Nevěra

Nevěra https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220313/bmid_nevera-g2b-220313.jpg 3 697 156

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Argo

Adultério , 2014

Nomia
Nomia
21.10.2018 2 z 5

Příliš filozofického ukájení se na úkor samotného příběhu. Tak jako i samotná hrdinka, která je znuděná, ubitá stereotyp, tak i já jsem takřka zalkla nudou při čtení.

Nepopírám, že se v Nevěře najdou některé zajímavé myšlenky, úvahy, nad kterými člověk i tak trochu podumá a leckdy i srovnává se svým životem, ale jako celek kniha nefunguje. A rozhodně není jedinou vadou na krása samotná hlavní postava, která mi opravdu k srdci nepřirostla, ale kamenem úrazu je právě neschopnost autora pořádně vtáhnout čtenáře do příběhu.

Orlok
Orlok
10.10.2018 odpad!

Nějak nevím, co k tomu říct. Četla jsem Veronika se rozhodla zemřít a považuji to za docela kvalitní dílo. No a potom jsem si vzala tohle...

NinaStikova
NinaStikova
11.09.2018

Jelikož tento žánr není zrovna můj šálek kávy, příběh se mi moc nelíbil. Je plný filosofických úvah o motivaci člověka, čímž mi dost připomínal díla Fitzgeralda, ale nedokážu říct, jestli je ta knížka dobrá nebo špatná. Zdržím se tedy zbytečného nízkého hodnocení.

Stanas513
Stanas513
03.09.2018 4 z 5

Nějak jsem popadla tuhle knížku, aniž bych tušila, že se v ní tak trošku najdu...

jes09
jes09
02.09.2018 5 z 5

Pokud se člověk oprostí od ostatních děl, tak se mi kniha líbila. Resp. je to téma dnešní doby což mě baví.

Marluksa
Marluksa
31.07.2018

Jsem za půlkou, ale víc už nedám. Zbaběle to vzdávám, protože jsem čekala podstatně víc. Sem tam mě zaujala nějaká ta moudra, ale samotný příběh i styl, jakým je psaný je pro mě dosti podivný. Nezajímavý, chaotický a zmatený. Zatím to nejhorší, co jsem od Coelha četla. Nehodnotím, protože není co. Možná se k ní jednou vrátím. :/

Petrush
Petrush
24.07.2018 1 z 5

Od autora jsem četla knih více, ale tato byla jednoznačně nejslabší. Četla jsem ji jako novinku po vydání a přišlo mi, jako by se autor snažil vydat každý rok před Vánoci novou knihu, a to za každou cenu - takže kvalita vypadá podle toho. Nedoporučuji.

MortRainey
MortRainey
09.07.2018 2 z 5

Uff, upřímně, měl jsem co dělat, abych se "nakopnul" knihu dočíst. Nuda, klišé nad klišé, doplněné filosofickými litaniemi a výlevy odkazující mnohokrát na Bibli. Tohle asi nebyl nejlepší výběr na seznámení s brazilským bestselleristou, ale nechtěl jsem hned začít Alchymista;-)
"Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe." Tak zní motto knihy (alespoň je uvedeno na přebalu). To je myšlenka příběhu jednatřicetileté Lindy, která po deseti letech manželství zní jako padesátiletá manželka, které pomalu a dobře končí její nudný život (dvě děti, dům na předměstí, kariéra úspěšné novinářky v předním ženevském deníku, bohatý a milující manžel). Chápu, že čím víc toho někdy člověk má, tak tím více se může nudit, zvlášť po pocitové stránce, ale. Ten příběh by se dal pojmout jinak. Musím souhlasit s jinými čtenáři, že opravdu není o nevěře. Je totiž o nudě, která se nedá řešit psychoanalýzou a předepsanými farmaceutiky. Bohužel, ta nuda se přenáší i na čtenáře a chtíči číst dál. Četl jsem lepší knihy o pohledu do ženské duše a upřímně i mnohými zatracovaný Viewegh to uměl ve svých knihách vyjádřit upřímněji a poutavěji.
Kdysi jsem četl, že Coelho tuto knihu sepsal z příběhů svých čtenářek a jejich zpovědí na sociálních sítích, takže pocitu "lepenice" se prostě nemůžu zbavit i když obsah knihy působí jednolitě.
Knihu (ne)doporučuji;-) a dvě hvězdičky za možnost pohledu do současné švýcarské a zvláště pak ženevské společnosti nejen "high class", kterou hrdinka knihy zastupuje.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
27.06.2018 3 z 5

Jak je mým krédem. V každé knize lze najít něco pozitivního, něco co buduje, něco co ukáže cestu ven z čehokoliv co svazuje nebo třeba jen něco vysvětlí. Takže dříve bych knihu odložila a už se s ní víc nezabývala. Já jí ale přečetla celou (a opravdu jsem se naučila nečíst mezi řádky, jak jsem mívala v oblibě, když mě nějaká kniha nudila). Navíc na straně 125 je kniha, která se mi hodí do Čtenářské výzvy bod č. 1 - Kniha, která byla zmíněna v jiné knize. To je dostačující pozitivum :)

Kralovna_Andy
Kralovna_Andy
11.06.2018 5 z 5

Jediná knížka, kde je hlavní hrdinka až přímo nesnesitelná.A tím je kniha asi zájimavá.

Aneleh
Aneleh
08.06.2018 3 z 5

Linda v knize trpí tak obrovskou vnitřní prázdnotou, až se bojíte, abyste se od ní nenakazili. Popravdě jsem se nemohla dočkat, až příběh dočtu. Tedy on to vlastně ani příběh není, spíše rozebírání pocitů hlavní hrdinky, jejího neustálého přeskakování od opravdové lásky k manželovi a pak zase k milenci. K tomu ještě neustálý strach, zda není psychicky nemocná, zvláště, když ji napadne to s těmi drogami - proboha! Žádná máma od dětí by se něčemu takovému nevystavila. Nakonec si to správné uvědomí, když si vyzkouší adrenalinový zážitek. Nevím proč Lindě nevěřím, že kdyby kniha měla pokračování, určitě by se v manželství zase začala nudit a hledala by si nové povyražení. Zřejmě proto, že je nejen citově nevyrovnaná, ale ani si lásky nedokáže vážit. Nelíbilo se mi, že zde chybí pořádný děj a také to, že Linda jako kdyby vůbec nevnímala svoje děti - mluví se o nich jen jako o malých bezejmenných bytostech (dítě nebo jedno z dětí), které zajímá nejvíce mobil. Linda má prostě všechno, dokonce i chůvu, a tak se může starat jen sama o sebe. Nějak je poznat, že to psal muž, který se chce za každou cenu vžít do pocitů a myšlení ženy, ale upřímně - moc mu to tedy nejde.

Tereza299
Tereza299
28.05.2018 2 z 5

Tak tohle mě fakt nebavilo. Hlavní postavě jsem "nerozuměla", nedalo se s ní ztotožnit, lezly mi na nervy její úvahy a myšlenky. Dlouho toužím přečíst si něco od Coelho a mrzí mě, že jsem si jako první knihu vybrala tuhle.

K4t13
K4t13
12.03.2018 4 z 5

Nevěra je trošku slabší dílo - na Coelha, ale ukrývá se v ní spousta pravdy. Líbí se mi, jak rozebírá myšlení hlavní hrdinky. Jako vždy nutí čtenáře k zamyšlení.

Uterox
Uterox
14.01.2018 3 z 5

Tady je hlavní úskalí této knihy v tom, že hlavní hrdinka není sympatická a těžko se s ní lidé budou ztotožňovat. Lidé rádi čtou knihy, kde se ztotožní. Navíc pro Českou republiku je to velký problém. Tzn., že hlavní hrdinka je "za vodou", má všechno a cítí neskutečný "nevděk", neváží si toho, je zhýralá a žije "nudný" stereotypní život. A najede na cestu, kde pojede do opačného extrému, aby našla dobrodružství, nepředvídatelnost a riskuje všechno, co má. Ve skutečnosti touží jen a pouze ukončit svůj nudný a předvídatelný život a naleznout opravdovou lásku a štěstí. Čili určitě má kniha zajímavé pasáže a i méně zajímavé až zdlouhavé pasáže. Sem tam moudrost a filosofování. Určitě není pro každého, ale spíše pro náročné čtenáře, kteří si přečtou i něčí životní prohry a zamyslí se nad celkovým smyslem a "posláním" dané knihy.

kalvera
kalvera
02.01.2018 odpad!

Kniha je depresivní, vůbec jsem nepochopila, co tím chtěl autor říci, nudná, abych se dostala k rozuzlení na konci knihy, musela jsem přeskakovat celé odstavce. A hlavní hrdinka mi přišla jako jasná psychopatka, tedy i trochu pochybuju o psychickém zdraví autora, když je schopen takto detajlně popsat psychiku jasně narušené hlavní hrdinky. Jeho Alchymista se mi hodně líbil, ale tohle je hrůza ! Odpad.

dendishek
dendishek
08.12.2017 4 z 5

Dokážu si živě představit, že prázdnotu vylíčenou v knize očima Coelha pociťují miliony a miliony lidí na této planetě. Být bohatý a mít vše, ale vlastně mít nic. Bylo zajímavé pozorovat hlavní hrdinku, jak se s tím pere po svém. Líbilo se mi také vylíčení Švýcarska jako země pro žití. Kniha mi dala hodně - doporučuji.

plachosrst
plachosrst
18.11.2017 4 z 5

Až mě samotnou děsí, jak moc jsem se v té knize našla! Není to o nevěře, ale o vnitřní prázdnotě.

SophiaS
SophiaS
25.10.2017 2 z 5

Tato knížka mě oslovila nejméně z těch, které jsem od autora četla. Některé pasáže se mi líbily více a některé méně, ale celkový příběh mě nezaujal.

Monique07
Monique07
19.10.2017 1 z 5

Nestává se často, že bych nedočtenou knihu odložila a už se k ní nevrátila... ale v tomto případě jsem nemohla jinak.

Tengrinor
Tengrinor
16.10.2017 4 z 5

Chápu, proč se tolika lidem tato kniha nelíbí. Když on je Coelho hodně zatížen na tu myšlenku nevlastnit partnera a tudíž nežárlit. Nečetla jsem jeho životopis, ale nedivila bych se, kdyby sám byl nevěrný. Tato kniha prostě není pro každého. Mně hlavní hrdinka taky nepřišla sympatická.
Je to kniha k zamyšlení, pokud člověka nepobouří, protože vypráví o prohřešku, který se neodpouští lehce. Za mě se četla dobře.