Netrpělivost

Netrpělivost https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114980/bmid_netrpelivost-65c26be9a835c.jpg 3 9 2

Druhá básnická sbírka autora, jehož poezie - říká J. Brukner - je nemilostná, ale i nemilostivá, je bezohledná, jako vždy, když jemnosti a něze jde o vše a beránek, který má být trpělivý, se rozhodne, že zaútočí. -- zdroj: Databáze Národní knihovny ČR --

denib
denib
08.04.2018 3 z 5

Špatně se mi tato sbírka hodnotí. Nejsou to verše pro každého. Někdy mi připadají příliš svázané rýmem, jindy jsou naopak úžasně volné. Někdy se mi hodně líbily úryvky básní, ale už ne tolik celé básně, které jako by byly doplněné jen tak pro forma. Mám z toho celého rozporuplné pocity. Je to hezká sbírka, která rozhodně zaujme. Jenže tam je nějaké ALE, které neumím pořádně vyjádřit. Možná jsem to jen nepochopila, budu se muset k těmto veršům ještě vrátit.

Dosud tu, pravda, strmí hradní věž,
jakási hláska, řeč, dosud se ještě brání
spanilým nájezdům jménem lež,
skrytému sesouvání.

Terien
Terien
27.10.2016 4 z 5

Ze všech sbírek básní co mám doma tuhle jsem tuhle knížečku tahal sebou nejčastěji. Většinou v kapse bundy, abych si jí mohl listovat kdekoliv jsem měl chuť. Neříkám že se mi líbí vše, ale nějak ji mám prostě rád. Hodnotit poezii je věc ošemetná, vkus má každý jiný, snad záleží i na náladě? Já ji mám vždy založenou na básni "Brána poezie otevřena", silná záležitost, depresivní snad i děsivá...ale rozhodně skvělá.

česká poezie

Antonín Brousek