Nestvůra z Essexu

Nestvůra z Essexu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371999/bmid_nestvura-z-essexu-5eN-371999.jpg 4 239 89

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíše úleva než rána. Nešťastné manželství i život ve městě ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu, uprostřed přírody, o níž se odjakživa zajímala, představuje novou naději na světlejší zítřky. A opravdu, pobřežní vesnici Aldwinter si hned zamiluje a najde přátele v místním pastorovi a jeho rodině. Idylku však naruší zvěsti o návratu legendární nestvůry, obřího hada, jež přichází z moře a požírá vesničany. Zatímco Cora doufá, že nalezne nový živočišný druh a vyslouží si cedulku v muzeu, pastor vidí v těchto zvěstech bludařství a odklon od pravé víry, proti nimž je třeba bojovat. Nestvůra z Essexu je román o svobodě, poznání, přátelství a lásce, o ideálech a vysokých cílech i o protikladech, které se přitahují.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Argo

The Essex Serpent , 2016

Atuin
16.08.2018 4 z 5

Jste zástupci dané čtenářské skupiny na kterou prodejci knihou tak drze a svérázně cílí? No tak směle do toho. Nekecají. Taky jsem se divila, ale je to prostá pravda. Chcete si přečíst dobrou knihu a připadat si jako v románu od Dickense nebo Austen nebo tam někde v těch místech. Prosím. Není lepší typ. Kromě Kvítku karmínového bílého, ještě ten stojí za dobrou úvahu pokud vás stačil minout. Osobitá kniha, svéhlavý styl, nakráčeno středem a přímo mezi velikány....4/5
No a nejste cílová skupina, no to ani snad nevadí ..

sykomora
02.08.2018 5 z 5

Byla to lahůdka. Jak to někdo napsal - pro fandy Jane Austen a Dickense. Pomalý děj, velmi zajimavé postavy. Užila jsem si každou stránku a jak to bývá u dobrých knih - ke konci jsem se bala čist rychle. Viktoriánská Anglie vubec nebyla nudná a suchoparná :)

Archie
01.08.2018 5 z 5

Slaniska, mokrady, slany dovetek mlzneho oparu, zriceniny, skrekot racku a mozna i posledni soud zvestujici morsky had v usti reky. Jemna, citliva, tajemnym oparem opredena prochazka po usedlostech a prirode Essexu. Zadne divoke drama, desivy horor nebo srdceryvna love-story. Nestvura z Essexu je mnohem vic sondou do neklidne, strachy zmitane, po svobode, smyslu, vire a lasce prahnouci lidske dusi, nezli knihou desivou v nejakem nadprirozenem slova smyslu. Je to souboj dustojnosti s pokrokem, viry s vedou, kniha o lasce a prirode. Sarah Perry navic pise krasna slova s lehkosti ranniho vetriku a cternar se nenudi ani pri zdanlive deje proste konverzaci vedlejsich postav. Krasna knizka s krasnou obalkou.

zuzana2599
29.07.2018 5 z 5

Na Nestvůru z Essexu jsem byla hodně zvědavá. Mám ráda historii a tak jsem tento viktoriánský román četla s velkým očekáváním. Ani nevím jak, za dva dny jsem román přečetla. Byla to krásná přestávka od thrillerů a detektivek, příběh o mladé vdově Coře byl jemný a okouzlující. Byl to román o touze po lásce, o přírodě, bylo zde i trochu duchařiny i kapka feminizmu.
Vydejte se i vy, na krásné i temné pobřeží Essexu, kde se možná vynoří pověstná nestvůra. Bude to strašné i krásné zároveň !

Kiisaki
29.07.2018 4 z 5

Z knihy jsem měla poměrně smíšené pocity. Na jednu stranu se mi četla velice dobře, líbil se mi autorčin jazyk a velice mě zajímal osud některých postav. Na straně druhé se ale neubráním pocitu, že to bylo celé trochu zdlouhavé a bezcílné. Některé pasáže trvaly celou věčnost a děj přitom nijak neposunuly, některé části (především týkající se Marthy a otázky bydlení a socialismu) mi přišly zcela zbytečné a nezáživné, jako kdyby se do sebe zamotaly dvě různé knihy. Celkově ale Nestvůru z Essexu hodnotím kladně, protože mám literaturu odehrávající se ve viktoriánském období opravdu ráda.

Roberta
26.07.2018

Bavila, na zacatku jsem trochu "drhla", nez jsem si zvykla na autorcin styl. Kniha se da doporucit.

Káča2015
10.07.2018 5 z 5

Bingo! Takových románů bych nutně potřebovala deset za rok.

Zrzavá_Tereza
21.06.2018 5 z 5

Já miluju knihy z 19. století, a nejlépe z viktoriánské éry. Takže bylo jasné, že Nestvůru z Essexu si musím přečíst. A bylo v ní všechno - mezilidské vztahy, láska, strach, kontrasty mezi lidmi z města a z vesnice, kousek nadpřirozena i víry, legenda o nestvůře, nemoc i trošku násilí. Příběh jemně plyne, Sarah vás seznámí s prostředím, hlavními hrdiny, nechá vás nakouknout do lékařství, archeologie i dětského myšlení. Nečekejte napětí ani velké zápletky, jen se nechte unášet. Těmi úžasnými dialogy, tehdejšími způsoby i pochmurným prostředím Essexského pobřeží.

AllyKumari
14.06.2018 5 z 5

Jiné, zajímavé a vynikající.

anglická literatura viktoriánská doba anglický venkov příšery, monstra zfilmováno – TV seriál

Sarah Perry
britská, 1979