Nevěsta byla v černé kůži

Nevěsta byla v černé kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122811/nevesta-byla-v-cerne-122811.jpg 4 89 11

Noční strana série

Hluboko v tajném srdci Londýna se pod příkrovem věčné temnoty skrývá Noční strana. Je tady pro všechny, které svědí něco, co nutně potřebuje poškrábat. Ale vězte, že do ní vstupujete na vlastní riziko. Její veselí obyvatelé totiž mohou být stejně nelidští, jako jejich chutě… Já se jmenuji John Taylor. Na Noční straně jsem doma. Nevybral jsem si ji. Vlastně jsem se z ní pokusil uniknout. Ale vrátil jsem se zpátky. A teď to vypadá, že jsem získal práci na plný úvazek (ke své současné profesi soukromého očka) jako Walker, nový reprezentant Autorit Noční strany – a na obzoru je i svatba. Beru si svou životní lásku, Suzii Střelkyni, nejobávanější lovkyni odměn Noční strany. Jenomže na Noční straně není nic tak jednoduché. Rozhodně ne život. Než budu moci říct ‚Ano‘, musím ještě vyřešit svůj poslední případ jako soukromý detektiv – a první jako Walker. Oba tyto úkoly by bylo mnohem snazší splnit, kdybych nebyl na útěku před svými přáteli i nepřáteli. A kdyby moje nastávající neměla v úmyslu inkasovat tu fakt velkou odměnu, co vypsali na moji hlavu…... celý text

Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Polaris

The Bride Wore Black Leather , 2012

Zelený_Drak
Zelený_Drak
24.02.2020 2 z 5

U posledního dílu už se mi Noční strana docela zajídala, takže mě nijak nemrzelo, že bude poslední. Autor si udělal reklamu na Hledače duchů a Tajné dějiny, odehrál s Johnem poslední představení a dal čtenáři zakončení hodné hollywoodské produkce. Ne, že bych si to neužila, ale avšechny ty soudné dny mi začínaly splývat dohromady. Jak už tu bylo napsáno, autor stále opakuje tytéž chyby, ale závěr série je to důstojný.

pavel.2
pavel.2
30.05.2019 3 z 5

Dost jsem zvažoval 4 hvězdičky. Je úžasné, jak autor dokázal celou 12-tidílnou sérii udržet zajímavou a zábavnou. Jedna hvězdička dolů za častá prakticky identická opakovaná jak něco našel a pak už bylo tou nejjednodušší věcí něco udělat, a pak popisy Noční strany které jsou taky v každé knize stejné. A druhá hvězdička dolů, protože přeci jen k dokonalosti tomu něco málo chybí - první díl byl úžasný orgasmus originality a zábavných popisů, což se během dalších knih vytratilo (a jinak to snad ani není možné) nahrazeno akcí a rozšířováním tohoto zajímavého světa.
Shrnuto: skvělé oddechové čtení, od kterého se jen neradi odtrhnete :-)

ziriant
ziriant
24.08.2018 4 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série a tak to má být, pokud jde o díl poslední. Konečně jsem si přišla na své. Námětem až tolik nového nebylo, autor si jede po stále stejné vlně, ale přišlo mi, že se stylistikou a propracovaností si více vyhrál a tak to lépe odsýpá. Noční strana je moje srdcovka, i když jsem ji nikdy nehodnotila příliš vysoko. Je to jeden z krajů, kde jsem jako čtenář vyrůstala, a na to se nezapomíná.

Eillen
Eillen
28.05.2018 5 z 5

Krásné rozloučení s Noční stranou. Ač jsem po knize sahala s tím, že už mám "přeTaylorováno", dokázal mě autor zase vtáhnout do děje. A děkuji autorovi za ten nejlepší svatební dar, který mohl Taylorovi dát. Ve chvíli, kdy mi došlo, kdo se v kostele objevil, na chvíli jsem nedokázala číst dál. Vědomí, že mám možnost naposledy možnost být v jeho přítomnosti... Prostě rozloučení jak se patří.
Tak tedy sbohem Johne, Suzzie, Alexi a i vy všichni ostatní, kteří jste mi dovolili nakouknout na Noční stranu. Žít bych tam nechtěla. Ale pokud někdy najdu vchod, rozhodně se zastavím u Podivínů na sklenku nebo dvě.

tereza1198
tereza1198
02.02.2018 4 z 5

John Taylor v bílém trenčkotu stojí proti světlu, aby zachránil temnotu a Noční stranu pro ty, co ji potřebují. Pronásledován přáteli i nepřáteli. Jeho zlá pověst mu tentokrát spíš uškodila a on si užívá poslední noc svobody trochu krvavě a netradičně. Hezké zakončení příběhu. Mnoho postav se ještě naposledy ukáže, aby Johnovi popřála nebo ho zkusila bodnout do zad. Sbohem, Johne....

Líbila by se mi kniha o bratrech Zapomnění. To je opravdu dynamické duo - někdy trio. A je jedno, že je jeden z nich mrtvý.

Potěšily mě odkazy na další série - hlavně Droodi, které mám ráda a jejich série u nás nikdy nevyšla celá. Snad k nám celá jejich série propadne nejbližším časovým skluzem.

Mayaku
Mayaku
02.07.2017 4 z 5

S Johnem Taylorem, tím frajerem v bílém trenčkotu, co má nadání k nalézání věcí a čaj rád tak černý, že v něm koroduje lžička, jsem se poprvé setkala asi před deseti lety. Jeho styl nebyl dokonalý, ale přesto mě jeho příběhy z odvrácené tajné strany Londýna něčím oslovily a já se na Noční stranu vždy (s tu většími, tu kratšími prodlevami) ráda vracela, abych se tam znovu a znovu setkávala se známými ujetými postavičkami dotvářejícími její kolorit. Je to důstojné zakončení jedné ságy, ale i tak mi budou staří známí od Alexe Morriseye, přes Mrtvého Chlapce, až po Břitváka Eddieho asi trochu chybět.

Etule
Etule
26.10.2015 5 z 5

Příběhy detektiva Johna Taylora si mě získaly na plné čáře. Po přečtení dvanáctého dílu, jsem věděla, že se mi po něm bude stýskat. Autor má velice specifický smysl pro humor, který nemusí sednout každému, ale mě se trefil do noty naprosto dokonale. Mnohokrát mě téměř rozplakal smíchy, u posledního dílu mě dokonce donutil plakat v autobuse (tentokrát však ne smíchy). Noční strana rozhodně stojí za přečtení.

Kerdix
Kerdix
07.03.2014 5 z 5

Ze začátku se to docela táhlo, ale jak stránky ubývali, děj se rozeběhl až jsem se najednou ocitla na konci. Pro mě samotnou byli poslední dvě kapitoly nejlepší. Nerada se loučím s Noční stranou. Hrozně mě mrzí, že je to poslední kniha ze serie. Bohužel, nic netrvá věčně.

Senza Jenka
Senza Jenka
19.01.2013 4 z 5

První polovina mě trochu nudila, přišla mi málo zajímavá, málo vtipná, žádný spád... Druhá půlka už byla víc "ve stylu". Je to pěkný a asi nevyhnutelný konec jedné éry, ale bude mi po Noční straně smutno.
Jen redakční práce poněkud odfláknutá. Co je to za obrat: "aby jí jazyk zůstal KDE patří"??? A nebyl jediný!

lanusinka
lanusinka
09.01.2013 5 z 5

Pěkný závěr... Jenom doufám, že se Green na Noční stranu ještě někdy vrátí, to prostředí mě uchvátilo...

HTO
HTO
12.06.2012 5 z 5

Podle plánů autora poslední díl Noční strany, a nutno říct, že jde o důstojné zakončení. Především jde o díl, který se na rozdíl od pár předchozích dá číst: Taylor je sice pořád stejně trochu protivný tím, jak se vytahuje (já osobně jsem měl na rozdíl od Jestřába a Rybářky vždycky trochu potíže s tím, uvěřit autorovi, že je to takové eso) a jakým způsobem (to jest občas těžko uvěřitelným) švindluje, ale tady je to naštěstí ve stínu toho, že knížka obsahuje jednak úvodní příběh, který velmi povedeně míchá do knihy narážky na další autorovy série a hlavní příběh se odehrává na pozadí půvabně vykresleného Léta lásky hippies, skoro celou dobu je s Taylorem Julien Advent, kterého je skutečně těžko si neoblíbit a objevuje se vůbec spousta postav z celé série (především Břitvák Eddie a Mrtvý chlapec, který je obzvláště vtipný), pasáže, kde se popisuje Noční strana, a které mají v sérii tendenci být repetitivní, jsou plné dobrých vtipů a skutečně famózní Greenovy imaginace, a vůbec: přečetl jsem ji včera na jeden zátah místo fotbalu bez nutkání ji odložit. Snad autor opravdu skončí a nedočkáme se toho, že, jako jiní, začne psát třeba o Taylorových dětech. Vzhledem k tomu, jak se autorovy vesmíry prolínají, třeba se ale ku prospěchu věci John se Suzií mihnou někde jinde.

Josef Hořejší, jehož překlady mám rád, odvádí i tady dobrou práci, až na jednu drobnůstku, která českým překladatelům (nebo redaktorům) stále dělá potíže: Wind in the Willows česky není Vítr ve vrbách, ale Žabákova dobrodružství.

Kniha Nevěsta byla v černé kůži je v