Nešťastníci

Předčasně zesnulý britský autor B. S. Johnson patřil mezi bořitele tradiční vyprávěcí linie, o níž tvrdil, že je ve srovnání se skutečnou životní zkušeností naprosto lživá. Ve svém literárním díle se tady snažil co nejvíce „nelhat“. V románu Nešťastníci, který se skládá z 27 volně spojených kapitolek, jsou dány pouze první a poslední kapitola – ty ostatní si čtenář může číst v libovolném seřazení, protože zachycují situace a zážitky, které se člověku libovolně honí hlavou. Hlavní postavou je sportovní reportér, který se na několik hodin pracovně ocitne v jednom anglickém městě, přičemž se mu v mysli neustále prolínají vzpomínky na mrtvého přítele i současnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35964/big_nestastnici-YEd-35964.jpg 3.79

Vydáno: , Argo

The Unfortunates, 1969

Kniha Nešťastníci

R47

Zajímavý experiment. Kniha jako balíček karet. Ona nahodilost, s kterou je možné jednotlivé nesvázané kapitoly číst, ale moc nesvědčí kauzálním partiím, psaným v přítomném čase. Nejvíc je to znát u hospody U Yatesů nebo v kapitole, kde se popisuje zápas. Nevím. Možná to má vyjadřovat ten všeobecný pocit rozkladu patrný v celé knize.

makushenka
11.01.2017

Velmi zajímavý počin. Je to už pár let, co jsem "knihu" četla a stále na ni vzpomínám.

Laguna2006
13.08.2013

Začínám tuto knihu číst a jsem nadšená z její vazby. Nevím jestli budu schopna číst to na přeskáčku jak píšou v úvodu, ale těším se jak to dopadne.