linka se mi líbila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale tentokrát mi čtení fakt hodně kazila neskutečně velká řada překlepů. Štve mě to, jelikož je to stále častější a fakticky to ubírá na kráse příběhu, kterému autor věnuje tolik lásky a úsilí.

kacenka6144
23.08.2021 4 z 5

Od autorky už jsem četla lepší knížky. Plně souhlasím s názorem Tesset - bylo to trochu jako na houpačce.

Tesset
23.08.2021 4 z 5

Chvílema super, chvílema už trošku nuda. Dost mě bavily kapitoly z minulosti. Jinak asi taková průměrná, četla jsem už od autorky lepší.

Majka1979
22.08.2021

Autorka ma určite nesklamala. Tak ako aj jej ostatné knihy, aj táto ma dostala. Dokonca sa mi zdalo, ako keby v tom príbehu bolo niečo viac.

Ireland, dievča, ktoré je neskutočne ambiciózne, drzé a vždy vie, čo chce. V živote to ľahké nemala, ale nikdy sa nesťažovala a snažila sa robiť všetko tak ako najlepšie vedela.

Grant, majiteľ firmy, kde Ireland pracuje. Raz ju vyhodia, ona mu napíše mail a tým sa začne ich neštandardný vzťah.

Nič však nie je také jednoduché ako da zdá.
Práve Grant má za sebou niečo, cez čo sa nevie preniesť.
Bude pre neho Ireland len jednou z tých žien, ktoré ho obšťastnia a potom ich pošle preč? Alebo to bude predsa len niečo viac?

Ako však zamieša karty jej nehoda a zistenie, s ktorým sa hlavne Grant musí nejako vysporiadať?

Príbeh určite stojí za prečítanie. ;)