Neumřeš

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Helena Wesendahlová netuší, co se jí stalo. Je v nemocnici, bez vlády nad svým tělem, bez možnosti mluvit, s výpadky paměti. Při cestě zpět do života je konfrontována s cizí ženou, kterou kdysi byla ona sama. Kathrin Schmidtová provází čtenáře na cestě plné překážek, jež musí hrdinka překonat, a to v doslovném smyslu slova. Očima probuzené hrdinky vidíme nemocniční pokoj, další pacienty, její tělo, které, jak se zdá, vede svůj vlastní život. Zažijeme s hrdinkou namáhavou rehabilitaci, reakce rodiny, obětavé nasazení jejího muže - a úlomkovité vzpomínky na minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113702/ty-nezemres-113702.jpg 2.723
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

Du stirbst nicht, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Neumřeš

Sonyk5100
13. září

Přečetla jsem prvních 50 stran a už se mi k ní asi vracet nechce....hm.

MilaSliacka
01.11.2020

Tato kniha je velice dobře napsaná a kombinace témat - návrat do svého těla a mysli po mrtvici plus bezmála čtyřicetileté manželství a vztahy vně i mimo něj, slibuje zajímavé čtení. Líbila se mi první třetina knihy, kdy se hrdinka probouzí, nerozlišuje mezi snem a realitou, sžívá se s afázií a vzpomíná si, kdo vlastně je. Od druhé třetiny pro mě kniha ztratila dynamiku a děj se začal táhnout. Jsem milovnicí momentů v literatuře i ve filmu, kdy se ‘nic neděje’, ale tvůrce před námi vytváří atmosférický obraz. Tady mám ale pocit, že se dívám na stejný záběr stále dokola. I když se děj chronologicky posouvá dopředu (postupující rekonvalescence a rozpomínání se na život před mrtvicí), je každá událost popsána podle stejného mustru, takže jsem měla pocit, že čtu ty samé pasáže pořád dokola. Mám před sebou posledních 60 stran a přemýšlím (omlouvám se autorce), že už si přečtu jen poslední kapitolu, protože od zbytku knihy nečekám žádnou eskalaci.


Majdule
01.04.2017

Tak takové to tedy je, napadá čtenáře po prvních stránkách této drásavé a přeci ne pesimistické knihy. Ale román Neumřeš není jen o tom, jaké to je, probudit se po mozkové mrtvici: dezorientovaný, postižený, křehký a velmi zranitelný. Je také o sebereflexi, o hledání místa ve vlastním životě, o nadhledu, který k němu nutně potřebujeme. Tedy o všem, co se týká každého z nás. Více viz moje recenze.

fruitbueno
08.08.2016

Zvláštní kniha, do které se mi dlouho nedařilo začíst. Může za to částečně absence přímých řečí a dlouhé vzpomínkové pasáže, do kterých se jen obtížně pronikalo, protože se odhalovaly po malých částech, na přeskáčku atd. Rovina "současnosti" mi přišla o špetku lepší, bohužel mě Heleniny vzpomínky moc neoslovily.

Hanka_Bohmova
11.01.2014

Zajímavé nahlédnutí do světa rekonvalescentky, která se znovu učí žít se svým tělem a se svou myslí.

Katka.Z
09.08.2013odpad!

Knížka se mi vůbec nelíbila,postavy a děj byl velmi nezajímavý