Neslyšno

Neslyšno https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/bmid_neslysno-3RY-251692.jpeg 4 425 114

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Soundless , 2015

TheMelorry
21.04.2017 3 z 5

Od knihy jsem nevěděla co očekávat. Normálně o asijské kultuře nečtu a tak jsem se těšila co nového se dozvím. Nakonec jsem se ale moc nedozvěděla a celkově mě kniha nijak extra nebavila. Vždycky chvílemi jsem se začetla a se nemohla odtrhnout, potom ale nastala část, kdy jsem se skoro až nudila. Nápad byl dobrý, ale provedení... autorčiny ostatní knihy jsou myslím lepší.

hanapaimen
11.04.2017 3 z 5

Hodně zajímavý nápad - celá tahle knížka. Celé to psaní o neslyšících bylo zvláštní a nové, prostě zážitek - i to, jak je celý průběh knihy podaný v přítomném čase (jistě se ta forma nějak jmenuje :)). Ale jedna věc mi HODNĚ vadila - a odváděla mi pozornost od celého děje a prožitku, a to byly některé dovětky za "přímou řečí" (za tím znakováním). Nevím, jestli je to chyba překladatele, nebo to párkrát ujelo autorce, ale ... když lidi znakují... jak pak může napsat "zněla naštvaně"..? A podobných nesmyslů tam bylo na můj vkus až moc, přitom se dá např. naštvaný výraz při takovémto druhu sdělování popsat několika způsoby - třeba že vypadala/působila naštvaně a tak. Jak může znít naštvaně/odhodlaně/radostně/whatever, když jsou všichni hluchý a prakticky se zvukově neprojevují, je mi záhadou...

jitka3235
01.04.2017 5 z 5

Přišlo mi to spíš jako pohádka než jako fantasy, ale moc se mi to líbilo a jako všechno od autorky jsem to přečetla téměř jedním dechem ;-)

SeverusSnape
26.03.2017 5 z 5

Velice zajímavý námět o neslyšící komunitě,kteří jsou závislý jen na těžbě,za kterou dostávají základní věci a potraviny pro život.Fei mi byla sympatická a celkově se mi tato kniha velmi líbila.

AbigailM.M.
28.02.2017 5 z 5

Bylo fajn se ponořit do příběhu, kde lidé neslyší. Líbilo se mi zpracováni hluchoty a komunikace, chvíli mi trvalo než jsem si zvykla. Kniha je užasná. Takže ji doporučuji =)

Veve721
16.02.2017 4 z 5

Fej může čtenářům ze začátku připadat strohá, nudná nebo i panovačná, ale já si myslím, že vyjadřuje uměleckou grácii - ženu, která nepotřebuje příliš projevovat emoce, protože její malby mluví za ni. Li Wei na druhou stranu představuje morální dobro... odvážný silák s potřebou přinést do svého světa spravedlnost. Jak ale otáčíme stránku za stránkou, Fej se pomalu prohlodává přes svou ledovou slupku, zatímco Li Wei chvílemi ztrácí motivaci a potřebuje podržet. Spolu ale dokážou zázraky. Tato knížka je nejen o tom, aby čtenář mohl nahlédnout do světa hluchých, poznal opravdovou hodnotu sluchu (kterou si většina z nás ani neuvědomuje), ale také o důvěře. Nejen v partnera, ale i ve své okolí a hlavně v sebe. Hodnotím pěti hvězdičkami a od dnešního dne si nikdy nepřestanu vážit toho, že slyším a vidím všechny krásné věci kolem nás. :)

Halka2
15.02.2017 4 z 5

Autorka mě touto knihou velice mile překvapila. Jednak tim , že je to její první samostatný román , jednak že děj je zasazen do zcela odlišného prostředí ,s odlišným a dle mého názoru těžkým ale dobře zpracovaným námětem. Kniha mě bavila a zároveň mě nutila přemýšlet ....
Doporučuji si jí přečíst.

Madlenkačte
14.02.2017 2 z 5

To byla hodně divná kniha. Všechny knihy od R. Mead mám ráda, ale při čtení této sem si říkala, jestli nezačala brát drogy :)

Petra17
13.02.2017 4 z 5

Ze začátku jsem chvilku váhala, jestli knížku neodlžím, ale po zhruba čtvrtině jsem se tak začetla a nemohla jsem přestat :) Celkem napínavé scifi-fantasy čtení, které vás pohltí, S R.Mead jsem se setkala poprvé. Sice nemohu dát 5 z 5 ale 4 z 5 si ode mě určitě zaslouží, bavila mě a pohltila mě :)

esussi
21.01.2017 3 z 5

Takové nemastné neslané. Četlo se to sice rychle, ale žádná postava nebyla dost poutavě napsaná na to, aby mě to zaujalo. Ale obálku to má moc pěknou

BetyN.
20.01.2017 3 z 5

Krásná originální kniha na odpočinek!

natalie2171
17.01.2017 5 z 5

Se zklámáním se dívám na hodnocení této knihy a musím se přinutit trochu zatnout pěsti, abych se nerozčílila. Ale co, každému se líbí něco jiného :)

Ale já musím říct, že to co autorka tentokrát předvedla, bylo úplně odlišné, než co jsem od ní čekala. A co jsem předtím četla.

Nabídla nám pohled do úplně jiného magického světa. Z prvu bych nevěřila na žádné nadpřirozeno, ale s koncem knihy už to lehce přijmete.
Já si knihu užila. Včera jsem si ji pujčila v knihovně a dnes ji dočetla. Až trochu lituji, že jsem ji zbaštila tak rychle. Ale opravdu to byla jízda. Já nevím, jak ostatní, ale já oceňuji, jak autorka dokázala všechno tohle popsat, bez toho, abych si celý odstavec musela šestkrát číst. Je to jako vzpomínat, jako přemýšlet nad nečím neuvěřitelným, ale pro někoho uvěřitelným. Se světem Fej se dá tak rychle splynout, až málem máte pocit, že i vy slyšíte poprvé, jak knihu prožíváte.
Bála jsem se, jak autorka knihu dokončí. Věděla jsem, že moc velké zvraty v knize nebudou, co také čekat od jednodílovky. Vyústění mě potěšilo a s koncem jsem spokojená. Moc moc bych si přála, aby bylo takových knížek víc. Mají v sobě víc, než by si lidé mohli jen myslet.

Katie46
08.01.2017 4 z 5

Kniha se velmi liší od předchozích, které autorka napsala. Přestože mě první pár stránek neoslovilo, do knihy jsem se poté začetla a velmi mile mě překvapila. Děj byl sice trochu rychlejší než jsme zvyklí, ale jelikož je to jen jednodílné, tak nad tím přimhouřím oči. Kromě rychlejšího děje byla kniha čtivá, celý příběh se odehrává bez jakéhokoli nadpřirozena (až na konec samozřejmě) a vůbec jí to nijak neuškodilo. Líbilo se mi zakončení knihy, které na ní úplně sedělo a líbil se mi námět knihy - tedy že vychází z bájí ze starověké Číny.
Za mě určitě palec nahoru.

Eloorka
01.01.2017 5 z 5

Ze začátku byla knížka zvláštní, moc se mi nedařilo se začíst. Nakonec mě příběh velmi překvapil. Celkově se mi knížka nelíbila až tolik jako jiné knihy od autorky, ale byla zase úplně jiná, originální :) Pokud vyjde druhý díl, ráda si ho přečtu :)

simi28
01.01.2017 4 z 5

Je pravda, že Neslyšno není zdaleka tak dobré jako Vampýrská akademie. Styl psaní byl sice jako vždy skvělý, ale to zkrátka nestačí.
Námět jako takový je úžasný, ale nedodělaný. Vadila mi uspěchanost příběhu a plochost charakterů. Většina čtenářů s Fej a ani s ostatními postavami nesoucítí, protože je vlastně ani pořádně nezná. Já jsem si ovšem prohlížela recenze ještě dřív, než jsem samotnou knihu přečetla. A díky tomu mě nezklamala.
Já ji jednoduše beru jako takovou odpočinkovou knížku, u které čtenář nemusí moc přemýšlet a jenom se nechá vtáhnout do děje. A přesně tohle je pro mě Neslyšno.

Tohru-
29.12.2016 3 z 5

Bolo to správne napísané, tak ako čínske príbehy písané bývajú. Občas som čakala v niektorých častiach toho trochu viac, ale ináč mi to celkom vyhovovalo. Hoci ku koncu som čakala trošičku väčšiu bitku. Nebolo to však zlé, trošku oddychovka, ktorá sa vám ku koncu už ani nebude chcieť čítať... ale také príbehy už proste také bývajú... Vzdávam hold autorke za nápad a spracovanie... Jedna vec mi však vadila... Ľudia znakovali, no... áno bolo to dobre napísané... no vadilo mi, keď hovorila o tom ako hovorení, hlavne, keď tam hodila niečo ako jedna už napísala... "rozčúleným hlasom povedala". No ale co uz. mám však rada knihy a diela v prostredí Ázie a preto ten hold autorke zostáva.

Elern
09.12.2016 3 z 5

Richelle prostě umí psát. Troufám si říct, že z jejího pera by i historka "to, jak jsem šla do obchodu" zněla dobře. Příběh byl velice zajímavý a dost napínavý na relativně dětskou knížku. Uvěřila bych i tomu, že je podle skutečných událostí. Možná proto mě natolik neseděl konec. V podobě mýtu Pchi-siouoů jsem jej nečekala. Fantasy mi do toho jednoduše moc neseděla. Tím jsem musela odebrat jednu hvězdičku, ale jak říkám, na dětskou knihu má všechny prvky, jaké by mít měla :)

anavi2009
18.11.2016 3 z 5

(SPOILER) Nebylo to úplně špatné, ale čekala jsem asi trochu víc.. Ten konec byl hrozně rychlý a vlastně mi i vadila jistá nedořešenost *POZOR SPOILER* co se týká krále a města. Povedlo se jim setoupit dolů, ale asi jsem čekala nějakou větší bitvu a svržení krále, nebo tak něco..

Navíc mě v knize rušilo i to, že se odehrává mezi lidmi, kteří mezi sebou znakují, ale autorka tam uvede, že někdo něco "řekl s rozčilením v hlase".. To mě vždycky ze čtení vytrhlo.

Jass
24.10.2016 4 z 5

Neslyšno pro mě bylo naprosto jedinečným zážitkem, možná na tom svůj podíl mělo to, že mě znaková řeč zajímá, ale nemyslím si, že to byl ten hlavní důvod. Donutila mě zamyslet se ne nad tím, jaké je to neslyšet, ale začít slyšet. Když jsem byla mladší často jsem přemýšlela jak popsat barvy někomu kdo nevidí, Fej tu měla podobný problém - samozřejmě se zvukem. Tahle strana knihy se mi vážně moc líbila.
Z toho šplhání po hoře se mi ale vážně dělalo špatně. Nemám vyloženě strach z výšek, ale ani je nevyhledávám. Bylo to vážně dobře popsané, jen mám dojem, že to všechno zvládli nějak moc v pohodě. Sem tam je něco trefilo/spadli, ale nikdy to nemělo vážnější následky.
Milostná linka ovšem byla trochu zklamáním. Ne proto, že by nebyla dobrá, ale jasně jsem v ní viděla všechny ty knihy, co Richelle napsala před tím, bylo to hrozně předvídatelné a to mě mrzí.
Věk X se mi stále líbí víc, ale oceňuji originální nápad. Pokud se vám líbili ostatní Richelliny knihy, tak si Neslyšno rozhodně přečtěte.

Nicki
22.09.2016 3 z 5

Bohužel i já musím napsat, že mám pocit, jakoby knize něco chybělo a nebylo to úplně ono. Kniha byla čtivá, bavila mě a užila jsem si ji, ale možná jsem až příliš brzy věděla, jak to dopadne.