Nevěra

Nevěra https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220313/bmid_nevera-g2b-220313.jpg 3 701 157

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Argo

Adultério , 2014

Andreali
09.11.2015 3 z 5

Toto (chování, pocity, přemýšlení Lindy) pochopí asi jen ten, kdo prožívá něco podobného (alespoň vzdáleně), co hlavní hrdinka. Někdo, kdo má v hlavě zmatek stejně jako ona a neví, na kterou stranu jít. Někomu takovému tato kniha něco dá a třeba i pomůže pochopit sebe samého...

Floriška7
08.11.2015 4 z 5

Mně se líbila, jiná než ostatní jeho knihy, ale odpočinková, čtivá.

Dymond
26.10.2015 3 z 5

Nebylo to nejhorší, ale čekala jsem víc...

dusty
03.10.2015 2 z 5

Kde je tvá imaginace, kde je tvé magično? Škoda, že se Coelho rozhodl psát romány pro ženy. Tady se naše cesty rozcházejí.

daasa
29.09.2015 4 z 5

Mně se kniha líbila, i když jsem asi jediná, koho neiritovala hlavní hrdinka. Kniha je jiná, než ostatní od Coelha, ale připadala mi nesmírně čtivá, přečetla jsem ji za pár dní. Typická pro Coelha je až v závěru. Jinak je to zamyšlení nad životem, láskou, smyslem života....a nechybí i ta moudra. Nuda to nebyla vůbec, já četla téměř jedním dechem.

Evikju
03.09.2015 2 z 5

Podle zdejších komentářů jsem usoudila, že to nic moc nebude, ale chtěla jsem to sama zhodnotit. K čemu jsem došla? Na zadek jsem si z toho nesedla a měla jsem problém to přečíst. Celá moje rodina co hodinku poslouchala "To se nedá, to nedám". Důvod? Pro mě to nemělo hloubku, když už jsem si chvilkama říkala, že ji chápu, že možná vím proč se tak chová, tak to bylo něčím zabito. Jeho krásné myšlenky se v této knize moc neobjevují a pokud ano, tak to zas usekl. Bohužel se mi tato kniha nelíbila jako jeho dřívější díla a začínám se bát, že jeho další výtvor bude ještě horší..Možná už skončila jeho krásná éra..kdo ví

Sarri
28.08.2015 4 z 5

Nevěra se od Coelhovy původní tvorby trochu liší. Podle mého je to nejspíše asi pojetím tématu a tím, že je ten příběh až děsivě aktuální. Myslím, že mistrně skloubil styl vyprávění s mentalitou a vnímáním světa hlavní hrdinky a to nejspíš dokáže čtenáře odradit, protože Linda není úplná sympaťanda. Jenomže ať už je jakákoliv, ať už dělá cokoliv, v jistém smyslu jsem jí pochopil a myslím, že jsem dal i to, co tím chtěl básník říci. Kniha se taky četla docela pěkně, i když některé pasáže působily rozvlekle a trochu i zbytečně. Nevěra mě nenatchnula tak jako jiné Coelhovy knihy, ale nemám ani velké výtky a ani mě nějak výrazněji nezklamala. 4/5

svetlanava
03.08.2015 1 z 5

Po všech přečtených knihách od tohoto autora hodnotím tuto jako nejmíň zajímavou,dočetla jsme ji, ale nenašla jsem v ní jiskru.

magdice
22.07.2015 2 z 5

Hlavní postava, která neví co chce, ale chce to, chybí něco, přitom má vše co chtěla..no krásně popsaná ženská, pokud to měla být jako výstraha pro pány, aby nahlédli do ženského nitra, well done. Zbytek textu nudný, styl psaní pořád stejný, moudra poučná, ale v malém množství, no rozhodně se ke knize nevrátím. Chyběla jí šťáva.

lucy.sankova
15.06.2015 2 z 5

Achjo, kde je ten můj milovaný Coelho, tenhle to není! :( Kniha mě zklamala a to jsem se na ni obzvlášť těšila... Jediné, co mě zaujalo, byly bezpochyby moudra, která se v knize objevují ...

Jitaku
15.06.2015

Bohužel jsem knihu ani nedočetla, nelíbil se mi vůbec styl psaní, nebavila mne. Po padesáti stranách jsem to chtěla vzdát, přidala jsem ještě dalších padesát a poté knihu odložila.

Antares
14.06.2015 2 z 5

musím priznať, že táto Coelhova kniha ma trochu sklamala. od začiatku ma hlavná postava iritovala a ku koncu som ňou už pohŕdala. trochu to zachraňovali niektoré úvahy a na konci načrtnutie o láske a pod., ale v celkovom kontexte nudná knižka... možno to časom prehodnotím a zmením názor, no v tejto chvíli je to za dve hviezdy

LenZa28
10.05.2015

jo- na jednu stranu kniha plná mouder. Ale ta jsou bohužel zasazena v nanejvýš nudném kontextu příběhu. Byť jsou některé jeho knihy pro mne "biblí", tak tento žánr - ani nevím co napsat. V momentě, kdy mne příběh už malinko zaujal, to utnul jedním slovem. Jen z úcty k jeho jménu nepíšu, že je to brak :-/ Spolu s Vítěz je sám ukládám knihu na úplný konec knihovny.
Tož tak za mě..

nickym
29.04.2015 4 z 5

Líbí se mi nenucené životní moudra, které jsou nenápadné a zakomponované v příběhu. :)

Ewik
23.03.2015 2 z 5

Knihu jsem měla problém dočíst. Neskutečně mě iritovala hlavní hrdinka, která přesto, že měla vše, po čem může člověk toužit, stále chtěla víc a přitom pořádně ani nevěděla co. Neskutečně mi to vadilo. Radši sáhnu po jeho jiné knize.

alabra
23.03.2015 4 z 5

V této knize bylo od všeho trochu, hrst tohoto, hrst tamtoho. Trocha současných problémů, trocha nudy, náboženství, jiných duchovních názorů, politiky, novinařiny, vše zamícháno a propleteno, soustředěno na pocity ženy, která má všechno a stejně má pocit, že jí ujíždí vlak a láska v mnoha podobách. Může se toto potom číst jednoduše?

janulka1310
16.03.2015 2 z 5

První kniha od Coelha, kterou jsem měla problém dočíst :( Vůbec jsem neporozuměla tomu příběhu ani stylu psaní..hlavní postava mě chvílemi úplně iritovala..ale asi zřejmě takoví lidé jsou a možná zažívají podobné příběhy...nicméně mě knina nezaujala a ani nebavila...dojem na mě nechaly poslední dvě strany, z kterých jsem cítila některé Coelhovy hodnoty a to mě trošku uklidnilo :)

Allebith
02.03.2015 3 z 5

Nestalo se mi to poprvé, ale u Coelha mi to přijde jako vzácný případ. Zkrátka a dobře - zas tak moc se mi nezamlouvalo.
Ještě první část se dala trochu pochopit - hledání, únik z rutiny.. Ale jak už tady psalo mnoho lidí, nedokázala jsem se do knihy vcítit, vpravit, ani jinak vpasovat a ano, něco mi tam chybělo. Ta jeho jinde všudypřítomná poučnost, životní moudrost.. Jen to jen příběh o ženě, co si nevážila, co měla, ale těžko říct, jestli se vážně poučila.

Leusee
28.02.2015 1 z 5

Asi se mi ještě nestalo, že by mě hlavní hrdinka až tak moc iritovala. A jelikož hlavní postava je i vypravěčkou, četlo se mi to opravdu špatně. Byla jsem až znechucena jejím chováním a absolutně nešlo se do ní ani trošičku vcítit. Také jsem nebyla nadšená z konce, jelikož po všem co udělala, vyvázla bez sebemenších následků a ještě se to snažila trapně ospravedlnit filosofováním.
Takže za mě opravdu palec dolů.

lenka4434
26.02.2015 2 z 5

Nevím, v jaké náladě bych měla být, aby mi tato kniha sedla - číst o bohaté nádherné fifleně s dokonalou rodinou... Nepochopila jsem ji, což neznamená, že je to vína autora, a ani jsem si neužívala čtení