Nestvůra z Essexu

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíše úleva než rána. Nešťastné manželství i život ve městě ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu, uprostřed přírody, o níž se odjakživa zajímala, představuje novou naději na světlejší zítřky. A opravdu, pobřežní vesnici Aldwinter si hned zamiluje a najde přátele v místním pastorovi a jeho rodině. Idylku však naruší zvěsti o návratu legendární nestvůry, obřího hada, jež přichází z moře a požírá vesničany. Zatímco Cora doufá, že nalezne nový živočišný druh a vyslouží si cedulku v muzeu, pastor vidí v těchto zvěstech bludařství a odklon od pravé víry, proti nimž je třeba bojovat. Nestvůra z Essexu je román o svobodě, poznání, přátelství a lásce, o ideálech a vysokých cílech i o protikladech, které se přitahují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371999/nestvura-z-essexu-0IH-371999.jpg 3.8141
Vydáno:, Argo

The Essex Serpent (2016)

Kniha Nestvůra z Essexu

martina1199

Ti, co čekají příběh o monstru s křídly, drápy a šupinami, které trápí obyvatele Essexu, budou nepochybně zklamáni. V této knize se dočkají nestvůry, ale úplně jiné, než by si mohli představovat. Autorka na životech několika skvěle vykreslených postav vystihuje život a způsob myšlení ve viktoriánské době, střet starého a nového, víry a vědy. Zklamání a naděje. Lásky, morálky i jejich opaků. Ukáže nám strach a pověry, a také monstrum utkané právě z nich.

pode

Úžasně popsané charaktery postav. Ne prvoplánově, ale tak nějak skrytě. A jistě neméně výstižně zobrazená viktoriánská Anglie...

Marjory

Knížka mě trochu zklamala a někdy jsem doufala, že se objeví Nessí a hlavní hrdinku sežere.

Annieren

Název mě svedl k smýšlení, že kniha bude úplně o ničem jiném, ale to, co jsem nakonec přečetla, byla velice milá a půvabná knížka. Spíš než Nestvůra je to taková trochu Pýcha a předsudek :)

lapagerie

Ztotožnila bych se s předchozími komentáři, hlavně uživateli Boba289 a Nerevanin.
Dost mi trvalo, než jsem se začetla. A pořád jsem čekala na to "NĚCO". A ono nic. Děj si líně plyne, sem tam nějaké menší pozdvižení, ale je vše tak nějak neukončené, nevyřešené, nakousnuté. A to nemusím.

lilyjane2

Vynikající. Kdo by očekával nadupaný thriller, tak bude pravděpodobně zklamán, ale pokud to čtete jako vztahovku - společenský román, tak budete nadšeni. Obzvlášť pokud máte v oblibě tlusté historické romány, jako já. :-)

alenkacermi

Jsem jedna z těch, co se jim líbila obálka knihy a i komentáře byli pěkné. Ale.....dlouho jsem se nemohla začíst a místy jsem se přemlouvala číst dál. Přišlo mi, že kniha nemá pořádný děj, že si vlastně jen tak plyne. Čekala jsem něco rychlejšího a s nestvůrou i akčnějšího. A toho je tato kniha prosta. Přesto jsem po dlouhé době dočetla, no a nebylo to až tak špatné. Za polovinou se mi postavy i líbili, a už jsem byla zvědavá, jak příběh dopadne.

Boba289

Čekala jsem od knihy více, ale není to špatné čtení, když hledáte něco lehčího. Autorka se odvolává na to, že vycházela z několika knižních pramenů o době děje románu i některtých otázkách (např. oé dobové chireurgii), takže se snad jedná i o docela věrohodný pokus přiblížit čtenářům život v Anglii v 19. století. Autorka "nakousla několik zásadních témat, v podstatě nadčasových - sociální nerovnost, emancipaci žen, domácí násilí, jak se vyrovnat s nevyléčitelnou nemocí a utrpením... Žádný z těchto problémů ale neřeší do hloubky. Všechny problémy a vztahové motanice se v závěru vyřeší, konec je v podstatě šťastný, ale alespoň uvěřitelným způsobem.

Mág
Mág
Dash & Lily - Kniha přání
Dash & Lily - Kniha přání
Na dně v Paříži a Londýně
Na dně v Paříži a Londýně
Řeka bohů
Řeka bohů

anglická literatura viktoriánská doba anglický venkov

Sarah Perry
britská, 1979