Neslyšno

Neslyšno https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/bmid_neslysno-3RY-251692.jpeg 4 425 114

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Soundless , 2015

Vampirosa
08.06.2018 4 z 5

Tato kniha sice nepatří k autorčiným nejlepším počinům, ale tím rozhodně nechci říct, že se nepovedla - naopak. Příběh je krásný, má zajímavý námět a čím více se blížíte ke konci, tím je napínavější. Moc se mi líbí autorčino rozhodnutí zasadit dějovou linku do oblasti čínské mytologie a ve skrytu duše doufám, že se jednoho dne dočkáme pokračování osudové cesty Fei, protože s návratem bájných tvorů nemůže ani náhodou následovat nudné období. :)

Xäntusia
07.06.2018 4 z 5

Knihu bych rozhodně doporučila spíše mladším čtenářům než jsem já, tedy 12-15 let. Starším to nejspíše bude připadat moc přeplácané, ale je to přesně ten žánr, jaký mě v nižším věku táhl.

Sám o sobě je příběh originální a napínavý. Obzvláště druhá polovina dokáže pohltit.

lakolita3
05.06.2018 5 z 5

Pěkná kniha se zajímavým koncem

Ludmila.spok
16.05.2018

Obdivuji námět, dějovou linku, motiv... Moc se mi líbí neokoukaný příběh v zajímavém prostředí. Co ale knihu dle mého názoru podkopává je fakt, že pokud je hlavní hrdinka neslyšící, pak nikdy nebude vyprávět příběh tak, jako by to dělal člověk, který žije ve světě zvuků, zejména pak slov. Vím, že kniha ve smyslu záznamu vjemů by možná nebyla úplně snadno čitelná, autorka by ji asi nikdy nemohla napsat, ale pak by příběh Neslyšna byl uvěřitelný. Takto je to jen pokus o fantastický příběh.

MinaHawke
05.05.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že mě velmi zaujala obálka knihy, tak jsem si řekla, že si ji přečtu. A nelituji toho, spíš naopak, kniha mě bavila, má zajímavý příběh.

Vendulik
23.04.2018 5 z 5

Autorka opět nezklama. Povedená kniha a vůbec kbych nezlobila, kdyby se Richelle rozhodla pro další pokračování. Aspoň závěr knihy to mu odpovídal.

Brunnetka
05.03.2018 5 z 5

Za mě super. Ano, začátek docela nic moc, ale jak jinak bychom se měli dozvědět o světě, který nám autorka představuje? ;)
Přečetla jsem to jedním dechem, až mě i mrzí, že to nebylo delší...
Autorka nezklamala, vampýrskou akademii i pokrevní pouta zbožňuji, tohle bylo zase o něčem jiném. Ale můžu doporučit. Minimálně jako oddechovku :)

Shinstria
27.02.2018 4 z 5

Není to nic extra, ale ani to neurazí. Čte se to snadno a rychle. Není to dlouhé, takže člověk nad tím ani neztratí mnoho času a k tomu si u toho ještě odpočine. Příjemná a odpočinková četba pro chladný zimní večer.

BarkaS
19.02.2018 3 z 5

První třetinu knihy u mě panovalo nadšení a údiv nad nepříliš vysokým hodnocením. Údiv později vystřídalo pochopení a mírné zklamání.

lucifrid
30.12.2017 4 z 5

Velice zvláštní a jedinečný zážitek. Ale přesto mu trochu na kráse škodí to, že je krátký a některá témata byla jen nakousnuta.

barca109
19.12.2017 4 z 5

Neslyšno jsem přečetla jedním dechem. Musím uznat, že ze začátku to moc zajímavé nebylo, bylo to spíše až nudné, ale která knížka, odehrávající se ve vlastním světě, jenž musí být čtenáři představen, na začátku nudná není? Později mě knížka chytla a myslím si, že se povedla, i když nepatří mezi moje Top. Je velice oddechová a skvělá na dlouhé chvíle v autě nebo vlaku (ano, vím z vlastní zkušenosti xD).
Docela se mi líbilo, že hlavní hrdinka a ostatní postavy jsou Asiaté (podle jmen bych řekla přesněji číňané). Je to zas něco jiného a nového (nebo aspoň u mě).
Richelle má určitě pár lepších knížek, ale Neslyšno není úplně nejhorší knížka, kterou jsem četla :)
A další plus si ode mě knížka vysloužila přebalem, který je podle mého názoru opravdu povedený :D :)

Miss.hell
21.09.2017 5 z 5

Bylo velmi zajímavé proniknout do takoveho světa. Krásná odpočinková četba na podzim.

nani_nka
11.09.2017 2 z 5

Vždy sa poteším zisteniu, že jedna z mojich obľúbených autoriek napísala knihu, ktorá nemá žiadne ďalšie pokračovania, ktoré vychádzajú s odstupom jedného roka. A tak to bolo aj pri tejto knihe, od ktorej som toho asi ale veľa očakávala. Predsa autorka, ktorá "vytvorila" môjho Adriána, nemôže napísať zlú knihu. Avšak nejakom som v tejto knihe stále tápala a len sa ju nútila čítať. A to som posledných 40 strán ani nedala. Príbeh je vskutku originálny - záhada okolo dedinky, kde ľudia nepočujú a postupne začínajú strácať aj zrak. Avšak nejako ma táto kniha žiaľ neupútala.

Tesset
03.09.2017 2 z 5

Od autorky zatím nejslabší kniha, kterou jsem četla. S Vampýrskou akademií, Pokrevními pouty a Sukubou se to nedá srovnat, přitom si myslím, že by stačilo to trochu více rozpracovat a mohla z toho vzniknout fakt povedená fantasy.

Julinka679
08.08.2017 3 z 5

Od Richelle Mead jsem četla už téměř vše (až na Věk X a Třpytný dvůr). Nejprve jsem četla Vampýrskou akademii, která mě naprosto uchvátila, potom jsem četla Sukubu a ta byla ještě lepší (Georgina mi byla sympatičtější tím, že byla dospělejší než Rosa z VA). Potom jsem dostala Neslyšno, poprvé jsem přečetla tak 4 stránky a odložila. Teď jsem se začetla znovu a přečetla skoro jedním dechem. Není to špatně napsaná kniha, ale rozhodně není ani od Mead jednou z nejlepších :-)

jennefer
06.08.2017 4 z 5

Než se pustím do nějaké opěvované série, nejdřív jsem vyzkoušela samostatnou knihu. A náhodou, mně se líbila. Přišla mi ve všem akorát. Teď se tedy v klidu mohu vrhnout do komplikovaných sérií;-)

PeťkaW.
23.07.2017 3 z 5

Kdyby Mead zůstala u sérií, asi by udělala lépe. Byla jsem zvědavá na jednodílný román, ale musím s politováním říct, že s touto výzvou se moc dobře autorka nepopasovala. Obvykle nadávám nad zbytečně natahovaným dějem, kterým se snaží spisovatelé vyplnit prázdná místa, ale v tomto případě by 100 stránek navíc knize jenom prospělo. Děj byl dost hrr a neměl šanci se pořádně rozvětvit a obsáhnout všechno, co by čtenáře zajímalo. Nápad byl dobrý, zůstala spisovatelčina čtivost, i základ děje byl originální a měl potenciál, ale bohužel zpracování a uspěchanost ho pohřbily. 3 hvězdy dávám jenom kvůli závěrečným stránkám...

Schullerka
03.07.2017 3 z 5

Trošku slabší kniha od mé jinak velmi oblíbené autorky. Byla jsem ráda, že pro jednou Mead napsala samostatnou knihu, ale po přečtení mám pocit, že série jí prostě jdou lépe. Příběh byl zajímavý, ale dle mého názoru až moc uspěchaný, kdyby kniha měla o sto stran více tak by to bylo možná lepší. Na necelých 250 stránkách příběh prostě neměl šanci se plně rozvinout a mnohdy byl uspěchaný s pomyslnými skoky ve vyprávění. Pro autorku byla změna z 6 dílných sérií na krátkou samostatnou knížku asi moc drastická.

kytka25
19.05.2017

Knížka mě ze začátku bavila. Bylo to něco naprosto nového. V polovině jsem se trochu zadrhla. Ale dočetla jsem knihu se zatajeným dechem. Konec byl úžasný a celkově se mi líbil ten nápad napsat něco, co je pro změnu z Číny. Jejich mytologie je uchvacující. Víc knížek jako tato, prosím. Navíc obálka je naprosto nádherná.

Phewell
14.05.2017 2 z 5

Obálka krásná, námět zajímavý, jako fantasy super, ale je tam opravdu spousta nelogických situací, možná špatný překlad, kde si říkáte...cože?. Je to taková urychlená pohádka. Místy se mi to líbilo a četlo dobře, ale hodnotím spíš negativně. Škoda.