Nespoutané sny

Nespoutané sny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2662/bmid_nespoutane-sny-R9u-2662.jpg 4 182 32

Butterfly Trilogy série

Napsáno pod pseudonymem Kathryn Harveyová. Rachel prožila dětství v neutěšených poměrech, násilnický otec ji zneužíval tak, že ve čtrnácti letech utekla z domova. Veškerou svou naději a lásku upnula k mladíkovi Dannymu, ale dočkala se trpkého zklamání. Zapřisáhla se, že se pomstí. Na svoji příležitost čekala řadu let. Ctižádostivý Danny Mackay se časem stal známou osobností po celých Spojených státech, mediální hvězdou, jež hlásá pokrytecké fráze o křesťanské lásce a později se dokonce rozhodne kandidovat na úřad prezidenta. Rachel se mezitím dopracovala k značnému majetku, změnila si jméno a díky plastickým operacím i podobu. Vykonat pomstu je však složitější, než se zdálo... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Butterfly , 1989

rakakan
rakakan
12.10.2023 4 z 5

Mám přečtené snad všechny knihy spisovatelky. Sáhla jsem tedy i po tomto titulu. Od začátku bylo jasné, že půjde o pomstu. Děj předvídatelný, ale přesto napínavý. Trochu více erotiky, ale to bylo díky prostředí, ve kterém se postavy pohybovaly jasné. Za mě doporučuji.
Teď beru do rukou Kruté hvězdy.... uvidíme.

LéňaM
LéňaM
27.07.2022 5 z 5

Po letech jsem se vrátila k této knize, ač jsem věděla jak to dopadne, kniha mě opět vtáhla do děje a nešla odložit. Kniha je skvělá

maličkán
maličkán
08.06.2022 5 z 5

Když jsem začala číst, netušila jsem, že čtu knihu od mé oblíbené autorky. Dlouho mi ležela doma a nechtělo se mi do ní. Ale již od začátku mě kniha chytla. Velmi pěkně vypracovaný příběh vás nutí stále číst a číst. Žádná hluchá místa. Prostě super. Doporučuji.

Noisette73
Noisette73
28.08.2020 2 z 5

Hrozná obálka, zkažené charaktery, šílené prostředí.......

georginaa
georginaa
03.08.2020 5 z 5

V jakém prostředí člověk žije, tak prožívá svůj život. Jakkoliv se musí vyrovnávat se špatnými zkušenostmi, má na výběr se z toho nějakým způsobem vymanit, nebo spadnout až na dno a zůstat a trpět. To se nakonec Rachel povedlo. Vymanila se z krutého prostředí, změnila si jméno a začala žít jinak. Bohužel se stálou myšlenkou na pomstu. Moc zajímavý příběh.

pavlinka0250
pavlinka0250
14.03.2020 5 z 5

Z mého pohledu velmi dobře napsaný příběh, kde se střídá současnost s minulostí a to mám hodně ráda.
Pro mě skvělá kniha, kterou určitě doporučuji. Patří k mým oblíbeným.
*****

smithynka
smithynka
12.11.2019 5 z 5

Knihu jsem měla už několik let doma a moc jsem se do ní nehrnula, nic jsem od ní neočekávala. Teď jsem ji dočetla a musím říct, že jsem nadšená. Zajímavý, poutavý příběh, který se čte skoro sám.

Evaho73
Evaho73
16.02.2019 2 z 5

Príbeh, ktorého ústrednou témou je životná pomsta, na mňa nijako zvlášť nezapôsobil a dokonca som sa musela premáhať, aby som ho vôbec dočítala.
Postavy ako aj celá zápletka mi prišli dosť nereálne a miestami som sa mala problém zorientovať v celej tej spleti intríg, ktorých hlavnú úlohu väčšinou zohrával sex alebo erotické fantázie. Samozrejme skoro všetky postavy boli úspešné, bohaté o od "rozkoše" nevedeli, čo zo sebou.
Ani sa mi veriť nechce, že to napísala Barbara Wood....

gigi77
gigi77
22.08.2018 5 z 5

Aaaaah, tak to bylo něco! Literatura spíše pro dámy, ale podstrčím ji i svému muži.
Knihu mi podávala knihovnice se slovy: “Další pěkný kousek od Barbary Woodové, je tam i trošku erotiky ... “ No tak to jen povrchně, žádná slaboduchá červená knihovna.
Stále se mi jevila filmová hláška: “Vitejte v Hollywoodu, městě zhmotněných snů. Ve městě, kde je možné všechno ... “ «Pretty Woman»

Doubravka1975
Doubravka1975
19.02.2018 5 z 5

Jelikož jsem už nedávno přečetla pokračování Kruté hvězdy, tak jsem musela přečíst i Nespoutané sny. Moc pěkně napsaný příběh o snech, pomstě, trpělivosti, vytrvalosti.... Určitě zkusím další knihy, které napsala jako Barbara Woodová.

jana.salasova
jana.salasova
27.11.2017 5 z 5

Moc se mi líbila a teď se chystám na Kruté hvězdy. Doporučuji

proste.ja
proste.ja
23.04.2017 4 z 5

Mé první setkání s touto autorkou. Ráchel jsem fandila od začátku do konce a doufala jsem, že to, co si dala za svůj životní cíl, splní. Pro mě knížka sice nenáročná na přemýšlení, ale čtivá od začátku až do konce.

JPBelmondo
JPBelmondo
12.04.2017 4 z 5

Krásný příběh s hutným dějem, který nabízí téměř vše, co lze od života v průběhu let očekávat. Nesmírně poutavé čtení.

Paja1709
Paja1709
23.02.2017 5 z 5

Od knihy jsem az tak moc necekala.Jake bylo moje prekvapeni ,kdyz jsem zacla cist.Od knihy jsem se nedokazala odthnout.Dej i pribeh byl napinavy .Po precteni jedne kapitoly vas to nuti cist dal.Za me plne hodnoceni.Doporucuji precist.

muti1
muti1
15.01.2017

Doporučuji, přečetla jsem jedním dechem. Moje oblíbená spisovatelka.

crazyslunicko
crazyslunicko
11.01.2017 5 z 5

Od knihy jsem prilis neocekavala, ale nakonec jsem byla velice mile prekvapena vyvojem udalosti hlavni hrdinky, ktera se z devcete s neprijemnou minulosti vyporada bravurne a elegantne jako dama. Jak rika prislovi: co te nezabije, to te posili...

marli58
marli58
10.01.2017 5 z 5

Od B. Wood mám přečtené všechny knihy, ale tato, napsaná pod pseudonymem, je pro mě první. Je úplně jiná, než Woodová, ale vůbec ne špatná. Naopak. Příběh má spád, pořád se něco děje. A hlavně nakonec dojde i k trestu a v epilogu k dokončení příběhu (nemám ráda otevřené konce). Doporučuji k přečtení.

Prateri
Prateri
05.12.2016 4 z 5

Takové sny nemám - nešplhám k jakýmkoliv výšinám, pomstít se nebo někoho zlikvidovat, to už vůbec ne, a firmičky jako "Motýlek", tak, ty mi také nic neříkají. Číst o tom byl zážitek, dobře napsané, i když místy neuvěřitelné, ale od toho někdy taky knihy máme, že právě ty sny jsou v nich možné :-).

DaPo
DaPo
08.03.2016 5 z 5

Jsem nadšená.... od knihy jsem vůbec nic neočekávala, byla to spíše "nouzovka" na cesty, ale byla jsem mile překvapena... skvělý příběh, brilantně popsané jednotlivé situace a postavy... těším se na pokračování a za sebe vřele doporučuji !!!

akdar72
akdar72
30.08.2015 5 z 5

Úplně jiný styl mé oblíbené autorky. Více, než příběh hlavní hrdinky, jsem se zamýšlela nad problémy ostatních žen v knize. Svazují nás a ubíjí komplexy, kterými většinou trpíme celý život zcela zbytečně. Těším se na další díl.

Kathryn Harvey (p)
americká, 1947