Neuvěřitelné příběhy II. světové války: špión, který strávil válku v posteli a další příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171537/bmid_neuveritelne-pribehy-ii-svetove-val-4PJ-171537.jpg 4 2 1

Kniha, na jejíchž stránkách se čtenářům odhaluje pozadí celosvětového válečného konfliktu, který vešel do dějin jako 2. světová válka. V tomto díle jeho autor vynikajícím způsobem zúročil svou schopnost zachytit i zdánlivé maličkosti, které však ve svých důsledcích ovlivnily nejen samotný průběh jednotlivých etap války, ale i její konečný výsledek. Hlavními hrdiny knihy jsou nejen čelní politici, přední vojevůdci, šéfové výzvědných služeb či tajní agenti, ale i mnoho statečných důstojníků, řadových vojáků a prostých lidí, kteří neváhali nasadit vlastní život, aby splnili rozkazy, které jim byly uděleny - nebo aby prostě jen přežili válečné hrůzy.... celý text

Literatura naučná , Historie , Příběhy

Vydáno: , Aradan

Spy who spent the war in bed , 2004

Kvetak1994
28.07.2023 5 z 5

Kniha je plná různorodých krátkých příběhů (přes 170), které jsou mnohdy vtipné, občas silně znepokojivé, ale všechny vážně neuvěřitelné.
Velmi na mě například zapůsobil příběh o osobním masérovi Himmlera, kterému při masážích rozmluvil plán vyvraždit na konci války všechny zajatce v koncentračních táborech.
Z těch veselejších zmíním příběh, kdy američtí vojáci přepadli a obsadili dívčí školu ozbrojení násadami od smetáků, pak příběh německého špiona, který získal přísně tajné informace od USA prostě tak, že jim napsal dopis, zda mu informace neřeknou, a oni řekli...
Za mě skvělá knížka, plná opravdu neuvěřitelných příběhů!

druhá světová válka (1939–1945) příběhy z války

Kniha Neuvěřitelné příběhy II. světové války: špión, který strávil válku v posteli a další příběhy je v