Nevěsta železného krále: Cesta za láskou Kunhuty Uherské

Nevěsta železného krále: Cesta za láskou Kunhuty Uherské https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48854/nevesta-zelezneho-krale-cesta-za-laskou-kunhuty-uherske-48854.jpg 4 34 10

Po bezdětném manželství se zestárlou chotí Markétou pomýšlí král Přemysl Otakar na právoplatného dědice českého trůnu. Na první pohled se zamiluje do dcery uherského krále a vyrazí se slavnostním průvodem na hrad Děvín žádat o její ruku. Odměřená kráska ho stejně jako předešlé nápadníky odmítne a králi nezbude než hledat jinde. Z Děvína však s prázdnou přece neodjede...... celý text

jindrich7442
01.10.2021 3 z 5

Nechci si stěžovat, věděl jsem do čeho jdu... :-D ale tolik historických fópá je snad i na tento druh románu příliš... čteno kvůli výzvě...

malýčtenář
18.09.2021 4 z 5

Jako vždy autorka nezklamala. Čtivý příběh z naší minulosti. Člověku se chce věřit, že skutečně asi takto probíhaly dějiny. Škoda, že pravda asi bude jiná.

Morana107
27.06.2020 2 z 5

No, nedá se říct, že by mě tato kniha nějak extra dostala. Už jsem od této autorky četla pár knih, ale tato je bohužel jedna z těch slabších. Je to škoda, protože český král železný a zlatý, Přemysl Otakar II., byl velký panovník, který by si jistě zasloužil kvalitnější zpracování. Poněvadž když jsem dočetla, tak jsem si říkala, co jsem to vlastně četla? Červenou knihovnu, historickou knihu, detektivku? Myslela jsem, že se v knize setkám s více věcmi, které se staly, né ty, které se nestaly. Přemysl je v knize vyobrazený jako mladé ucho, které neví, co chce. Neví, co je láska a jeho vyplašenost je až dojímavá vzhledem k tomu, že po mnoho let udržoval milostný poměr s Anežkou z Kuenringu, díky níž byl v té době již čtyřnásobným otcem. Ještě více jsem se musela smát, když Přemysl začal při večeři ustupovat králi Bélovi, to Přemysl byl vítězem bitvy u Kressenbrunnu a byl to on, kdo si tedy mohl diktovat podmínky a král Béla byl tím posledním, kdo by chtěl vyprovokovat další spor.
Příběh mi připadal takový záplatovaný. Přemysl a Kunhuta dosáhli svého, jenže ouha, my jsme teprve na straně 80, možná ani ne. Takže tam šoupneme nájemného vraha, který sice překvapí na konci knihy svou identitou, ale motiv se zdá velmi nevěrohodný, zamotaný a nepravděpodobný. Na můj vkus mohlo být i té erotiky méně, ale uz jsem zjistila, že autorka právě toto rozepisuje raději než historická fakta. Dvě hvězdy musí stačit.

jaja1989
17.06.2015 5 z 5

Miluju příběhy o Přemyslu Otakorovi II, stejně jako u Vondrušky se zde objevuje romantika a i záhada prostě dokonale, ikdyž v realu by se to asi stát nemohlo:(

vitek.sk
16.11.2014 4 z 5

Upřímně řečeno uznávám, že tato kniha je možná béčková a braková. Ano, ale sympatická je mi už jen tím, že se na rozdíl od spousty jiných dle mého názoru brakových knih nesnaží hrát něco jiného ani nám nikde nejsou vnucovány její kvality. Čili když to srovnám například s knihami Browna, Coelha nebo Rowlingové, tak se mi tahle knížka zdá superkvalitní. Člověk jako já, který čte obvykle odborné vědecké věci potřebuje občas odpočinkové čtení. A co se týče středověku, tak období Přemyslovců je jedno z mála které mi něco říká. Historické nepřesnosti neřeším, není to učebnice. Ve výsledku tedy dávám za 4 hvězdičky.

cecilka2
31.10.2014

Odpočinkové čtení

irousek9
17.09.2013 2 z 5

Přečetla jsem dosud tři knihy od této autorky,ale tato se mi zdá nejlsabší,spíše by se hodila do Červené knihovny. Romány s historickou tématikou si vybírám proto,že miluji historii,a většinou mi přinesou čtivě napsanou knihu,ale založenou na skutečném historickém příběhu dané osoby nebo osob. Nesnáším proto slaďáky a imaginární příběhy.které nejsou pravda. Kdo má ovšem rád pěkné romantické počtení,v tomto případě,proč ne,tato kniha je jinak napsaná v tomto duchu pěkně...

Sarah01
02.04.2013 2 z 5

No, nevím, co si o knížce mám myslet.....sice jsem ji přečetla během jednoho večera, protože rozuzlení bylo až na konci, ale vzhledem k tomu, že mě spíš zajímají opravdu historické souvislosti, tak knížku odhaduju spíše pro náctileté.

Joudinka
15.03.2012 5 z 5

Velmi pěkné odpočinkové čtení

jitkanovacova
18.08.2011 5 z 5

Zatím nejlepší knížka mojí oblíbené autorky. Četla jsem od ní čtyři knížky a tahle mě prostě nadchla. vřele všem doporučuji, nejedná se jen o prostoduchou červenou knihovnu, i když milovníci romantiky si přijdou hodně na své ;)