Nesmrtelnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Souborné vydání většiny povídkových cyklů proslulého argentinského básníka, prozaika a esejisty. Autor ve svém díle vytvořil zcela specifickou spekulativní prózu na pomezí literární fantastiky a eseje, která byla inspirována jeho studiem řady náboženských a filozofických směrů a cyklických teorií času. Ve svých povídkách tak důsledně zpochybňuje empirickou skutečnost, v jejich metaforách rozvrací čas i lidskou identitu, aby tak lépe pronikl pod povrch věcí a dějů k podstatě člověka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86209/nesmrtelnost-86209.jpg 4.826
Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Alois Hynek
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nesmrtelnost

Přidat komentář
witiko
24. ledna

Soubor zahrnuje povídky vydané dříve v souboru s názvem "Zrcadlo a maska" a samostatně vydané "Obecné dějiny hanebnosti". Obě knihy jsem už komentoval. Tento výbor jsem nakonec prodal a zůstal u původně samostatných vydání, protože mi vadila mizerná tisková kvalita i to, že výbor vlastně nemá moc koncepci a náladu, protože dává dohromady minimálně dvě úplně odlišná díla. Mám raději, když má každá kniha svoji vlastní náladu, chuť a vůni, souborná vydání jsou vždycky trochu chladná.

puml
03.05.2013

Skvělé povídky balancující na hranici mezi fantazií a skutečností. Neuvěřitelně prokomponované příběhy, ve kterých do sebe souvislosti zapadají s děsivou osudovostí. Kdo má rád povídky od Franze Kafky nebo sci-fi úlety od P. K. Dicka (jako já), tak nebude zklamán. Doporučuji.

velkyel
17.04.2013

neuveritelna kniha. Ctu ji uz ponekolikate a stale mam ve tvari vyraz nadseni.