Neslyšno

Neslyšno https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251692/bmid_neslysno-3RY-251692.jpeg 4 425 114

Obyvatelé odlehlé vesnice kdesi v čínských horách jsou odnepaměti hluší a němí. Nevědí, co je zvuk, žijí ve světě absolutního ticha. Jedné noci však probudí dívku jménem Fei neznámý vjem: hluk. A schopnost slyšet už neztratí. Možná ji bude moci využít k záchraně svého lidu před uzurpátorským vládcem… Epický příběh od autorky Vampýrské akademie je výjimečný hned v několika ohledech: je to Richellin první samostatný román a žánrově se odchyluje od paranormálna k fantasy. Jinak je to ale stále stejná Meadová – kniha je nabitá akcí, dobrodružství a samozřejmě nechybí ani milostná linka. Ve světě bez zvuku slyší jedna dívka, jak ji cosi volá… Dívka jménem Fej žije v horské vesnici, kterou sesuvy kamení zcela odřízly od světa. Přežití vesničanů zajišťuje jediné lano, po němž jim přes zrádné skalní stěny posílají jídlo lidé z údolního království. Naprostá závislost není však to jediné, co Fejinu vesnici sužuje: kam až paměť sahá, zdejší lidé neslyší. Jako by takovéto prokletí nestačilo, začínají nyní ztrácet i zrak. Také zásilky jídla přicházející lanovkou se začínají tenčit... Nadcházejí časy zkázy; obyvatelům horské vsi hrozí tichá temnota a smrt hladem. Pak ale jedné noci probudí Fej drásavý hluk. Vedena zvuky, něčím do té doby naprosto neznámým, se Fej vydává na velkolepou výpravu - sestupuje po nebezpečně strmé hoře do tajemného království Pej-kuo, kde nalezne neuvěřitelnou pravdu o své vesnici i lásku, která ji navždy změní život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Soundless , 2015

Nikidree
02.10.2023 3 z 5

Jedná se o zajímavý nápad, ze kterého šlo však vytěžit víc. Jak píší lidé přede mnou, fantasy prvků je tam velmi poskrovnu. Stejně jako nějaké akce, nebo napínavějšího a propracovanějšího děje.
Přesto musím říct, že mě zaujalo, jak autorka dokázala pracovat s hrdiny, kteří neslyší a dorozumívají se znakovou řečí. A přes ty mouchy, které kniha má, se jedná o poměrně milý a oddechový příběh.
Sama jsem knihu přečetla během jedno dne, pro zkrácení dlouhé chvíle ve vlaku.

Jaehyun
28.06.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale asi jsem od knihy čekala víc. S čínskou mytologií to nemělo nic společného a s fantasy taky ne. Vlastně se tam toho ani moc nestalo, žádný velký zvrat nepřišel a příběh byl dost pomalý a někdy i nudný. Na druhou stranu ten nápad se mi líbí a některé části byli fajn. Není to ale kniha na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

kubakubikula
01.01.2023 4 z 5

Kniha se četla dobře, bylo to takové jednoduché,oddychové čtení. Nápad super,mohlo to ale být víc propracované.

sporran
31.08.2022 4 z 5

Knihu mi doporučila dcera a je to žánr, který běžně nečtu. Nicméně zajímavé téma, příběh, v některých částech trochu chaotické. Nicméně příběh hodný zfilmování, ráda bych se podívala.

KTera
08.07.2022 5 z 5

Krásný příběh a závěr se mi líbil velice. Přečetla jsem jedním dechem.

PéťaH.
14.06.2022 4 z 5

Četla jsem na doporučení a příběh mě opravdu pohltil. Knížka se mi moc líbila.

jitka_dankova
10.02.2022 4 z 5

Tuhle milou asijskou pohádku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a mile mne překvapila. Nižší hodnocení a rozporuplné komentáře způsobily, že jsem neměla vysoká očekávání. Čtivý text a jemný vztah mezi hlavními postavami mne ale nakonec okouzlil, že jsem knize prominula kde co. Ano, ty květnaté hovory jako přepis znakové řeči byly... no... úsměvné. Konec byl useknutý, to jo. A po fyzické stránce z hrdinky dělali supermanku, to jo. Ale nevadilo mi to, byla to milá pohádka s netradičním nápadem a hezky se četla.

nicandra
26.09.2021 5 z 5

Opravdu dobré počtení - jiný pohled daný jinou životní zkušeností hlavní hrdinky i jejím handicapem, který sama za handicap nepovažuje, protože vlastně neví, že jí něco chybí, dokud to nedostane zpět. Jiný pohled daný i jinou civilizací. Upírům neholduju, takže jsem do toho šla trochu s obavami, ale toto je fakt dobré.

Alíček83
29.05.2021 3 z 5

Zajímavá knížka o vesnici, kde neslyší. Jak je těžké vysvětlit někomu zvuk, který nikdy neslyšeli, k čemu to přirovnat?

Marsí5
27.04.2021

(SPOILER) Dílo s velice zajímavým námětem :-)
Autorka skvěle popsala chvíle, kdy Fej začala slyšet. Vlastně by mě nenapadlo, že člověk by mohl nechápat, co je to zvuk :-)
Vzhledem k celkovému příběhu bych čekala zapojení trochu více mytologie do celého děje. Kromě zmiňovaných legend se zde objevují výraznější prvky fantasy až na konci knihy. Jinak se příběh mohl skutečně historicky někdy odehrát :-D
Kniha se příjemně čte, děj má netradiční zápletku, čtenář se dozví všechny informace, nechybí ani napětí, přesto se jedná spíše o odpočinkovou knihu :-)
Rozhodně doporučuji :-)

diana1217
26.03.2021 4 z 5

Překvapivě zajímavá kniha. Docela mě překvapuje, že tu má jen 75%... No mě se líbila. Nechybělo napětí, zvraty, láska a hezké zakončení.

Malgo_Le
16.02.2021 4 z 5

Krásné popisy v knize a za mě nečekaný konec. Vtáhla mě trošičku méně než zbylé knihy Richelle, ale i tak se skvěle četla.

Adelaknihy
21.01.2021 5 z 5

Nápad byl zajímavý, nejtěžší bylo přečíst prvních 50 stránek, kdy to bylo celkem nudné. Ale pak se to jenom stupňovalo a když jsem ji přečetla celou, tak je to jedna s mých oblíbených knih. Jak jsem začátek četla pomalu, tak potom jsem to přečetla rychleji než jiné knihy.

ydnac
08.09.2020 4 z 5

Zvláštní nápad vzít čtenáře do vesnice kde nikdo neslyší žádné zvuky, nedokážu si to vůbec představit a další šok když najednou slyšíte a nevíte, že je to ZVUK. Nápad byl zajímavý a celkově se mi to líbilo, ale mezi TOP knihy paní Mead jí úplně neřadím.

zuzana4291
20.03.2020 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Kniha byla zajímavá, ale zajímavé pasáže se střídali s nudnými. A vyostření "záplatky" mi přišlo divný. Takový nedotažený.

Zlatinka.Emilly
22.01.2020 4 z 5

Je rozhodně zajímavé přečíst si takovýto příběh, čtenáře vytáhne vysoko do hor. Toto fantastické dílo vás naplní myšlenkami o životě Fej a celé horské vesnice. Snažila jsem se vygooglit pxhi-sioury a nic. Podle vyobrazení jde o pozoruhodné tvory, které umějí rozeznat zlo od dobra a jsou zajímaví svým vzhledem. I když mě fantastické knihy neberou, tuto jsem si se zájmem přečetla a doporučuji k přečtení i vám.

Mirin1349
17.10.2019 5 z 5

Neslyšno bylo moje první setkání s autorkou, zaujal mě neotřelý námět i překrásná obálka. Na začátku je vylíčen pochmurný život a životní úděl obyvatel, kteří žijí na hoře. Líbil se mi popis procesu, kdy hlavní hrdinka opět začne slyšet a vnímá všechny zvuky poprvé. Byl to krásný pohádkový příběh, který by s přehledem mohl být skvělou počítačovou hrou.

AnDyB
27.09.2019 3 z 5

Kniha se mi moc líbila. I přesto dávám 3* jelikož znám tvorbu Richelle a tohle byla její nejslabší kniha. I přesto velmi čtivá a příběh se mi moc líbil. Dokonce mě to v některých částech opravdu vzalo za city. Krásně popsané že se člověk dokáže vcítit. 3* kvůli tomu že Richelle má mnohem propracovanější závěry knih. Tento závěr byl hrozně rychlí, krátký a pohádkový. Ale jako oddechovka pěkný příběh :)

Babsie
16.07.2019 3 z 5

Pěkný příběh, i když konec je trochu moc pohádkový. Jako všechno od autorky se skvěle čte a je napínavý, v konečném důsledku ale dost zapomenutelný. Myslím, že na rozdíl od Vampýrské akademie si jej nebudu chtít znovu přečíst a nejspíš si ani nevzpomenu, že ho v knihovně mám. Jako jednohubka super, pokud však čekáte něco, do čeho se víc zažerete, tak nedoporučuji.

Veruu95
03.07.2019 4 z 5

K hodnocení 5* mě to nepřesvědčilo, ale dávám 4 a něco málo. Kniha se mi líbila, nebyla zdlouhavá, námět byl originální a já byla napjatá, jelikož jsem opravdu netušila, jak to skončí. Některé věci mohly být maličko lépe zpracované, ale jako celek knihu hodnotím kladně.

* MOŽNÝ SPOILER*
Moc jsem si oblíbila Li Weje. Bylo skvělé, jak se od Fej nikdy nenechal odbýt, i když to s ní měl občas hodně těžké (ach ty ženy :D).