Netopierka

Netopierka https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444995/mid_netopierka-UCe-444995.jpg 4 19 4

„Dospelácke vzťahy sú horšie ako bermudský trojuholník!“ Linda má sedemnásť a vlastný svet, keď nastupuje do novej školy. Číta klasickú literatúru a pôsobí na svoj vek zrelšie ako spolužiačky, no z predošlých škôl si zo sebou ťahá problémy, ktoré sa pokúšali riešiť školskí psychológovia. Ten nový, Erik, ale nemieni pristúpiť na hru som okej, ktorú na neho Linda skúša. Cíti, že za jej čiernym zjavom a rockovými nášivkami na školskej taške sú veľké tajomstvá. Rozohráva atramentovú terapiu a odhaľuje jej zranené miesto. Nečaká však, že nájde omnoho viac. V rockovom klube Aligátor vystupuje skupina Kvety zla. Ich speváčka Netopierka je mladá a výnimočná, ale dokáže odolať tlaku bulváru i spoločnosti, ktorá v mnohom mladým posúva hranice a mätie ich vnímanie sveta? Keď Erik stretáva Netopierku, zbúrajú sa iné hranice. Môže však prežiť cit, ktorý by mal byť pre oboch zakázaný? Toto je neprikrášlený príbeh zo sveta mladých ľudí. O médiách a spoločnosti, ktoré posúvajú hranice, pričom nie všetko, čo napíšu, musí byť pravda...... celý text

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Ďalšia úžasná kniha z pera slovenskej autorky.

Zo začiatku som mama trošku strach predsa len dve výborne diela prečítané a zrazu niečo úplne odlišné ale našťastie som sa zaprela a povedala si Tereza ! Túto spisovateľky máš rada! To dáš!

A tak som to dala a neľutujem.

Rýchlo sa čítala , čo ostatne všetky knihy autorky.

Dej bol výborný a aj poučný ale nie pre hlavnú postavu ale pre všetkých , ktorý slepo veria bulváru a hltaju ich drísty plnými dúškami.

Hlavnú postavu som si veľmi obľúbila skromné šikovné dievča, ktoré sa dostane na piedestál a neurobi zo seba trápny hviezdičku ale stojí nohami na zemi.

Ďakujem že sme vybrali túto knihu do online citania a teším sa, že som zhltla ďalšiu knihu od autorki a teším sa na dalsie

E.T.007
18.04.2022 1 z 5

Začnem pozitívom - nádherná obálka. Upúta na prvý pohľad.
Príbeh, čo za sebou ukrýva, však už pútavý nie je. Dosť som sa pri ňom nudila. Niektoré pasáže mi prišli hrozne umelé, niektoré neskutočne trápne.

Vraj je hlavná hrdinka vyspelejšia než jej rovesníci... Fakt? Nezdalo sa mi. Vlastne mi prišla ako hlúpe decko, keď začala hysterčiť pri pohľade na Erikovu obnaženú hruď. Ja viem, trauma z predošlého vzťahu, bla, bla, bla. ALE AŽ TAKÁ??? Veď Erika milovala a navyše ju v tej chvíli ani nebalil, ani sa o nič nepokúšal, len sa chcel prezliecť do čistého trička.
No katastrofa...

Gabriela143
28.09.2021 5 z 5

Krásny obal s ešte krajším príbehom. Linda je sympatické mladé dievča, ktoré to má v hlave zrovnané. Erik na mňa svojím správaním pôsobí skôr ako starší brat než frajer, ale to je asi len môj pocit. Inak veľmi zaujímavá zápletka so Simonou. Teším sa ako si knihu prečíta dcéra a budeme ju spolu rozoberať.

evineckY
22.09.2021 5 z 5

Tato kniha se mi líbila. I když se Linda někdy chová jako puberťačka a to je správně - na svůj věk, ale taky řeší hodně problémů. Jako začínající zpěvačka se potýká s bulvárem, řeší problémy v rodině a taky s láskou. Je to inteligentní holka a tak jí budeme věřit, protože právě dělá maturitu :-)

Moja mama, veľká fanúšička Coelha, vždy vravievala, že ak niečo človek veľmi chce, spojí sa celý vesmír, aby to dosiahol.

Tá noc ma načisto zmenila, vymazala spomienky na príšerný „prvýkrát“ a v mojej mysli nebolo viac miesta pre Jakuba. Tá noc ma naučila, že je nesmierne dôležité, s kým sa to stane.

„Hurá, hurá, neska je matura,
som dutý ako rúra,
ťahám Ľudovíta Štúra.“

....a taky si ho vytáhla a vy si taky vytáhněte a přečtěte tuto knihu :-)