Nevěsta z Filipín

Nevěsta z Filipín https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209852/mid_nevesta-z-filipin-209852.jpg 3 7 4

Filipíny jsou pro většinu z nás jen vzdálenou a neznámou ostrovní zemí rozkládající se kdesi v Tichém oceánu. Jerry, postarší snílek, kterého přitahují ženy stejně jako dobrodružství a nebezpečenství, si mladou nevěstu Arlene přivezl právě odtud, z ostrovů obestřených kouzly a tajemstvím. Společně s hlavními hrdiny příběhu se autorka pokouší některá z nich poodhrnout a nechat nahlédnout do života, zvyků a tradic této nádherné, ale chudé a nepokoji zmítané země. Zároveň odkrývá peripetie multikulturního partnerského soužití a vnitřní i společenské obtíže, které s sebou nese.... celý text

Vydáno: , Eroika

lenka6751
07.04.2021 3 z 5

Knížku jsem přečetla celou a byla zajímavá. Mohla být však obsáhlejší, zajímal mne hlavně život nevěsty Arlene a její názory na naši zemi, této části se mohl autor věnovat více.

tisha8409
25.06.2015

Ať už aktéři knihy reagovat budou nebo ne, také musím říci, že mne toto moc nezaujalo...asi právě pro popis suchopárné reality a nesouladu. Přijde mi to prostě jako když si dědek nabalí ne moc hezkou, ale prostě EXOTICKOU holku, aniž by věděl, do čeho tím pádem leze.
Popisy pouze jedné strany Filipín, klasika v podobě mladé holky nalípnuté na zahraničního chlapa, jejich logicky vyplývající potíže ... spíš cestopis nebo deníček této "rodiny" ...

blanka0635
02.05.2015 4 z 5

Právě jsem dostala do své pošty odezvu na komentář od samotných hrdinů knížky a myslim, že je natolik zajímavá, že si ji dovoluji přetlumočit.

Von: Jaromir Kubias [mailto:jkubias@hotmail.com]
Gesendet: 1. května 2015 19:51
Betreff: RE: komment (nedari se mi pripojit primo)
Ze nezaujala ? Probehla jen "letem svetem?" Mozna to lezi prave v tom? Ja jsem byl naopak prekvapen jak autorka vylicila beh zivota na Philippinach! Kniha tolik zaujala i moji manzelku, rodilou Philippinku,ktera diky mne umi castecne cesky, ze se rozhodla v cestine jeste vic zdokonalit. Nesnasim velky slova, trvalo by ji to jiste dalsi 2 zivoty nez by mluvila cesky plyne, ale ta kniha ji proste chytila za srdce. Nevim, jak to jinak rict.
Celou ji prelouskala zprvu se slovnikem a moji pomoci a ted ji cte znovu. V tom romanu se nasla, tvrdila, ZE Z NEJ CITI I VUNI DOMOVA. Mohu doporucit kazdymu, koho jen trochu zajima tahle uzasna a slozita zeme. Jerry, Arlene

Marceles
10.01.2015 3 z 5

Knížka mě nezaujala, proběhla jsem ji jen tak letem - světem. Z velké části se jedná o popis života na Filipínách, chyběl mi děj s příběhem.