Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378795/bmid_probuzeni-nxJ-378795.jpg 4 128 28

Netvora série

Příběh se odehrává v roce 1900, v matriarchální Asii. Ve světě, kde se steampunk míchá s magií a monstry. V tomhle světě se mladá dívka vyrovná s válečným traumatem a navazuje psychické spojení s bytostí obří síly. Spojení, které z nich obou udělá terč lidských i nelidských sil.

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Awakening , 2016

Lusa
26.12.2018 5 z 5

Netvora mě velice zaujala, dobře nakreslené, sice trochu brutální, ale děj má spád a je zajímavý.

petaSk
16.12.2018 3 z 5

Poté, co jsem zjistila, že komiks není jen Superman nebo Iron man, vzala jsem komiksy na milost a začala opěvovanou Netvorou.
Co říct. Kresby krásné. Z mého pohledu se jedná o komiks pro náctileté, ačkoliv jsem byla překvapená mírou násilí a utrhaných končetin.
Ale proč ne.
Příběh je takový mišmaš, nic se neuzavře, máloco se vysvětlí, spousta ras, spousta postav, krásná hrdinka s démonickým tajemstvím.
Další díl si přečtu, ať vím, co se bude dít, ale odvázaná z toho nejsem.

Pravda.Shin
28.10.2018 2 z 5

Nic extra to teda není. Kresba sice skvělá (až na odfláknutá místa), ale příběh moc nezaujme. Je to klasické klišé "každý se mě snaží sejmout, ale já u toho musím zachránit celý svět". Navíc to nemá zrovna nejlepší způsob vyprávění. A z koček jsem teda dojem koček neměl. Každopádně mě to zabavilo dostatečně na to, abych vyzkoušel, zda druhý díl bude lepší. Snad tam trochu vysvětlí pravidla magie, protože teď to vypadá jen jako styl "dám tam, co mě zrovna napadne".

Lenka.Vílka
25.10.2018 5 z 5

("I'm just a monster coming for you, So go ahead in your dreams, If I look over your shoulder, Just 'cause it's gonna be me, Just a cold-blooded killer, You'll never kill the monster in me." ... Monster in me - Orgy)

Vau!

Probuzení patří mezi knihy, u kterých jsem dlouho váhala jestli jo nebo ne. Nová autorka, nová kreslířka. Náhledy na internetu jsou na mě vždy málo. Ale když jsem potom stála v obchodě, knihu vzala do ruky a prohlédla si jí, měla jsem jasno. Tohle bude u mě doma.

Děj začíná tajemně. Nevíte, kdo je kdo. O co komu jde. Kdo koho zná nebo nezná. Vyprávění občas skočí zpátky v ději, aby se informace doplnili a vám to dávalo trochu smysl. Jo dvě věci se dozvíte, ale vytvoří se u toho dalších pět otázek. Nejdřív jsem měla strach, že to bude až moc lyrické nebo snad pro mladší (proto tolik váhání na začátku). Ale bacha na to. Je to maso. Maso, trhané ruce, spousta krve, násilí. Přesto je ten vymyšlený svět nádherný. Všechno tak nádherně ujetý a perfektní. Kresba je na další vau. Barvy, celkový vizuál. Na jedné stránce je ta malá nevinná holčička, která by vás svýma očima přemluvila snad ke všemu. Na druhé vám roztrhne hrudník a to ani nemá k pomoci "toho druhého". Tenhle šílený příběh je tak neskutečně dokonalý, až z toho mrazí. Vážně jsem byla překvapená. Doporučuji snad úplně všem. Protože v knize je opravdu úplně všechno. Čekám od pokračování hodně. A jsem si jistá, že to dostanu. Protože když si už myslíte, že trochu víte, přijde konec. To na té skále. Cože?! Teď chci druhý díl hned a ne až za měsíc!

Vau!

Mooneylan
22.08.2018 5 z 5

Luxusní grafika, skvělý příběh! Nástřel nového světa, pohled do srdce jednoruké hrdinky a spousta akce! V druhém díle se vše jistě rozjede naplno, určitě si to nenechám ujít!

Norri
12.07.2018 3 z 5

Nečekaně krutý komiks s explicitním zobrazením násilí. Pozadí jeho vzniku, tj. vyprávění autorčiných prarodičů o prožitých válečných hrůzách, mu ale dává nečekaný rozměr a hloubku. Nakladatelství Crew zařadilo Netvoru mezi “komiksy pro holky”, ale není důvod, proč by si ji neměl užít kdokoliv. Cílení na mládež je v něm ale silně cítit. Vizuální stránka je u tohoto komiks obrovskou devizou.

FuriosoR
09.07.2018 5 z 5

"To quote the poets... We´re fucked"

Budu upřímný, ostatně jako vždy :) Líbí se mi více ladný anglický název Monstress, Netvora mi nejde moc přes zuby, některé názvy prostě v té angličtině vyzní lépe a mělo by to tak zůstat, ale budiž, jde jen o titulní stranu, protože v mém zakoupeném anglickém vydání se toto slovo v příběhu stejně ani jednou vůbec neobjevilo... :)

PŘÍBĚH - Zatraceně! Čekal jsem steampunk,asijskou kulturu a prvky magie a fantasy a.. a...a ve výsledku jsem si asi ve čtvrtině uvědomil, že to až tak happy nebude, jelikož se to vyvinulo pro mě neočekávaným směrem hororu a mírnějšího goru, protože krev stříkala a končetiny se amputovaly.. ALE ! ... bylo to krutopřísné, hustodémonsky krutopřísné ! :) Takže ve výsledku jsem dostal, co jsem chtěl, plus ještě extra porci navíc!
Tenhle komiks mě nesmírně potěšil, protože jak grafické zpracování, tak příběh, tak postavy, tak i necenzurovaná slova (díkybohu!) mě do příběhu dokázaly uvrtat a já chtěl číst dál a dál.. Emoce se na vás chrlí proudem, strach je na každém kroku a vy oceňujete bojovnost a nezlomnost hlavní postavy, kterou si prostě musíte oblíbit.
A ačkoliv se to nezdá, v komiksu jsou i světlejší a vtipnější momenty :)

Takže šup šup, kdo má rád asijské tradice, pohádky a horory, tohle si zamilujete! :)

Fantasysvet
17.06.2018 5 z 5

Netvora je pre mňa jednoznačne najkrajší komiks aký som doteraz videla. Neotáľa a vsiakne nás do toho temného sveta plného nebezpečenstva a magických bytostí, to všetko pomocou nádherne detailnej až pompéznej kresby. Začiatok je mierne chaotický, keďže autorky neotáľali s nejakým pomalým úvodom do problematiky, čo ale zase vykryl profesor Tam-Tam. Pravdepodobne môžeme počítať s tým, že akékoľvek hmly ohľadom deja sa v druhej knihe rozplynú a čitateľom už nebude v ceste stáť nič, čo by ho obmedzilo v užívaní si tohto grafického skvostu.