Neuvěřitelné příhody z hor

Neuvěřitelné příhody z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359467/bmid_neuveritelne-prihody-z-hor-23P-359467.jpg 4 173 64

Co se stane, když expedici vede gumové kuře? Jaké jsou typické sny na treku? Jak to dopadá, když chlapec vezme svoji přítelkyni na 14 dní mimo civilizaci? Ač se může na první pohled zdát, že se úsměvné a někdy až k smíchu přivádějící příběhy z této knihy odehrávají v čistě horském prostředí, není tomu tak. Během čtení čtenář zjistí, že jsou to příběhy napsané životem a o životě každého z nás. A jako i v životě, tak i na horách zdoláváte vrcholy i pády, ale s partou kamarádů jde všechno líp.... celý text

hapac
12.02.2019 4 z 5

Knížku jsem si vybrala pro splnění čtenářské výzvy a byla jsem mile překvapena. Vtipné, svižné, prima kresby. No a ještě musím doplnit, že Vedoucí Kuře byl nejlepší....jeho si vždy vybavím v obchodě u hraček pro psí miláčky.

rozvera
18.01.2019 5 z 5

Knížku nemohu hodnotit jinak, než jako výborné vyprávění s patřičnou dávkou laskavého humoru. V některých situacích jsem se našla a mohla i zavzpomínat. Nadchla mne řada pěkných snímků i vtipných kresbiček. Prostě nádhera.

teeyinka
17.01.2019 5 z 5

Super! Skvělá, vtipně napsaná kniha, která skvěle vystihuje putování horami - a už se těším, až sleze zase sníh! Bavila jsem se pořádně, s takovou partou musí být radost cestovat!

harena
14.12.2018 5 z 5

To je dar, když někdo umí psát tak vtipně a zábavně, jako pan Martin Úbl. Příhody z cest po horách popisované s vlídným humorem jsou doplněny fotografiemi, ale jestli má kniha nějakou chybu, tak jenom to, že je příliš krátká. Čtete-li příběhy před spaním, usínáte s úsměvem a máte krásné sny. Autorovi tleskám a doporučuji jako lék při jakýchkoliv chmurách a stresech.

Andi
24.11.2018 4 z 5

Pěkné, vtipné. Nejvíce se mi líbilo "Trekařské desatero"

simona5r
16.11.2018 5 z 5

Velmi vtipně a úsměvně napsaná kniha nejen o horském putování pětice kamarádů. Příjemné oddechové čtení, ke kterému se člověk zase rád vrátí.

Zlata1312
10.11.2018 5 z 5

PARÁDA ????????????

brigada
05.04.2018 5 z 5

Kniha je psaná s nadhledem, humorem, dle mého názoru ideální oddechovka na dovolenou (občas i dramatické momenty). Já čtu často v dopravních prostředcích, proto super i na kratší trasy, číst po kapitolkách, aby nám cesta ubíhala. Za mě určitě doporučuji a těším se na další pokračování :-) Z čeho bych měla radost příště jsou lepší fotografie, jestli by to tedy šlo.

Joges
31.03.2018 5 z 5

Když někdo umí psát, má dostatek fantazie a především smysl pro humor, může napsat třeba i příhody s telefoním seznamem. Sice z knihy nešílím a neukládám si ji mezi nejoblíbenější, přesto ji rád hodnotím pěti body. Zaslouží si to. Je to skvělá oddechovka. Bavilo mě číst nevšední i humorné zážitky z cest pětice kamarádů a alespoň na stránkách knihy se toulat po horách daleko od ČR, kam se člověk „necestovatel“ většinou nedostane.

Iki1
18.03.2018 5 z 5

Většinou jsou podobné knihy zpracovány jako deníkový záznam z putování doplněný fotografiemi. Zde autor zvolil průřez několikaletým putováním party mladých trempíků a sepsal veselé historky "z natáčení". A zvolil velmi dobře. Při čtení knihy jsem se smál téměř celou dobu. Všechny povídky jsou psány svižně, mají hlavu i patu, to jest patřičné rozuzlení. Doplněny jsou nejen vlastními fotografiemi z cest, ale i zdařilými ilustracemi Jana Kolomičenka.

LeniB
22.02.2018 5 z 5

Kniha je zábavná a určitě zaujme i čtenáře necestovatele. Pokud bude pokračování z dalších cest, tak se ráda znovu začtu :)

Andy333
21.02.2018 5 z 5

Vtipná,poutavá kniha,která zaujme i velmi náročné čtenáře.Přečetla jsem ji jedním dechem a už se těším na její pokračování.☺

Berru
15.02.2018 5 z 5

Moc díky za tento kulturní a cestovatelský zážitek. Osobitý a originální humor, který krásně doplní neméně vtipné kresby. Budu se těšit na další zážitky z cest pro odvážné a originální spisovatele. Přeji mnoho dalších úspěšných expedicí a knih.

Elis123
15.02.2018 5 z 5

Geniální čtení na "vypnutí" hlavy po náročném pracovním dni. Příběhy z různých koutů světa, kam se člověk jen tak nedostane jsou psané vtipnou a zároveň poutavou a napínavou formou, že se dá od knížky jen těžko odtrhnout. Škoda, že je tak krátká, ale určitě budou brzy další díly.

Ellíza
11.02.2018 5 z 5

Neuvěřitelné příběhy z hor je kniha, která opravdu dokáže zvednout náladu a rozveselit. Vypadá to, že se jedná o první knihu, kterou autor napsal, tudíž věřím, že v příští knize vychytá i ty malé chybky, které se v té první na pár místech objevily. Kniha mě zaujal především proto, že je protknuta osobitým humorem, který je opravdu vtipný :) a v dnešních knihách se nachází jen těžko. A dále proto, že se autorovi povedlo vykreslit dané situace a zážitky takovým způsobem, že jsem si je dokázala velmi živě a barvitě představit. Autorovi přeju hodně štěstí nejen na cestách a už těším se na další příběhy z hor!

Halaska
08.02.2018 5 z 5

Moje oblíbená knížka. Laskavý humor, trochu nadsázky a schopnost vidět věci z jiného úhlu pohledu - zhora i zdola si zaslouží obdiv. Skrze hory, překážky a příběhy se učíme znát sami sebe.

kilometr
08.02.2018 4 z 5

Příjemná kniha,u které na chvilku zatoužíte vydat se s hrdiny zdolávat vrcholky hor a poznávat kraje neprošlapané.85%.

TommyBoy
11.01.2018 5 z 5

Velmi pohodová kniha, kterou je radost si číst.

karolina0346
02.01.2018 3 z 5

Jo a ještě něco - je zvláštní, jakým způsobem se k příběhu staví vypravěč. Píše ho v první osobě množného čísla (byli jsme, viděli jsme...), sám tam ale nikdy nevystupuje. ,,Já" se v celé knize neobjevilo. Těžko říct, zda o sobě psal ve třetí osobě (a jedná se o Martina z knihy) nebo o sobě mlčel či na trecích dokonce vůbec nebyl a zná je pouze z vyprávění.

karolina0346
02.01.2018 3 z 5

Pěkná knížka, pohodové čtení, ale to psaní... autor by měl zapracovat! Objevila jsem i nějakou tu hrubici a co se týče stylistiky, někdy to hodně kulhá... Bylo to ale fajn, pořád jsem se smála.