Nevhodné!

Nevhodné! https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467399/bmid_nevhodne-fl4-467399.jpg 4 619 119

Stačilo jedno žhavé video pořízené na dovolené s přáteli a Ireland Saint Jamesové přišla domů výpověď pro nevhodné chování. Po devíti letech, kdy dřela dnem i nocí, aby se na svou pozici dostala, nestála firmě ani za osobní rozhovor. Plná vzteku a povzbuzená vínem se rozhodne napsat CEO společnosti, Grantu Lexingtonovi, co si o něm myslí – rozhodně ale nečeká, že by jí kdy odpověděl! Grant je zvyklý střídat ženy a na žádnou z nich se nevázat. Peprný mail od prostořeké Ireland v něm ale probudí nečekaný zájem...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Inappropriate , 2020

tanecnica
09.02.2022 4 z 5

Super oddechovka. Moc jsem se bavila. Vtipné dialogy, slušný příběh. V rámci žánru super volba, autorka má svůj styl a standard a opět nezklamala.

Leniii
31.01.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka, velmi čtivá…neurazí, nepřekvapí, ale postava dědečka se mi velmi líbila

moudivlacek
24.01.2022 5 z 5

Pro někoho pouhé plácání o erotice, pro mne zas o něco víc. Příběh dvou lidí, kteří nemají jednoduchou minulost, přesto se k ní oba postavili čelem, oba měli u sebe lidé, kteří jim "nabídli" ruku v nouzi nejvyšší. Ale i přesto není vše tak jednoduché, jak to vypadá.
A i když se zdá, že hlavní hrdina Grant je boháč, který si prostě jen užívá, velmi brzy pozorný čtenář pochopí, že má v srdci díru, která se těžko hojí. A i když strašně moc touží po hlavní hrdince Ireland, není to tak snadné. Láska hory přenáší, ale někdy jí musí pomoci sám člověk - třeba tím, že bude se dívat do budoucnosti a dá šanci svému srdci přijmout do něj další lidi.
Co dodat víc? Asi nic, jen to, že já si tuto knihu užila a určitě se k ní někdy vrátím.

etell
08.01.2022 3 z 5

Kniha neublíži, ale neviem či sa k tomuto príbehu ešte vrátim.

Mistylady
05.01.2022 4 z 5

Jako všechny knihy od Keeland i tahle byla velmi čtivá, obracela jsem jednu stránku za druhou a brzo jsem byla na konci. Líbilo se mi prolínání minulosti se současnosti, na můj vkus ta minulost mohla být kratší, ono bylo celkem jasné, co se stalo. Hlavní hrdinka je drzá, sebevědomá, jde si za svým snem. Trochu mi tam chybělo víc chemie mezi hlavními hrdiny, ale tak zase každá kniha nemusí být úplně prošpikovaná sexem :D Báječný byl dědeček.

Arsi007
02.01.2022 2 z 5

Tohle byla totiž ta nejhloupější romanticko erotická kniha, kterou jsem kdy četla.

Nejen přihlouplé a nekonzistentní chování hlavních postav, nejen senilní dědeček, který měl dodat příběhu dávku roztomilosti, přičemž jediné, čeho jste se dočkali byl pocit trapnosti, ale především pokus o flirt a navození vzrušení, který vás dokázal nažhavit asi tak jako mikrovlnná trouba po deseti letech nepřetržitého rozmrazování masa - bezúspěšně.

Pardon, přirovnání mi nikdy moc nešla. Ale jistě mi dáte za pravdu, že je to pořád lepší než: ,,Naplním tě žhavou lávou..." nebo "Budeš se udělávat na klacku..." a nejlepší ze všeho: "Mohl bys mě drandit všem na očích.."

Ne! To nechceš!

Nejhorší je, že jde podle mě o zprznění originálního textu. Nedovedu si představit, že se tohle dá přeložit do angličtiny. Sečteno, podtrženo tohle bylo hodně slabé a opravdu nedoporučuji.

IG: @hanybooks

Vknihách
28.12.2021 3 z 5

Túto autorku nemám až tak načítanú. No keď zbadám meno Vi viem, že to bude vtipná oddychovka. Aj bola! Najmä keď sa ku koncu knihy hlavná hrdinka premenovala z Ireland na Irmu,to som kukala ako puk(asi bolo veľmi zložité preložiť vetu s vyskloňovaným menom Ireland- stačí zmeniť slovosled a jazykolam s menom by bol fuč aj bez premenovania postavy). Taktiež je pre mňa zábavné,ak je hlavná hrdinka opísaná úplne inak,ako ju znázorňuje postava na obálke. Napriek tomu, vtipné boli aj konverzácie medzi "Irmou"(haha)a Grantom, či jej spolubývajúcou. Veľmi ma zaujímalo, čo bolo dôvodom Grantovho správania. Tušila som čo sa asi stalo,kedy a prečo,no aj tak ma ten osudný moment doslova ochromil. Zavrela som knihu a predstavovala si,ako je niečo také možné… prečo k tomu muselo dôjsť?! Tiež mi nejde do hlavy láska 12-14 ročných detí, ktorá vydrží do dospelosti(ale ja som z tých, čo by mali pochybovať asi najmenej :D). Hlavná zápletka mi žiaľ bola zrejmá,odkedy vyšli z reštaurácie. Presne som vedela čo, kedy a ako sa stane a taktiež,ako to dopadne. A tu mi to vadilo. Naozaj,pri niektorých knihách si poviem WAU,ZMÝŠĽAM AKO AUTORKA! Tentoraz to bolo pre mňa- VÁŽNE?!TO UŽ NIČ LEPŠIE NEBOLO V PONUKE? Žiaľ, občas sa to stane.

janina66
28.12.2021 4 z 5

Taková příjemná a oddychová pohádka. Opět ta záhadná a smutná minulost a dojemný konec. Už jsem četla lepší od autorky.

alzbeta4340
19.12.2021 5 z 5

Pohodové čtení. Ve svém schématu nepřekvapující, jen je pokaždé to trauma z minulosti trochu jiné a tentokrát mi bylo Granta opravdu líto. Ale kromě sentimentu je kniha i plná vtipu, obzvlášť začátek je opravdu legrační.
4,5 hvězdičky

Ren95
28.11.2021 4 z 5

Začátek knihy byl skvělý, pak už to byla trochu nuda, ale furt to bylo příjemné čtení, ke kterému se ráda v budoucnu vrátím.

luzajickova
15.11.2021 5 z 5

Opět tu máme Vi, jak nečekané (haha), její styl psaní mě tak uhnal, že jí nemůžu přestat číst a každá kniha od ní je pro mě blaho, miluji každý její příběh, každému samozřejmě sednout nemusí ale mě sedla perfektně. Každý příběh má něco do sebe, teda alespoň podle mě.. je to jen čistě můj názor. Grant měl pernou a smutnou minulost, protrpěl si toho dost, i když jsem to neprožila nějak si to dovedu představit a musí to být opravdu strašné, proto chápu že Grant odpustit Lily nedokázal, také bych to nedokázala, nemoc nebo ne prostě je to hrozné.. jasně je to jen kniha ale příběh mě pohltil jako by to bylo reálné. Líbilo se mi jak Ireland byla svá a ten email mě dostal.. prostě napsala co si myslí, tak to má být, i když my v reálném životě tohle psát rozhodně nesmíme, jinak by jsme letěli úplně a nikoho by nezajímalo jaký důvod k tomu máte, šef by takto ohleduplný jako byl Grant rozhodně nebyl. Děda Granta když si nemohl vzpomenout na slovíčko tak řekl KOULE! to bylo skvělé, nasmála jsem se u toho i samozřejmě ukápla slza.

SBH
06.11.2021 odpad!

To chci opravdu tak mnoho? Milý bože knihomolů, prosím o jednu (nebo raději víc) romantiku, která bude přiměřeně chytrá, vtipná, zábavná a uvěřitelná.
Tahle to bohužel nebyla.
Nechala jsem se nalákat anotací a nadšenými komentáři zde. Chyba, velká chyba, obrovitánská. Zápletka zněla zajímavě, ovšem byla vyřešena na prvních deseti stránkách a poté se půlku knihy nedělo nic. Drama v závěru, ještě ke všemu barvotiskové a ploché, to nemohlo zachránit.
Nejsem proti schématům, co nového taky pořád vymýšlet, ale každá obehraná klička musí být něčím ozvláštněna, což se tady nestalo. Ale děj, když jsme u toho, byl skoro nejmenším problémem.
Co bylo nejhorší? Jednoznačně stylistická úroveň textu. Pravopisná chyba v každém odstavci, nesmyslné věty, používání špatných tvarů zájmen či nevhodných předložek. S tím souvisí křečovité a strojené dialogy.
Dostávám se k hrdinům. Grant přesně odpovídal typu ulízaného ňoumy, který koukal z obálky. Nanicovatý, ufňukaný slaboch s atraktivním zevnějškem a spoustou peněz. Hrůzostrašného, nebo aspoň respektu hodného šéfa nepřipomínal ani jednu řádku. Takže Irsko. Když jsem viděla „nadpis“ první kapitoly, měla jsem dojem, že se autorka spletla, ale to víte, Američani jsou hodně divní. Irsko představovala blondýnu jak vystřiženou z plakátu, nezajímavá, stereotypní, celou dobu mi mohla být ukradená. Devět let dřela, aby získala slušnou pracovní pozici, pak ale neváhá ani vteřinu a hupne do lože s generálním ředitelem. Její profesionalita je přímo vzorová.
Popisy erotických scén ve mně vyvolávaly pocit trapnosti a znechucení. Především kvůli nim jsem knihu chtěla několikrát odložit nedočtenou. Zvládla jsem ji jenom proto, že jsem tak blbá a koupila si ji.
Jak říkám, chyba, velká chyba.

Lofda
05.11.2021 4 z 5

Další z řady pěkných příběhů, zklamaná rozhodně nejsem, na druhou stranu ale nemůžu říct, že by byl tenhle příběh výjimečný. Šéf a přidrzlá podřízená, tajemství v minulosti, šmodrchanec, trochu přisladit na závěr a přidat epilog.. V rámci žánru o hvězdičku lepší než průměr, dostala jsem přesně to, co jsem od autorky očekávala ;-)

johana3160
21.10.2021 4 z 5

Nebylo to dokonale, ale bylo to oddechove cteni. Konecne chlap, kterej je ochotnej mluvit o minulosti, i kdyz samozrejme to nejhorsi/nejdulezitejsi si nechal na konec. Ona celkem normalka (na tenhle druh lit.) celkove proste dalsi kniha Vi:)

ZHrdinka
20.10.2021 4 z 5

Tady mi neco chybelo. Zacatek byl super, ale pak chybela jiskra. A urco by byl super epilog.

knihomolkaJani
11.10.2021 5 z 5

Další pěkná jednohubka. Nečekejte nic světoborného, kniha je hezká s jednoduchým příběhem, a čte se velmi dobře. Granta mi v některých kapitolách bylo opravdu líto, zaseknul se v jemu nelehkém období, ale naštěstí potkal Ireland a ta je velmi přátelská, chápavá.

Myška43
09.10.2021 5 z 5

,, Můj bratr je jako ústřice. Je pevně uzavřený a možná se nikdy neotevře, nebo možná budeš ten, komu se podaří ho uvolnit a otevřít. Pokud k tomu dojde, můžu ti slíbit, že uvnitř najdeš perlu."

Další ,,perla" od mé nejoblíbenější autorky. Jak já miluju její knihy. Není potřeba se více rozepisovat. Kdo jede na stejné vlně jako já, tak tenhle příběh ocení.

,,Všichni máme za sebou nějaké vztahy, které ovlivňují to, jak se díváme do budoucna."

veronika9761
06.10.2021 3 z 5

Klasicka keelandova, ctu ji mezi tezkyma titulama jako oddech. Nikdy nezklame.

tittanie
02.10.2021

Poslední dobou mám šťastnou ruku na výběr knih.
Tahle se velice dobře četla. Mezi postavami to jiskřilo. Líbilo se mi i prostředí a že kniha nebyla jenom o vztahu Granta a Ireland.
Občas to bylo i vtipné. Knihu můžu doporučit.

lihate
30.09.2021 5 z 5

"V pohádkách bývá krásný a padouch. Život není tak černobílý. Někdy je krásný princ obojím."

Knihy od Vi jsou sice označené jako erotické romány, ale já miluju, že nikdy nejsou jen o sexu. Často mají nějakou dramatickou zápletku, něco, co jim přidává na hodnotě... A tahle kniha je toho důkazem. Začala skvěle a tolikrát jsem se dlouho u knihy nesmála, jako tady u té. Četla se neuvěřitelně rychle a lehce. Líbilo se mi, že narozdíl od jiných příběhů na to nehupli hned, ale nejprve se poznávali.
Příběh, který doprovází Granta je hluboký a bolavý. Jeho bolest je občas téměř hmatatelná a ve čtenáři vzbudí dost lítosti. To, co Lily provedla je hrozné, ale na druhou stranu není jasné, zda si toho je vůbec vědoma.
To, jak k sobě přistupovali s respektem a jak se oba snažili netlačit ve správné chvíli na druhého, bylo krásné.

"Moje teta říkávala, že žal se dost podobá plavání v oceánu. Za lepších dnů můžeme plavat na vlnách s hlavou nad vodou a na tváři cítíme slunce. Ale za zlých dnů se voda rozbouří a je obtížné nenechat se stáhnout pod hladinu a utopit. Jediné, co s tím můžeme udělat, je stát se dobrými plavci."