Netrpělivost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Verše básníka, jehož jméno bylo v šedesátých letech jedním z největších příslibů české poezie. Bohužel po emigraci v srpnu 1969 se z naší paměti postupně vytrácelo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114980/netrpelivost-114980.jpg 3.38
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Netrpělivost

denib
08.04.2018

Špatně se mi tato sbírka hodnotí. Nejsou to verše pro každého. Někdy mi připadají příliš svázané rýmem, jindy jsou naopak úžasně volné. Někdy se mi hodně líbily úryvky básní, ale už ne tolik celé básně, které jako by byly doplněné jen tak pro forma. Mám z toho celého rozporuplné pocity. Je to hezká sbírka, která rozhodně zaujme. Jenže tam je nějaké ALE, které neumím pořádně vyjádřit. Možná jsem to jen nepochopila, budu se muset k těmto veršům ještě vrátit.

Dosud tu, pravda, strmí hradní věž,
jakási hláska, řeč, dosud se ještě brání
spanilým nájezdům jménem lež,
skrytému sesouvání.

Terien
27.10.2016

Ze všech sbírek básní co mám doma tuhle jsem tuhle knížečku tahal sebou nejčastěji. Většinou v kapse bundy, abych si jí mohl listovat kdekoliv jsem měl chuť. Neříkám že se mi líbí vše, ale nějak ji mám prostě rád. Hodnotit poezii je věc ošemetná, vkus má každý jiný, snad záleží i na náladě? Já ji mám vždy založenou na básni "Brána poezie otevřena", silná záležitost, depresivní snad i děsivá...ale rozhodně skvělá.