Nesmrtelný hrabě

Nesmrtelný hrabě https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404887/mid_nesmrtelny-hrabe-ABE-404887.jpg 4 33 20

Galilejec série

Laurent de Angeloure známý jako hrabě de Saint-Germain, osobnost opředená mýty, ale i figurující v mnoha historických pramenech, vypráví svůj „skutečný“ příběh. Kdo je vlastně tajemný hrabě doopravdy? Kde získal své nadpozemské schopnosti? Narodil se v předvečer třicetileté války, jako syn francouzského šlechtice. Podstatná část děje se však odehrává ve Švédsku za vlády královny Kristýny, která byla známá spíše svou „zmužilostí“ než „ženskostí“. A právě u dvora této zajímavé ženy se pod vedením svého mentora, posledního učedníka Ježíše Nazaretského, Lukáše, stal „nesmrtelným“. Druhý román mladé české autorky Kristýny Freiové, Nesmrtelný hrabě, je volným pokračováním její prvotiny Galilejec. Podařilo se jí opět napsat neobvyklý, napínavý, dobrodružný příběh a přitom klást zásadní otázky lidského bytí a nezvratného lidského osudu.... celý text

Feifr
04.08.2023 3 z 5

Pro mne to bylo přepsychologizované (samozřejmě jen můj osobní dojem), pořád někdo něco cítil a dumal, někam jel, aby si uvědomil, že chce být jinde a když se vrátil jinam, tak si uvědomil ,že ho to táhne zase zpátky...atd. Psát autorka umí, o tom žádná, ale to věčné analyzování mi prostě šlo na nervy. Chápu, není to kniha pro mne.

dana_vrana
25.12.2022 1 z 5

Druhý díl volně navazující na Galilejce.... Upřímně mě moc nebavil. Děje je tam na román pomálu a spíš se zaobíráme filozofováním nad smyslem bytí.

Marsí5
31.05.2022

No... Sice jsem to dala, ale vůbec mě to nebavilo :-/
Tahle knížka není dobrodružným příběhem nesmrtelného hraběte, ale spíše filozofickou úvahou, jak takového stavu docílit.
Čekala jsem něco úplně jiného, takže jsem byla docela zklamaná.

hannahW
04.01.2022

Poutavé dílo o historické postavě hraběti de Saint-Germain a jeho cestě životem stojí za to. Přinutí vás o něm přemýšlet a i ledasčem jiném. Určitě si pak nenecháte ujít ani jeho volné pokračování Lucifer a Markétka. Kristýna Freiová je čím dál lepší.

crazyslunicko
28.03.2021 4 z 5

Kristýna Freiová má svůj velmi specifický způsob psaní. Kniha na mě působila velmi depresivně. Tolik utrpení kolik musel zažít Laurent již od narození. Bylo mi ho velmi líto. Vždy, když byl na okamžik šťastný, tak se vše pokazilo a on šel dál.. Velice mě mrzel jeho vztah s otcem, který ho celé dětství přehlížel a vyčítal mu smrt matky u porodu. Za což ten drobeček nemohl a v této době, to bylo bohužel velice běžné. Když mu však bylo nejhůře potkal svého mentora, který ho naučil vše důležité...

„Proč věříš jiným, a na své srdce přitom zapomínáš? Co by na tom srdce změnilo? Srdce má vždy pravdu. V srdci sídlí tvá duše.“

„Riskujeme každý den, každý, ale nelze se vzdát. Musíš vědět, že pokud jednáš podle svého srdce, podle toho, co cítíš, nakonec zvítězíš, i kdyby tomu zprvu nic nenaznačovalo. Nelze se přizpůsobovat ostatním, nelze se před nimi ponižovat, ne donekonečna, protože to stejně k ničemu dobrému nevede.“

katka134
18.03.2021 4 z 5

Moc zajímavý příběh. Příjemně a lehce se četl, přestože je plný hlubokých myšlenek.

Mája873
16.03.2021 5 z 5

Při předchozí recenzi jsem psala o tom, že mi tuhle knížku pořídil Ježíšek :-), kromě jiných tedy (k Vánocům jedině literaturu) ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Moc se mi líbilo vědomí, že už vím jak to s hlavím hrdinou bude dál, protože za mě: jde knihy číst i bez posloupnosti, dozvěděla jsem se jak se hlavní hrdina stal nesmrtelným a jak vlastně ,, život funguje" . Knížky od Kristýni Freiové jsou napsány poutavě.

Aghatte
23.01.2021 3 z 5

Půjčila jsem si ji z knihovny. Doma ji mít nemusím.
Vím, co tím autorka sleduje, na českou scénu je to nadprůměrné, ale nějak moc mě to nezasáhlo. Článek v Celostní medicíně, nádherný rozhovor s autorkou, mi toho dal víc.
O Luciferovi jsem četla také v nedávné době celé pojednání, jak to s ním vlastně bylo, jak vznikl- naštěstí, jinak bych to tady nepochopila.
Příběh sám byl celkem nijaký, ale někam ty moudra zakomponovat musela.

Šebestová3
11.01.2021 1 z 5

Tak nějak ne úplně můj šálek kávy.

magic11
18.12.2020 1 z 5

Jsem jediná, kdo to nedal? Asi jsem čekala něco jiného. Tohle vzdávám. Po 80 stranách. Víc se trápit nebudu.

ZUZANA-123
01.05.2020 5 z 5

Možná je v knize návod jak následovat hrabĕte de Saint-Germaina, naučit se zastavit svou mysl a odprogramovat umírání.Mám pocit,že Krystýna Freiová psala v napojení ....

iva9673
03.11.2019

Čte se sama, kéž by jen byla delší :)) . Každý si v ní může najít to své. Pod zdánlivě jednoduchým příběhem se skrývá druhá rovina a silné, hluboké poselství. Kdo ho má v knize najít, ten ho najde, kdo ne, užije si příjemné chvíle s velmi čtivou knihou, kterou osobně vřele doporučuji. Velmi se těším na pokračování a další Kristýniny knihy!!!

cérka
12.09.2019 4 z 5

Pro mne zajímavá (až na poslední kapitoly, které mě trochu potrápily), velmi čtivá kniha. Příběh je vyprávěn zdánlivě jednoduše, ale tady zdání klame. V textu je zakomponováno mnoho zajímavých myšlenek, pravd a poselstvích. Kniha mi nepřijde v žádném případě rouhačská (i věřící může mít někdy problém s církví a jejím fungováním - smajlík).
Srdečně zdravím pana Laurent de Angeloure, hrabě de Saint-Germain. Věřím, že za ta staletí, které mezi námi prožívá se už česky dávno naučil, objevil DK a pravidelně si čte komentáře o knihách a své osobě.
Jsem moc ráda, že máme tak skvělé autorky, jen tak dál!

Elea
28.06.2019 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale děj je hodně jednoduchý, dost předvídatelný, rozhodně nepřináší žádné nečekané zvraty.

standa8M
23.06.2019 5 z 5

Jedním dechem přečteno. Lehkost skrytá v hloubce. Vtáhne vás do příběhu. Jen jednu věc bych vytknul. Že ještě není pokračování. A s tím, jaký krok Kristýnka udělala od Galilejce, věřím že dá li další díl, tak to bude síla. Už se nemohu dočkat. Moc přeji knize velký úspěch a mnoho čtenářů.

akaja
20.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, čte se jedním dechem. Kéž by člověk dokázal poslechnout Laurentovy rady a jít v jeho šlépějích.

Lucife
19.04.2019 5 z 5

Je to skvělá a neuvěřitelně čtivá kniha. Vyplatí se odhodit všechny předsudky, očekávání a pustit se do čtení.

berry-uska
09.04.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla téměř na jeden nádech, dobro versus zlo je velké téma. Hlavně i odkaz toho, že rodiče ve svých dětech často zasejou nejistotu a chlad už od raného dětství. Kniha je čtivá, naučná a zároveň moc příjemně a s lehkostí napsaná. Laurenta a Sveu bych ráda obejmula :) dobry český počin

Dasastr
07.04.2019 5 z 5

Úžasná čtivá kniha, která posouvá hranice nemožného. Z hloubi duše vyplouvají na povrch skryté pravdy a knihu s sebou musíte mít i v práci. Tedy já určitě. ????

filip6339
07.04.2019 5 z 5

Krásná kniha a ještě lepší poselství, které se Kristýně opět podařilo zpracovat do skvělého příběhu. Nehledě na to, že nejnovější důkazy, které se našli v Nag Hammadi, tedy staré gnostické texty dokazují, že Kristýna čerpá z velmi starých zdrojů, které mají zřejmě mnohem blíž k pravdě, než někteří pravdoláskaři. Pokud si ověříme dostupné informace například o Luciferovi, zjistíme, že byl světlonošem. Tedy tím, který přinášel světlo poznání a který byl schválně a naprosto záměrně pošpiněn. Samozřejmě je na každém, ať si udělá svůj svobodný názor. Za mě knížka není jen o příběhu, ale také o zpracování fakt, které jsou v něm zakomponovány a to se autorce povedlo dokonale. A autorce bych chtěl tímto popřát ať odvádí dál skvělou práci. Předsevzala si nelehký úkol. Je evidentní, že svou tvorbou chce oddělit zrno od plev. Držím palce!

dobrodružství historická fantasy Hrabě de Saint-Germain, 1691/1710-1784

Kristýna Freiová