Nevěra

Nevěra https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220313/bmid_nevera-g2b-220313.jpg 3 700 157

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Argo

Adultério , 2014

Varvara
09.07.2016 3 z 5

Jak už tu někdo psal, hlavním hrdinům bych přidala aspoň tak 10-15 roků, to by víc odpovídalo dnešní době. Kniha se mi četla dobře, i když jednání některých postav mi místy přišlo nepravděpodobné. Téma chápu, pro spoustu lidí s existenčními starostmi je to asi o ničem, ale já jsem ráda, že vznikají i takovéhle knihy. O tom, že když člověk ve vnějším světě dosáhne snad všeho, co si lze představit, nezaručí to vnitřní naplnění/nepřebije to vnitřní prázdnotu. To si myslím, že bude v dnešní době stále aktuálnější.
Závěr se mi líbil.
Od autora jsem četla jen pár knih, a tak s ostatními nebudu tohle dílko srovnávat.

VeronikaU
21.06.2016 3 z 5

Téměř souhlasím s @mariposka ..
Ano, je to něco jiného než klasika od Coelha Alchymista, ale i přes negativní komentáře jsem se nenechala odradit a kniha se mi četla velmi dobře.

mariposka
16.06.2016 4 z 5

Kniha má hodně negativních referencí, ale mně tak špatná nepřipadala. Naopak, četla se mi dobře a bavila mě. Samozřejmě, je to dost jiný styl, než je u Coelha zvykem a spíše to vypadá jako by ji psala paní Coelho :-) I když v pár pasážích a rozmluvách o Bohu a o lásce jsem Coelha poznávala.
Knihu doporučuji spíše zralejším ženám, které už "ví". Není pro mladé idealistky, ty by ji pravděpodobně nepochopily.

"Sama sobě dávám dárek, jaký si po tolika letech dobrého chování zasloužím."

"Měl jsem ty nejlepší úmysly: znovu prožít začátky naší lásky. Ale je něco takového možné? Ovšemže ne. Jsme už zralí lidé. Teď žijeme pod tlakem, jaký jsme dřív neznali. Musíme neustále disponovat základními prostředky k zajištění vzdělání, zdraví, stravy. O víkendu se snažíme bavit, poněvadž to dělají všichni, a protože se nám nechce z domu, myslíme si, že s námi něco není v pořádku."

Janina94
11.06.2016

Velké zklamání.. Jak už tu pár lidí psalo, opravdu to psal Coelho? Radši si znovu a znovu přečtu "Veronika se rozhodla zemřít" než toto.

Platýz
30.05.2016 3 z 5

Pro mě nejslabší knížka od Coehla, kterou jsem četla.
Chtěla jsem si jí koupit, ale myslím, že stačilo vypůjčení. Škoda.

romana3473
29.05.2016 2 z 5

Každých deset minut jsem se musela znovu podívat na přebal knihy, zda čtu opravdu Coelha...
Jeho nejméně povedené dílo

alcaaja
09.05.2016 4 z 5

nemohu souhlasi s Klarinet muj chlap je schopen tu vetu pronest "Vážím si toho, že jsi se mi svěřila..

Klarinet
01.05.2016 1 z 5

Co to bylo? Coelho? Čtení knihy bylo jako posezení v kavárně s kamarádkou intelektuálkou, která pořád mele, všechno ve svém životě rozebírá dopodrobna, myslí si jak je úžasná a přitom je zpovykaná a nudná...Myšlenky, které vložil Coelho Lindě do hlavy jsou místy moudré, ale k jejímu charakteru neladící. Jo a ještě, takový muž jako Daniel neexistuje a nikdy pořádný chlap manželce neřekne: "Vážím si toho, že jsi se mi svěřila..a podobné blitky :)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Coelheho knihy mám ráda pro jeho moudrost a při tom lehkou čtivost. Nejenže se z nich mohu poučit, ale zároveň mně přinášejí radost z uvolnění a odpočinku u příjemné knížky. Nevěra mně zrovna perfektně sedla, protože v té době jsem prožívala v sobě podobné pocity, jako hlavní hrdinka a tato kniha mně byla velkým pomocníkem při srovnání si svých vlastních myšlenek a dost mně posunula. Takže za ní velké díky, pro mně byla super :-). Ale, jak už to tak u moudrých knih bývá, nemusí tato kniha zrovna sednout každému - záleží i dost na tom, v jakém jste momentálně rozpoložení a co v sobě právě řešíte. A stejně jako Bridu, bych ji doporučila ke čtení spíše ženám.

tlllk
18.04.2016 3 z 5

som zmätený, ak by to napísala žena, poviem si, že jednoducho nie je v mužských silách to pochopiť, ale takto .... siahodlhé filozofické monológy miestami prechádzajúce do gýču, ktoré aj tak pramálo korešpondujú s jednaním hlavnej hrdinky...

... zhodou okolností som po tejto knihe čítal "U řeky Piedra jsem ...", neviem či môže byť niečo odlišnejšie. Ak by som aj uveril jednej z nich, obe ukazujú že za peniaze napíše čokoľvek čo sa bude predávať....

liku
02.03.2016

super kniha

anansie
20.02.2016 3 z 5

Po moc dlouhé době jsem opět zkusila Coelha. Můj dávný dojem se nezměnil: rádoby filozofické rozjímání nad pocitem prázdnoty života vystavěný na dost banálním příběhu a ještě k tomu posazený do "rozmazleného" ženevského prostředí na mě nepůsobilo vůbec přesvědčivě. Knihu jsem po prvotním odložení nakonec dočetla, ale neustále jsem čekala, co že se to hlavní hrdince vlastně přihodí a jaký nový smysl svého života nakonec nalezne. Romantický závěr, že láska je odpovědí na vše, ještě více podtrhnul plytkost celého příběhu.

a2jana
20.02.2016 3 z 5

Také zklamání, první část knihy celkem nudná, hlavní hrdinka mi také nebyla moc sympatická, pak se to trošku rozjelo, ale konec takový nijaký....

slnick
18.02.2016 2 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila... Po delší době vymyšlený příběh bez autobiografie... Ztratila jsem se po několika stranách. Dál číst jsem se musela nutit a stejně ji nedočetla. Moc mě to mrzí...

Luca84
01.02.2016 2 z 5

Jsem hluboce zklamána a to jsem ta, kterou má tato kniha oslovit nejvíc - mladá matka lehce po třicítce žijící ve zdánlivě spokojeném vztahu. Pokud vás zajímá, zde moje recenze: http://blijanky.blog.cz/1602/knizni-recenze-nevera

Vladimíra
28.01.2016 4 z 5

Mrazilo mě - poznávala jsem své pocity.

Kalper
24.01.2016 2 z 5

Mé zklamání z Nevěry pramení z velice mělkého příběhu, který v knize hraje až druhé housle. Coelho se opájí různými „filozofickými“ úvahami a nechává hlavní hrdinku přežvýkávat vnitřní monology, které děj nikam neposouvají a o jejichž hlubším smyslu mám své pochybnosti. Celou recenzi naleznete na adrese http://www.kalper.eu/paulo-coelho-nevera-recenze/

kaca
24.01.2016 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem...její situace je k naštvání, stěžuje si a nemá proč...jenže tuhle "nespokojenost" lze převést do jakýchkoliv podmínek dnešního "západního stylu" života...dost mi pomohla uvědomit si vlastní "štěstí" mého 15-ti letého manželství a našla jsem i pár odpovědí na vlastní "krizi středního věku". Knihy dávají odpovědi a Coelhovi zvlášť...A je na nich krásné, oproti všem filmům, že dávají prostor pro fantazii a přenos do různých situací...doporučuji!!!, ale asi pro lidi, který už mají kus života odžitýho než pro ty s hlavou ještě plných pseudo-ideálů :)

ardetka22
17.01.2016 1 z 5

Knížky od P.C. mám moc ráda, ale tuhle jsem zkoušela dvakrát číst znovu a nikdy jsem nedošla dál než do poloviny knížky. Nešlo to. Tato kniha jako první byla zklamáním.

myjka
04.01.2016 2 z 5

Milujem P. C. a táto kniha bola veľké sklamanie.