Neúprosný žár

Neúprosný žár https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47198/bmid_neuprosny-zar-l97-47198.jpg 4 52 13

Oceana série

Půvaby sluncem rozzřáné Austrálie pro Eloise pohasnou, protože krátce po domluvené svatbě zjistí, jak krutý a podlý její muž je. Jemná Evropanka pookřeje, až když pozná laskavého George. Mladý námořník je jí také okouzlen a v jejích srdcích vzplane neuhasitelná láska. V cestě společnému štěstí však stojí Eloisin manžel.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Kingdom For The Brave , 2008

KatkaHutyrová
12.07.2022 5 z 5

Autorka mě nikdy nezklame. I tentokrát pěkné počtení. Bylo to čtivé a napínavé. Nechybí ani láska - ovšem červenou knihovnu nečekejte.

Četla jsem, aniž bych věděla, že je to druhý díl ze série - vůbec to ničemu nevadí Do příběhu budete vtaženi bez problémů. Zhruba od poloviny už jsem měla problém knihu odložit. Velice hezky popsaná atmosféra doby i australské prostředí. Knížka, která nezklame. Moc mě to bavilo.

helenkan
12.10.2020 4 z 5

Nemůžu srovnávat s prvním dílem. Jako vždy jsem zase trefila uprostřed série. :-) Ale tenhle díl se mi líbil.

broskev28
27.12.2019 3 z 5

Mně se pokračování australské historie líbilo o poznání néně - někdy autorka zbytečně "tlačila na pilu", jindy zase nesmyslně oddalovala nezbytná rozhodnutí hrdinů (Eloise). Naopak chválím, že ne všechny dějové linky skončily happy endem, takže vcelku jsem byla spokojená.

brectanka
06.06.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jední dechem za necelé dva dny - prostě nešla odložit. Napínavý děj, různorodí lidé a jejich osudy při osídlování Australie. Moc poutavé čtení!

lenkavildomcova
28.03.2018 5 z 5

Velmi příjemné čtení.

jindrusa
28.01.2017 5 z 5

Super, ještě čtivější než první díl.

zdehan
09.10.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila taková příjemná oddechovka.

Babo
18.05.2016 5 z 5

Skvělé pokračování, občas mi běhal mráz po zádech, když i přes mé doufání,že autorka nemůže dopustit špatný konec (prostředek?) ,tak se tak nestalo.
Je to kniha , která se krásně čte,ale ta skutečnost,kterou prožívali první osadníci rozhodně nebyla pohodová. A tak můj obdiv patří všem statečným ,pracovitým a odhodlaným předkům .
Je mi jen smutno z utrpení původních obyvatel . I oni chtěli žít obyčejný život. I oni milovali a chtěli pro své děti to nejlepší.
Neměli ale šanci.

Ivetaa
18.03.2015 5 z 5

Překrásné čtení v delším časovém horizontu a vylíčení nelehkého života prvních osadníků a bývalých trestanců v Austrálii. Kniha se čte "jedním" dechem.

avad
03.04.2013 5 z 5

Moc pěkný napínavý příběh o lásce, obětovování a přátelství ale i o krutosti, bezcitnosti a vraždění původních obyvalel kvůli půdě. Dobré je, že každý dostane to co si zaslouží.

Lenka
23.11.2012 3 z 5

Pro mne taková průměrná..ale číst se dá

bookcase
03.04.2012 5 z 5

Nádherné.....moje oblíbená Austrálie a její osídlování. Přečteno jedním dechem.

Lenynek
25.03.2012 5 z 5

Moc pěkné. Žádná odrhovačka, kdy hrdinka řeší na 400 stránek své niterné pocity a touhy. Tato kniha rozvíjí více osudů, které se navzájem proplétají. Dost povedená kniha!

Austrálie pro ženy milostné romány zrada manželství romance

Tamara McKinley
britská, 1948